Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васВіктор М’ялик: Бог дав нам землю, ягоди, гриби і ліс…

Віктор М’ялик: Бог дав нам землю, ягоди, гриби і ліс…

( 1 Vote )

На обласному фестивалі «Спасова борода», що проходив у Володимирці, чи не головною особою серед гостей району був екс-кандидат у депутати до ВР Віктор М’ялик. І таке щире ставлення володимирчан до нього викликане не спроста. Він один із 28 колишніх кандидатів у депутати Верховної Ради України, який не замів за собою сліди і досі підтримує зв’язки з виборцями свого округу, хоча й посів не перше місце.

Його зв’язки відчутні. Реальні. І матеріальні. Вони вкладаються в одне незаперечне і ємке слово – ЩИРА ДОПОМОГА. Віктор М’ялик, за словами експертів, вклав у наш район понад 5 мільйонів гривень – на спорудження мостів, доріг, дитячих майданчиків, в освітні та медичні заклади, у допомоги.

У нас, журналістів, така робота: задавати не завжди зручні і приємні питання. І треба сказати, меценат Віктор М’ялик відверто відповів на всі.

– Пане Вікторе, чим ви керуєтеся, «роздаючи» наліво і направо такі значні суми допомоги, як у нашому районі?

– Коли я залишився круглим сиротою в 13 років і доглядав молодших своїх братиків і сестричок, часто бувало, ми не мали хліба. То я щиро просив Бога допомогти мені, щоб Він послав силу і хлібця насущного прожити ще один день, а як виросту і зароблю свій хліб, то останньою крихтою з усіма поділюся. І Бог почув мене… От я й виконую дане Господу слово…

– Вам складають люди велику подяку, бо саме ви вчасно подали руку допомоги. Ніколи не забуду, як до нас в редакцію прийшов стривожений молодий мужчина з Сопачева. Він власними силами кілька років споруджував дім. Завершив будівництво, завіз нові меблі, а вранці його будять – твій новий дім горить! Про таке страшно й подумати. Багатодітна сім’я залишилася біля спаленої мрії і надії. Але ваші представники вже на другий день передали гроші на купівлю найнеобхіднішого – покрівлі. А скільки таких допомог, що не всі про них й знають?

– Від щирого серця подаю, по можливості допомагаю всім, кому можу. Знайте: у милостині лічба відсутня. Дав слово – виконую. Недавно довелося продати квартиру, щоб добудувати у Володимирці дитячий майданчик до Дня селища…

– Кажуть, на нього пішло понад 250 тисяч гривень…

– Так, це правда. І на дорогу від Більської Волі до Білого озера – мій скромний внесок. Якби всі 28 кандидатів у депутати, які йшли у Верховну Раду, внесли лише по 100 доларів, то в нас і дороги були б, й інфраструктура «не кульгала б». А так… Можливо, щось не так зроблено, як хотілося б. І зробити хотілося б набагато більше. Та погляньте на ціни! Ціни на будматеріали захмарні. Плануєш об’єкт на певну суму, але зразу добавляй мінімум 30 відсотків, якщо не більше. Та мене цікавить інший аспект. Моєю добротою не треба зловживати. Я дуже добре бачу фальш. І поки даю кошти (це я прекрасно розумію), довкіл мене – чого гріха таїти? – «крутяться» ділки. У  моєму рідному селі мені пропонували навіть відкрити спеціальний фонд. Потім ще було чимало «цікавих» пропозицій. Але я категорично відмовився. Ви думаєте, я не знаю, як моїм ім’ям «прикриваються» земляки, які попадають у правоохоронні органи? Я все знаю.

– І які ваші дії?

– Звичайно, факти – річ незаперечна. Бажав би, щоб молоді люди вчилися і ще раз вчилися. Мені у свій час не довелося пізнати науку, яку мріяв опанувати. Навчаюся зараз. І не соромлюся, що у зрілих літах здобуваю вищу освіту зі своїми рідними. Наука у ліс не веде. Знання ведуть до статку.

– Ви маєте на увазі, що бурштину вічно не буде, і рано чи пізно він закінчиться, а жити на своїй землі потрібно, бо кому ми ще десь потрібні?

– У принципі, так. Знання кишеню не обтягнуть. Вони – знахідка. Сьогодні куди не ступи – запитують: «Яка у вас освіта?». І кожен має думати, за що завтра житиме і як використати свій шанс.

Займу ще вашого часу… Не раз і не два кажу своїм землякам: Бог дав нам нашу батьківщину – село, район, область. Бог дав нам Землю. Дав ягоди і гриби. Дав ліс. Кожен повинен подумати і по-господарськи відчути відповідальність за деревце, що росте за твоєю хатою, за озеро, що омиває цілющий і багатий ліс. Треба з любов’ю, як учить Господь, з розумом і раціонально використати те, що Він нам дав, і зберегти для внуків, щоб і вони побачили Воронки гарними: чисте озеро і справжній ліс, такий, який його залишили нам діди. Варварство – це уділ слабких, немічних духом людей. Ми забуваємо, що все тлінне, і на той світ ніхто нічого не забере. А добру пам’ять по собі лишити – це і є велике досягнення. І щоб тебе довго пам’ятали не тільки свої, а й чужі люди. Тож відкрийте свої серця. Бо Людина з Богом у серці кожному допоможе: і людині, і пташці, і деревцю.

– По селах торфи горять. А люди чекають, що хтось приїде і їм під хатою пожежу загасить…

– Що можу сказати? Байдужість – ворог душі і тіла. Уже казав, що про своє подвір’я і родину треба змалечку дбати. І про довкілля, як про самого себе. Згорить поле – де завтра картоплю та овочі посадимо?

– А що б ви, пане Вікторе, порадили землякам і всім мешканцям Володимиреччини?

– Любіть одне одного, як заповідає нам Бог. Гуртуйтеся. Допомагайте один одному. Утворюйте кооперативи. Майбутнє – за громадами. Будьте активні. Вчіться. Не пізно пізнати кермо автомобіля чи роботу комп’ютера. Адже всі користуємося стільниковими телефонами, про які десять років тому мало хто мріяв у найвіддаленішому селі. Наука крокує вперед і вперед, розширюючи свою зону впливу. Через кожні 18 місяців все оновлюється. Для прикладу – ті ж «побілки». Замість кнопок пішло сенсорне управління. І подібного можна навести чимало. Траву косить косарка. Дрова ріже електропила. Життя не стоїть на місці. Тому ще раз звертаюся до молодих: відчиніть широко двері перед знаннями. Учіться. Читайте. Опановуйте фах. Переймайте досвід у старших. Бо неоціненний скарб – освоїти комп’ютер і вміти одіти кантер на коня, видоїти корову, навіть покормити птицю. Селянське життя – теж вищий університет…

– А як ви ставитеся до начальства і місцевої влади?

Посміхається:

– Вся влада – від Бога. І в Києві, і в Рівненській області – хороша влада. Вона намагається щось зробити, та не завжди має можливість. Ви думаєте, там у ВР, так просто і добре? Я говорив із Яніцьким. Ми багато чого разом планували, і надійшло багато пропозицій. Деякі я вивчаю. Але бачу й багато штучних перешкод. Особливо на законодавчому рівні. Бува, є закон, а до нього – купа інструкцій. Як сітка, якою рибу ловлять. А що стосується володимирецької влади, то спасибі їй, що не заважає працювати.

– Пане Вікторе, на часі вибори до обласних і місцевих рад. Ви думаєте зводити нові мости чи йти у депутати? І якого рівня, якщо не секрет?

– І мости зводитиму, такі, як між Володимирецьким і Зарічненським районами. І з Божою поміччю планую йти у Київраду. Я там у «Софіївці» живу, там і буду балотуватися. На цьому наполягають мої друзі і брати та сестри по вірі. Спробую…

– Дякуємо вам за інтерв’ю.

Записала Галина ТЄТЄНЄВА

На фото: Віктор М’ялик дає клас гри на музичному інструменті…

Коментарі   

+12 # Гість 11.09.2015, 14:26
Потрібно ще попросити тих "експертів",що порахували скільки мільйонів вкладено в район хай порахують скільки податків необхідно сплатити, і скільки сплачено, з 5 мільйонів.А про Володимирецьку владу кльово сказав,"то спасибі їй, що не заважає працювати".А "крутяться ділки" це про кого,невже про того, що весь час біля Мялика крутиться.
Відповісти

-13 # Гість 11.09.2015, 15:32
Нехай Господь рясно благословляє таких,як Віктор,чуйних,н ебайдужих до чужої біди людей!І справді,якби хоч трішки кожен підприємець вкладав в своє селище і всі підтримували порядок,бережно ставились до всього,що нас оточує,то ми б не рівнялись на Європу чи Америку,а самі були б дійсно європейською країною з високим рівнем життя!До речі,Ви кого мали на увазі,хто саме крутиться біля Мялика?
Відповісти

+6 # Гість 11.09.2015, 16:57
"і якби хоч кожен підприємець вкладав в своє селище" - це що за пошук оправдання нашого химерно-бідного життя? НІ.. - Кожен має почати із самого СЕБЕ. Минув день, а ввечері подумайте, які дві добрі справи ви зробили для оточуючих без користі для себе? І так кожен із нас, і щодня. І світ почав би наповнюватися добром та благополуччям. А то звикли, чого те не роблять, чого той не робить, бо він багатший. Давайте "А чому б не я?" .
Відповісти

-3 # Соломія 11.09.2015, 18:56
А якби кожен мешканець вкладав в своє місто.... А то щось забагато Ви хочете від підприємців. Вони кожен день роблять Ваше життя комфортнішим, а Вам все мало....
Відповісти

+1 # Соломія 15.09.2015, 09:52
Мені цікаві аргументи людей, що ставлять антилайки до мого попереднього коментаря? :oops:
Відповісти

-8 # Гість 11.09.2015, 20:19
Слава, Богу. Дякую, що Ви у нас є в Володимирецьком у райоені.
Відповісти

+10 # Гість 14.09.2015, 09:44
Трохи не в тему , хто скаже чи законно продавати державні бланки на оформлення соціальної допомоги, 2 листочки за 6 грн. через дорогу від Управління соціального захисту населення, чи можливо вони мають видаватися безкоштовно?
Відповісти

+14 # Гість 14.09.2015, 14:49
А це така допомога соціально незахищеним,щоб далеко не бігали.І куди влада дивиться!?негай но потрібно заборонити там продавати,встан овити ціну в межах розумного (по 5 грн.72 коп.)та зобов'язати продавати бланки в в магазині "Інтертех" по вулиці Поштовій.
Відповісти

+7 # Соломія 14.09.2015, 16:47
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Відповісти

+2 # Гість 15.09.2015, 07:29
:-)
Відповісти

+7 # Гість 15.09.2015, 09:05
я стану біля будівлі управління праці та соц. зах. нас.буду продавати по чотирі грн. все ж ближче пенсіонерам, і все для народу.
Відповісти

+6 # Соломія 15.09.2015, 16:40
А я на сходах і по три. :lol: :lol: :lol:
Відповісти

+6 # Гiсть 19.09.2015, 19:23
Взяв останній номер "Володимирецько го вісника" глянув на 11 сторінку: некрологи,співч уття,фотографії , того знаю того ні - і тут ФОТО М'ЯЛИКА!!! Ледве не впав, добре що слово "ПОДЯКА" побачив. Не шуткуйте так...
Відповісти

+2 # Гість 20.09.2015, 10:47
Бу-га-га-га!!! :D
Відповісти

+4 # Гість 20.09.2015, 11:26
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: І всіх "ділків" туди які біля нього крутяться.
Відповісти

+3 # Гість 20.09.2015, 11:46
То йому так за подяку місцевій владі що не заважає працювати та за ділків що крутяться коло нього.Буде тепер сидіти на останній лавці ( сторінці)поки грошей не дасть. :P
Відповісти

Додати коментар

Захисний код
Оновити

На даний момент 75 гостей на сайті