Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васПротистояння: «наші» проти «чужих»?

Протистояння: «наші» проти «чужих»?

( 1 Vote )

У номері «Володимирецького Вісника» №26 від  2 липня 2015 року у однойменному матеріалі по бурштину йшлося про  повстання  місцевих бурштинщиків проти київських «бурштинозагарбників». Нам вдалося взяти інтерв’ю у директора ТОВ «Полісся-Торф» Валерія Короткова, рівненського бізнесмена, в минулому відомого мецената рідного краю.

Ось що він розповів.

Бурштин, як національне багатство Рівненщини, зацікавив наше товариство ще у 2012 році. Хотілось проводити роботи в законному порядку, тому ми звернулись до фахівців – геологів ДП «Українська геологічна компанія» (далі – ДП УГК) за порадами – як у відповідності до чинного законодавства провести роботи, щоб в подальшому на законних засадах видобувати сонячний камінь.

Після розгляду декількох варіантів був прийнятий варіант спільного з компанією завершення робіт з геологічного вивчення ділянки «Каноничі», що і було оформлено укладеним в червні 2013 року відповідним договором. Цей договір у вересні 2013 року був погоджений уповноваженим органом держави на видачу спеціальних дозволів на геологічне вивчення та на розробку родовищ – Державною службою геології та надр України.

Укладеним договором з ДП УГК (власника спеціального дозволу на користування надрами ділянки «Каноничі» з метою геологічного вивчення та проекту на проведення робіт, що пройшов державну експертизу) передбачалось, що ТОВ «Полісся-Торф» фінансує подальше проведення робіт (проходку дослідної траншеї, складання геологічного звіту та захист його перед Державною комісією України по запасах корисних копалин).

Українським законодавством передбачено, що якщо юридична чи фізична особа виконала геологічне вивчення певної ділянки корисних копалин за власні кошти, то вона має перевагу при отриманні спеціального дозволу на користування надрами з метою видобутку корисної копалини на цій ділянці.

Тому, якщо наша організація повертає вкладені державою кошти до укладення цього договору, вона вважається такою, що провела геологічне вивчення за власні кошти і буде мати відповідну перевагу при отримання наступного спецдозволу.

Зрозуміло, що нам не хочеться отримати для експлуатації розкрадене родовище, бо вкладені кошти в геологічне вивчення будуть вимірюватись декількома десятками мільйонів гривень.

А мені хочеться, щоб ця справа була вигідна і товариству, і місцевому населенню, і державі. Та й податки будуть наповнювати місцевий бюджет. А робочі місця охоронників, механізаторів при розробці родовища запрошують місцевих, а не приїжджих спеціалістів.

Окрім того, на території родовища будуть маловмісні на бурштин діляночки, які економічно неефективно розробляти механізованим способом. Доцільним буде задіяти їх відпрацювання ручними методами місцевими старателями на умовах, передбачених законодавством та трудовими угодами. 

Майбуття нам бачилось, як видно зараз, у рожевому світлі. Адже спротив супроводжував нас на кожному кроці. Спроби охороняти ділянку від інтенсивного вимивання каменю десятками мотопомп (а для їх роботи у лісі! прокопані екскаваторами кілометри підвідних для води канав, знищені сотні дерев зрілого віку) мали шалений спротив. На п’ятірку беззбройних співробітників товариства вийшло біля сотні бійців в уніформі, у балаклавах, озброєних автоматами. Жорстоко побитий (до реанімації) безневинний водій, знищений вщент його автомобіль. Спалені будиночки охорони, розкрадене чи знищене інше майно. Слава богу, що обійшлось поки без людських жертв.

 Ось так, шановні читачі, доводиться виборювати і відстоювати своє право на законослухняну діяльність – від кого, ви знаєте краще за нас.

Петро САВЧУК

на фото (з мережі Internet): директор ТОВ «Полісся-Торф» Валерій Коротков

 

Коментарі   

 
+6 # Гість 19.07.2015, 19:46
Пане Савчук,а якій ваш інтерс у цій багнюці?Бабло!!
Відповісти
 
 
+8 # Гість 19.07.2015, 22:06
Запаси бурштину на даній ділянці були затвердженні в 19 98 Решта,що говорить бізнесмен,тягне на кримінал. Де міська влада? Чому вона дозволила розв'язання даного конфлікту?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 84 гостей на сайті