Авторизація

HomeНовиниВ РайоніУ Володимирці місцеві бурштинщики повстали проти «київських «бурштинозагарбників»

У Володимирці місцеві бурштинщики повстали проти «київських «бурштинозагарбників»

( 2 Votes )

 

У редакцію повідомили про «стрілку» і розбірки наших «янтарщиків» з чужими. Газетярів «запросили» на 12 годину дня 30 червня до молокозаводу. Місцеві бурштинщики мали пікетувати «київських бандитів, які захопили бурштинові копальні від Володимирця, Канонич, Дубівки і аж до Озера…»

Людям уже те пікетування остогидло. Мовляв, їздимо, розганяємо, а чужі бурштинокопачі як мили бурштин, так і миють. Як охороняла їх міліція та інші служби «в погонах», так і охороняють.

– Це переповнило терпіння всього місцевого населення, – констатує Іван Дмитрович, старий бурштинщик. – Он подивіться, дороги у ліс перекопані. Чорниць уже по намитих ямах не збереш. Про гриби нічого й думати. А на залізничній станції вузькоколійки замість донецьких, запорізьких та кіровоградських бригад, яких ми минулого місяця вигнали, з’явилися київські. Причому з якимись документами, начебто на право видобутку. Вони вже «з ляшковими вилами» шлагбауми проти станції поставили. Поїдьте. Подивіться…

 

 

Кидаю своїх співрозмовників і курсую до вузькоколійки. Справді, мене зустрічає ось такий (на фото) перетин кордону і воєнізована охорона. Хоч і преса, а не «янтарні» авторитети, спокійно проходжу на територію. І зустрічає мене знайомий бізнесмен з області Валерій Олександрович Коротков, який підтримував всіх спортсменів області, а рівненський «Верес» і в Японію на змагання відсилав.

Біля трьох столиків в кунгу і районні знайомі обличчя: голова райпартії УНП Олександр Бобрик, головний лісничий Володимирецького лісництва Іван Швирид, сільський голова Каноницької сільської ради Василь Дуляницький (може, ще хтось був і заховався від преси, бо не захотів світитися)… Заступник Валерія Короткова, Борис Іванович почав темнити, та «головний шеф» взяв бика за рога і показав документи на геологорозвідку значно більшої площі, дозвіл на які видала наша Володимирецька райдержадміністрація та районні депутати ще у … 2009 році.

Чому шість років (!!!) ця земля, переважно ліси, не була «вострєбована» – не відомо. А те, що місцевих бурштинокопачів «взувають», видно, як в Божий день. Валерій Олександрович сказав:

– Районноє руководство прєдложіло мнє возглавіть вєсь янтарь района. Всє работи…

Коментарі, як бачите, зайві. У людини на руках документи. Його сюди запросили. Він приїхав сюди із командою. Як хазяїн. А тепер стоїть питання: «Хто в нас такий розумний, що розпоряджається за спиною громади і людськими паями, і державними лісами? Хто за нашими спинами торгує бурштиновими площами і «кришує» цей бізнес?

Але місцеве населення цікавить одне: доступ до народних багатств. Поки що спільних. Бо мораторій на продаж землі не узаконено.

 А чого хочуть місцеві бурштинщики?

Вони хочуть легалізації видобутку бурштину. Із свого середовища хочуть обрати людину, яка буде контролювати і збирати усіх старателів в організовану команду, яка прагне працювати в правовому полі нашої держави настільки, наскільки це можливо. Старателі хочуть допомагати вирішувати питання в районі, і кошти, які йдуть «на кришу», пустити на дороги, недобудовану поліклініку, школи, садочки… Проблем у району багато. А якщо взяти адміністративно-територіальну реформу, і коли кожна громада буде жити із свого кулачка, із своєї землі-території, то зрозуміло: ми маємо захищати свою землю, і берегти її для себе. Донецькі, запорізькі та кіровоградські нас не прогодують…


 

До вечора вівторка наметове містечко чужих старателів у лісі люди перевернули. Міліціонери зайняли сторону місцевого люду. А правоохоронців, які перейшли на бік «київських» «янтарщиків» з документами, обізвали «прєдатєлями». Сміх людський. І сльози. «Власники» ж земель (якщо це правда, то давним-давно уже проданих нашою владою господарників) пообіцяли призвати на допомогу і на захист «своїх» площ під «геологорозвідку» добровольчий батальйон «Айдар». Наче йому нема чого робити на Сході, а тільки ховатися по наших лісах та ділити бурштиновий бізнес, який і так уже замішаний на крові. А кров людська – не водиця, і рано чи пізно обернеться народним прокляттям для тих, хто цинічно і безкарно торгує нашими з вами надрами та знищує наші землі й ліси…

Тема відкрита. Хто що нове чув, пишіть на сайті Полісся.Нет

Галина Тєтєнєва

На фото автора: фрагменти протистояння…

 

Матеріали по темі:

 

 

Коментарі   

 
+21 # Pepko 30.06.2015, 18:23
дозвіл на які видала наша Володимирецька райдержадмініст рація та районні депутати ще у … 2009 році.
...
Хто в нас такий розумний, що розпоряджається за спиною громади і людськими паями, і державними лісами?


Очевидно, той, хто був при владі у 2009 році.
Відповісти
 
 
+21 # 8888 30.06.2015, 19:59
на рахунок доріг це звичайне окозамилювання! напишіть будь-ласка де зробили Володимирецькі янтарщики хоч один кусок дороги??чому у Каноничах,Дубів ці зробили,а в нас ....Питання в тому,що просто володимирецьким янтарщикам нема де мити,і всі надіються на той ліс!по селах їх ганяють!!поїдьт е помийте у Воронки або Біле!Чужих треба ганяти,але і своїх узаконити!
Відповісти
 
 
+11 # Гість 01.07.2015, 09:30
Старий бурштинщик спочатку накопав ямок, а тепер за ягоди в лісі,дороги та вузькоколійку турбується.А де був раніше? (видалено модератором (зг. пункту 1.10 правил користування сайтом)Похвально!Міліц ія зайняла сторону місцевих злочинців-копач ів.Молодці!Авто р статті скромно не озвучив призвища осіб які підписали документи як від райдержадмініст рації так і від районної ради,а також призвища депутатів району які проголосували "ЗА",і ми тоді б знали наших героїв.Офіційна районна влада зайняла споглядальну позицію.Страуси які заховали голову у пісок! Як сказав один - ХЛОПЦІ РОБІТЬ ЩОСЬ,АБО ВІДХОДЬТЕ!Одним словом повний (ЦЕНЗУРА)ец і всі ми у дупі.
Відповісти
 
 
+9 # Гість 01.07.2015, 13:56
Пане модератор,так можна і по монітору получити!Ви приховали інформацію про те,хто прийшов у район і чим він займався раніше.Що, мабуть, "мінусовки"в карман сипнули, от ви і стараєтеся. :P
Відповісти
 
 
+20 # Made in UA 01.07.2015, 11:48
Було б добре почути коментар Володимира Івановича, бо фігня якась виходть...
Відповісти
 
 
+15 # Гість 01.07.2015, 13:29
Бурштинщики до захисту країни мають відношення? Чому ,коли іде війна , "одні мають бути на Сході( за авт.)", інші забирати і ділити те, що належить всім? Ми ледве справляємось забезпечити захисників країни , і то дякуючи волонтерам , і в цей час поряд така байдужість і бажання збагатитись. Маючи такі багатства інша нація замислилася б над цим.Сумно ,і соромно перед хлопцями які стіною стали,і стоять,які гинуть і поранені на війні.
Відповісти
 
 
+10 # Гість 01.07.2015, 13:45
Бурштинщики мають якесь відношення до подій на Сході .Чому одні мають захищати країну( Бути на Сході за авт.) а інші збагачуватись і ділити те, що належить всім.Нарікаємо на дороги погані, і те не так і все не так. То хто ми є ? Сумно, і соромно перед хлопцями , які ризикуючи життям , з надією на кращу Україну, щоденно оберігають наш спокій. А в нас,ніби й нема війни.В нас своя війна.
Відповісти
 
 
+11 # Гість 01.07.2015, 22:21
в цій статі узаконили одних бандитів перед другими.і в дев'яностих такого не було бардаку. хто буде відповідати за вже вкрадене? а як зрозуміти обрати людину з свого середовища? "смотрящого " поставити? незамилюте очі, нас і наші "старателі" годувати не будуть. Куди ви люди котитесь.
Відповісти
 
 
+13 # Гість 01.07.2015, 22:55
Одні бандити-недонос ки "повстали" проти інших бандитів-недоно сків і одразу ж стали такими добрими для району... чи ж не герої! :-x
Ніодна копійка ще не пішла від місцевих злодіїв ні на АТО, ні на дітей, лише на 3-х поверхові сараї і "беушні" відра з болтами за мільйони...
Краще вже хай київські їх "нагинають", то може менше довбо..бів буде по центру круги нарізати (бож заправляти той хлам чимось треба)! :-x :-x :-x
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 40 гостей на сайті