Авторизація

HomeНовиниВ РайоніКлас для діток з особливими потребами (+фото)

Клас для діток з особливими потребами (+фото)

( 1 Vote )

Чимало потреб є у районі, і всі вони – лише дзеркало того, наскільки мало турбується держава про суспільство, про потреби звичайних громадян.

Промовистий факт: у бюджеті наступного року фінансування Державного управління справами, яке забезпечує діяльність гаранта Конституції та його адміністрації, у 2018 році зросте на 25 мільйонів, сягнувши майже 2,4 млрд грн. Для порівняння: стаття витрат «Медичне лікування, реабілітація та санаторне забезпечення особового складу ЗСУ, ветеранів військової служби та членів їх сімей, ветеранів війни» дорівнюватиме 929 млн. грн.

І вряд чи врахували в бюджеті наступного року всі необхідні видатки на заплановані реформи пенсійної системи, медицини та особливо освіти. Вряд чи, бо за останні роки практично не приділяється увага пенсіонерам, які сьогодні далеко за межею бідності і реально стоять на межі виживання; людям з рідкісними хворобами, яким без ліків не вижити, а купити їх не мають за що; дітям з особливими потребами, які давно не мають відповідної уваги держави.

Що б не бути голослівним, скажу, що лише у І-шій райцентрівській школі навчається в початковій школі 8 таких учнів, з них 2 отримує початкову освіту на дому. Вони хочуть бути як всі, і для того треба небагато: спеціальні меблі, розвивальні ігри та трохи уваги вчителів.

Торік для всіх діток молодшого шкільного віку за кошти мецената Віктора М’ялика було придбано «сухий» басейн з м’ячиками, заняття в якому дозволяють розвивати дрібну моторику рук, позитивно впливають на розвиток спинно-скелетної мускулатури та сприяють лікуванню спинних травм і вад розвитку опорно-рухового апарату.

Керівництво школи пішло далі у роботі з такими особливими дітками, і вирішило облаштувати для них спеціальний клас – тут вирішили відвести окремий кабінет для учнів з особливими потребами. У ньому стоятимуть спеціальні антисколіозні парти з регульованою висотою, стіл, стільчики і дошка, а також буде облаштована ігрова зона.

Приміщення знайшлося, його ремонт готові виконати власними силами. От лише виникла проблема у коштах на придбання спеціальних меблів – це мінімум 16 тисяч 500 гривень. Педагогічний колектив вкотре звернувся до мецената по допомогу. І він не відмовив.

У свій черговий візит на Володимиреччину Віктор Ничипорович виділив 20 тисяч гривень на облаштуваня кабінету для індивідуального навчання дітей з особливими освітніми потребами. Сьогодні вже зроблено поточний ремонт класної кімнати (опоряджувальні роботи виконано молодшим обслуговуючим персоналом з використанням сучасним будівельних технологій), замовлено меблі, частково придбано розвивальні іграшки та наочність.

– Діти – це Божа милість, і їм треба жертвувати та всіляко допомагати без будь-яких вагань, – сказав Віктор М’ялик. – Я по силі своїй, по можливостях даю, і хочу, щоб й інші заможні люди мене підтримали та більше уваги приділяли школам. Адже ми всі християни, і це наш прямий обов’язок дбати про підростаючу молодь. Чужих дітей не буває, але не кожен педагог візьметься таких учнів з особливими потребами виховувати та вчити.

Тому треба лише подякувати вчителям 1-шої Володимирецької школи, що вони йдуть у цьому напрямку далі за своїх колег і дбають, аби кожен у школі почувався безцінним талантом і мав рівні можливості разом з іншими учнями здобувати якісну освіту.

 

 

 


 

 

Сергій Скібчик.

Фото автора.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 177 гостей на сайті