Авторизація

HomeНовиниВ РайоніОсвітлення нічного Володимирця: де страшніше?

Освітлення нічного Володимирця: де страшніше?

( 1 Vote )

Випадок в Іванчах на початку серпня, коли водій насмерть збив пішохода, розбурхав весь район і навіть всю область. Адже ситуація хоч і не поодинока, проте неординарна. Жахлива історія відбулася в першу чергу через незлагодженість роботи фар автівки та поганого освітлення самої вулиці.

Невипадково виникає питання – а як з освітленням у райцентрі?

Головний інженер ПП «Аква» Сергій Савчук розповідає:

  Маємо по селищу 960 ліхтарів. Це 50 кілометрів мережі вуличного освітлення, 34 щити обліку, один електрик та одна автовишка на все селище.

Сергій Іванович розповідає також, що замінювати непрацюючі лампочки в ліхтарях їхня організація намагається своєчасно, проте один електрик всюди не встигає, тому й трапляються затримки в заміні ламп освітлення.

– Кожен щит обліку має в собі також таймери часу. Вони бувають двох видів, відрізняються в ціні та опціях. Дорожчі, ті коштують під 1000 гривень за штуку, можуть працювати ще 6 годин у разі вимкнення електроенергії. Таких маємо 12 штук. Дешевші (до 200 грн. за 1 таймер) при нестачі світла вимикаються одразу і таймер часу починає відставати в середньому на дві години. Так і виходить, що ліхтарі самі собі можуть світити вдень. Це не ми не вимкнули, це вони за своїм таймером так працюють. У таких випадках електрик виїжджає на місце і переналаштовує таймер.

Ліхтарі по селищу вмикаються в залежності від пори року. Влітку вони засвічуються близько 11 вечора. А як осінь на носі – то й ліхтарі вмикаються близько 9:30 щовечора.

 

 

За 2017 рік селищна рада виділила на освітлення 113 тис грн., з них 64 тис грн. – на придбання матеріалів та 49 тис грн. – на обслуговування. На центральній площі є 60 ліхтарів та 4 прожектори, і там також працює таймер часу. Загалом на обслуговування площі на рік виділено 115 тис грн. Ці кошти йдуть на прибирання та освітлення території, на догляд за клумбами та квітами, косіння трави…

При цьому практика показує, що Володимирцем якщо і гуляти вночі, то бажано не відвідувати окраїни селища. Освітлення тут або часткове, або взагалі відсутнє.

Водій зі стажем, 28-річний Артем, коментує:

  Їхати при слабкому освітленні вулиці насправді дуже важко. Особливо завдають незручності велосипедисти, які пересуваються без світлоповертачів, і пішоходи, які йдуть узбіччям дороги та ще й на одязі не мають світловідбиваючих знаків. А якщо вони до того ж у чорний одяг вдягнені, то побачити їх майже неможливо. І справа навіть не у швидкості руху, хоча і вона має значення. Не вперше проїжджаю нічним Володимирцем. В центрі біля «Рікоса» вночі металевий чорний паркан взагалі непомітний. Якщо не знати про його існування, можна добряче в нього врізатись. Щодо вулиць, то із впевненістю можу сказати, що вся Вишнева має слабке і часткове освітлення, ліхтарі горять через один-два. Територія стадіону і ПТУ – без освітлення. Вулиця Соборна від «Книжки» до бару «Фламінго» – повністю без світла. А це ж основна дорога для вїзду в центр селища зі сторони Антонівки…

 

Дізнавалася

Олена СТЕЛЬМАЩУК.

 

Коментарі   

 
+4 # Гість 19.08.2017, 07:04
При Ткачуку сільрадам на освітлення вулиць давали кошти, а при Хоружому дали дулю.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 21.08.2017, 07:05
Хоружий не те що вуличне освітлення коштів сільським радам не дав, а й на зарплату...
Відповісти
 
 
+11 # Гість 19.08.2017, 17:47
Вул.Шкільна далеко не окраїна,а темно
як у негра в ... ! :lol:
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 86 гостей на сайті