Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЗемлякам - артилеристам допомогли наборами інструментів та ліками

Землякам - артилеристам допомогли наборами інструментів та ліками

( 2 Votes )

Щотижня ідуть транспорти з гуманітарною допомогою на Яворівський військовий полігон, у місця дислокацій інших військових частин, де служать наші земляки, в тому числі й у зону АТО. Коли спілкуєшся з солдатами, складається враження, що нова влада так і не навчилася казати правду своєму народу, годуючи громадян рекламними роликами про те, що армія усім забезпечена (або майже всім).

Але реклама – то реклама, а не дійсність. Бо продукти везуть волонтери, сучасні системи прицілювання, тепловізори та засоби нічного бачення – волонтери, з бронежилети і каски – волонтери, каремати, військову форму та амуніцію – теж волонтери. Схоже, Армія забезпечує військовослужбовців тільки зброєю та технікою (і ту доводиться ремонтувати зусиллями волонтерів та за кошти меценатів). Як розповідала одна мати після відправки продуктів та одягу в зону АТО, «Армію ми усім народом прогодуємо. Аби держава хоч зброю дала». У тих словах – вся суть сьогоднішніх реалій. Тут і самовідданий патріотизм простих громадян, які збирають продукти та жертвують гроші, і солдатський обов’язок людей, які прагнуть миру, але терпляче зносять і армійську убогість, і не завжди адекватні накази командування, які вчаться воювати не в академіях, а в сирих окопах Донбасу.

Але народна підтримка української армії хоч і варта кількох дивізій, все ж неспроможна забезпечити потреби військ у техніці і сучасних засобах ведення війни. У той час, як у Сарнах та Оржеві у військових частинах простоюють десятки одиниць законсервованої військової техніки, виставлені на продажу Міністерством оборони, у частинах, які сьогодні проходять бойове злагодження і військову підготовку, немає елементарного, наприклад, інструментів для ремонту техніки: артилерії, САУ, бронемашин. А ще нема медикаментів. Чи не вся рота підхопила простудних хвороб, а коли звернулися у медсанбат – там із ліків в наявності була лишень зеленка…

Артилерист Віктор Новіков із ремонтної роти 44 окремої артилерійської бригади, де служать 4 наших земляки (з Цепцевич і м. Кузнецовська), звернувся до друзів з проханням допомогти інструментами. Виявляється, у них на всю роту – 1 комплект ключів, ремонтувати бронетехніку нічим.

Почали збирати інструменти. Згодом на прохання підтримати артилеристів-земляків відгукнувся голова МГО «Рівненське земляцтво» Василь Яніцький, виділивши півтори тисячі гривень. Завдяки цьому нам вдалося придбати 8 наборів ключів, а ще молотки, ліхтар та інші інструменти. Практично усі підприємці надали знижки, хто більші, хто менші.

А волонтери з Володимирця зібрали ліків від простуди на 500 гривень.

Усе це було оперативно передано на Яворівський полігон з рук у руки батьками солдатів.

Через тиждень їх відправляють у зону АТО для евакуації та ремонту пошкодженої техніки.

Повертайтеся живими та здоровими, друзі!

Сергій СКІБЧИК.

Лариса САРНИЦЬКА.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 22 гостей на сайті