Авторизація

HomeНовиниВ РайоніБійця АТО із Любахів звинувачують у дезертирстві

Бійця АТО із Любахів звинувачують у дезертирстві

( 1 Vote )

Війна – страшна штука. І годі від неї чекати справедливості. І все ж, є моменти, коли справедливості добиватися просто необхідно.

Днями додому в село Любахи повернувся Олександр Мотько. Його, та ще вісьмох бійців 51-ї та 128-ї бригад більше місяця протримали в СІЗО за звинуваченням… у дезертирстві.

Хоча вина бійців, які до того місяць мужньо обороняти Луганський аеропорт, полягала лише в тому, що вони, виснажені фізично і морально, почали вимагати відпустки. Спочатку їхні рапорти командир не хотів приймати, а потім бійці побачили документи, за якими вони… уже двічі були у відпустці.  А коли ж почали обурюватися, спробували викрити неправду, їх просто заарештували.

«Ніхто з нас не відмовлявся воювати. Ми лише просили: дайте нам відпустку хоч на десять днів, батьків побачити. Я півроку вдома не був, просився на 10 днів до хати і все. А потім нам наче пообіцяли, що ми поїдемо до хати, а на другий день сказали здати зброю і забрали в прокуратуру», - розповідає Олександр. Його мобілізували у квітні, а потягом липня він був у одній із найгарячіших точок – обороняв Луганський аеропорт. І завдання було одним із найскладніших – забезпечувати прикриття для заїзду чи від’їзду бойових груп. Набачилися чимало. «Із наших хлопців, що лишилися, половина поранені, а половина – в дурці» - говорить боєць.

Разом з Олександром за тими ж надуманими звинуваченнями затримали і ще одного нашого земляка – Юрія Панька із Масевич Рокитнівського району. У пошуках підтримки матері звернулися до заслуженого юриста України Василя Яніцького. Спільними зусиллями їм врешті-решт вдалося досягти бажаного результату: Апеляційний суд Харківської області задовольнив скаргу адвокатів і замінив запобіжний захід щодо хлопців із утримання під вартою на домашній арешт. У неділю Олександр і Юрій нарешті повернулися в рідні стіни.

Однак, це – лише часткова перемога. 11 жовтня заплановане чергове засідання суду, і Василь Яніцький має намір добиватися повної реабілітації бійців. «Тут потрібно врахувати усі обставини справи. Я переконаний, що нам вдасться зняти з хлопців усі обвинувачення і повернення їм усіх прав. У будь-якому разі, для нас вони – справжні герої», - каже Василь Яніцький.

Питання соціального та правового захисту військовослужбовців Василь Петрович має намір порушувати і на законодавчому рівні – Блок Петра Порошенка підтримав його кандидатуру на дострокових парламентських виборах, які відбудуться 26 жовтня. «У бійців, які воюють, і які повертаються з АТО, нині виникає багато питань і зі статусом, і з соціальними гарантіями. Усі ці питання мають бути урегульовані законодавчо. Одним із перших законопроектів, які необхідно подати до парламенту – Закон про соціальний захист учасників АТО», - зазначив він.

А Олександр Мотько, тим часом, починає звикати до мирного життя. І вірить, що справедливість таки візьме гору.

 

Олександр МОТЬКО на полі після обстрілів

 

Наталка Позняк-Хоменко

на фото: Олександр МОТЬКО на полі після обстрілів

 

Коментарі   

 
+24 # Надія 25.09.2014, 13:41
Чому не воюють всякі судді,прокурори ? Дуже мало в зоні міліціонерів.Ма буть тому,що вони в тилу незамінні.От,як би вони відчули на своїй шкурі все с[ЦЕНЗУРА]іття війни,то може зрозуміли б інших людей
Відповісти
 
 
+15 # Гість 25.09.2014, 15:07
кому порібні будуть ці хлопці з покаліченими тілами і душами, про них забудуть так само як забули про афганців...хай воюють діти тих що сидять у ВР і живуть за наш рахунок, тоді б ця війна за 24 години закінчилась
Відповісти
 
 
+7 # Гість 25.09.2014, 16:25
правильно зробив,хоч живим лишився.взагалі чого туди іти!щоб зразу розстрілял.з таким командуванням краще бурштин копати.он хлопець з телкович пропав і досі шукають.малий відсоток що знайдуть!
Відповісти
 
 
+14 # Гість 25.09.2014, 17:30
Та біда в тому, що в армії досі панує система: "стій там - іди сюди". А почнеш з'ясовувати що й до чого - нарвешся на принцип: "Я начальник - ти дурак". І тримається вона й досі на таких хлопцях, які хочуть воювати за рідну землю, але хочуть перемагати, а не гинути. Маємо їх підтримати і захистити. Це - наші хлопці.
Відповісти
 
 
0 # Гість 26.09.2014, 13:30
Молодець пацан,що лишився живим! Молодець Василь Яніцький,що чимось допоміг!
Відповісти
 
 
+4 # ааааа 26.09.2014, 13:51
цікаво куди попаде служити наш воєнком Усик?
Відповісти
 
 
+6 # myolazhuk2014 27.09.2014, 17:20
ПРОКУРОРИ, менти і судді ви -- с*ки позорні.
ідіть ви всі на............. .війну!!!!!!!!! !!!!!!!!1
Відповісти
 
 
+4 # myolazhuk2014 27.09.2014, 17:25
СЛАВА УКРАЇНІ --- ГЕРОЯМ СЛАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
СЛАВА ГЕРОЯМ --- СМЕРТЬ ВОРОГАМ і особисто путіну!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
УКРАЇНА --- ПОНАД УСЕ!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
Відповісти
 
 
-7 # Гість 30.09.2014, 13:47
не дЕзертир, а дИзертир
неуки!
Відповісти
 
 
+6 # Administrator 30.09.2014, 15:25
Навіть не знаю, сміятись чи плакати (від сміху) :lol:
Вчіть правопис слів іншомовного походження.
"Гугл" Вам в допомогу ;-)
Відповісти
 
 
0 # Гість 15.10.2014, 13:30
ти справжній мужик, бо був там, непобоявся піти туди. А звинувачення ті, то все :-x Люди знають становище у збройних силах і повір ніхто тебе не звинувачує і ніколи не буде звинувачувати. Дай Боже тобі, солдат!
Відповісти
 
 
+10 # Гість 16.10.2014, 19:58
Бежал Гарун быстрее лани,
Быстрей, чем заяц от орла.
Бежал, бежал он с поля брани,
Где кровь черкесская текла...
М. Ю. Лермонтов.
Відповісти
 
 
+9 # Гість 17.10.2014, 19:35
Далі - літературні читання - М.Ю.Лермонтов "Беглец":
...Отец и два родные брата
За честь и вольность там легли,
И под пятой у супостата
Лежат их головы в пыли.
Их кровь течет и просит мщенья,
Гарун забыл свой с[ЦЕНЗУРА] и стыд;
Он растерял в пылу сраженья
Винтовку, шашку - и бежит!

... Мать, отвори! я странник бедный,
Я твой Гарун! Твой младший сын;
Сквозь пули русские безвредно
Пришел к тебе! "Один?", - "Один!"
"А где отец и братья?" - "Пали!
Пророк их смерть благословил,
И ангелы их души взяли".
"Ты отомстил?" - "Не отомстил...".

....""Молчи, молчи! гяур лукавый,
Ты умереть не мог со славой,
Так удались, живи один.
Твоим стыдом, беглец свободы,
Не омрачу я стары годы,
Ты раб и трус - и мне не сын!"...
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 80 гостей на сайті