Авторизація

HomeНовиниВ РайоніПідсумки міліцейської операції проти бурштинокопачів

Підсумки міліцейської операції проти бурштинокопачів

( 1 Vote )

Початок 2014 року для жителів району ознаменувався різними подіями, але на першому плані, напевно, все-таки став бурштин, а точніше, його незаконний видобуток. Так, дійшло до того, що сама вузькоколійка, біля якої минулого року проходив фестиваль «Бурштиновий шлях» перетворилась на справжню бурштинову війну.

 Біля неї, між Володимирцем і Каноничами ще на початку березня можна було побачити справжню ОРГАНІЗОВАНУ стоянку автівок заїжджих шукачів сонячного каменю. Просто проїжджаючи цю ділянку дороги, перед очима поставала картина з безлічі безбоязних копачів у різноманітному вбранні з широким асортиментом екіпірування. На так званих гостях навіть лижні костюми можна було побачити. Та навряд чи хтось із місцевих жителів хотів би мати під боком таких ось оригінальних туристів, що нівечать все навкруги в гонитві за коштовною здобиччю.

Все це врешті-решт набридло і простим жителям актуальних для шукачів бурштину сіл, і самим місцевим бурштинокопачам. Газета неодноразово публікувала інформацію про такі войнушки між ними.

Міліція вже в середині березня провела комплексні оперативно-профілактичні відпрацювання місць незаконного видобутку бурштину в лісових масивах та на полях поблизу Канонич, Жовкинь, В.Жолудська, Сваринь, Полиць, Ромейок.

Про результати таких заходів начальник міліції громадської безпеки Кузнецовського МВ УМВС України в Рівненській області Геннадій Мотько констатує, що всього для таких цілей було залучено 51 працівник, а працівникам Кузнецовського МВ УМВС допомагали сили УМВС інших міськрайвідділів: Березнівського, Сарненського, Дубровицького та Рокитнівського РВ. Задіяні були й лісова охорона ДП «Володимирецький лісгосп» та представники громадськості «Поліська січ».

В ході таких березневих відпрацювань правоохоронцями виявлено 15 адміністративних правопорушень у сфері охорони природи, використання природних ресурсів. Особи, які вчинили вищевказані адміністративні правопорушення, були передані працівникам лісової охорони ДП «Володимирецький лісгосп» та притягнуті до адміністративної відповідальності за незаконне використання земель державного лісового фонду.

В журнал Єдиного обліку зареєстровано факт незаконного видобутку бурштину за допомогою мотопомпи китайського виробництва поблизу с.М.Жолудськ.

Також Г.Мотько зазначає, що на території Володимирецького району з початку року про факти незаконного видобування бурштину-сирцю постійно надходять звернення як державних установ так і громадян, по даних зверненнях постійно здійснюється перевірка. В поточному році працівниками міліції виявлено 4 кримінальних правопорушення, які вже направлено до суду.

Також вилучено 3 мотопомпи та 162 грами бурштину сирцю.

Вл.інф.

Матеріали по темі:

 

 

 

Коментарі   

 
+14 # Гість 01.04.2014, 16:41
не смішіть людей такими статтями. 162 грами???
Відповісти
 
 
+14 # skanvo 01.04.2014, 20:15
Визнайте, що існує бурштиновий бізнес і певно тільки лінивий не знає що і скільки треба проплатити за виїзд помпи на клондайк. Всі як завжди соплі жують і щоки дують. Набридло.
Відповісти
 
 
+2 # xosяin 02.04.2014, 08:01
А як його прикрити чи узаконити, шановний? Є рецепти? Може, екологи хай нарешті втрутяться, міліція, правий сектор? А то Данильченко тільки щоки дує та протоколи на кривих і кульгавих складає (ті, що втекти не встигли). Що, помповики і йому башляють? Чи догнати не може? Так вони і не тікають...
Відповісти
 
 
+9 # ааааа 01.04.2014, 20:33
да звичайно 162 грами це смішно!! :D до речі,на даний момент ніхто не миє!!!це радує,але насторожує інше!!!розказув ала одна людина що зараз в період затишшя наприклад в Новаках хазяї помп копають собі канави на воду на найбутнє мити,і коли приїжає сільський голова то його просто посилають на х...уй!!коли закінчиться це беззаконя!!!
Відповісти
 
 
+1 # Siegfried 01.04.2014, 21:46
Валєчко, уточніть що Ви маєте на увазі під словом БЕЗЗАКОННЯ? Посилання голови с.ради, чи місце, куди його направляють? Чи створення акваспоруди?
Відповісти
 
 
+2 # Гість 02.04.2014, 07:57
Не зрозумів,куди посилають?
Відповісти
 
 
+4 # Siegfried 02.04.2014, 11:36
Я так зрозумів що з пункта ікс Х в пункт ігрек У. Задача з двома невідомими :-) Але у відповіді має бути 162 грами.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 02.04.2014, 13:11
Ага!Тепер понятно. А то Валька як замутиь воду,а ти думай... То копає вона,то не копає,то вона при владі,то критикує владу.А ти знову думай.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 02.04.2014, 09:16
Після виборів з'явиться в копачів нова криша і все устаканиться, повернеться на круги своя. Дань будуть збирати нові люди, а може і ті самі.
А поки МВС може тільки зменшити кількість помп. Якщо буде їх на металобрухт перетворювати прямо на місці.
Відповісти
 
 
+7 # ааааа 02.04.2014, 09:57
я рахую що влада повинна заборонити видобуток бурштину на 5 років,що мити .що копати!!люди зрозумійте чим менше збуту тим більша ціна бурштину!!52 відділ якщо схоче,то бореться!!чого не можна приїхати як тоді з автоматами,взят и всіх під варту і кожному штраф по 7 тисяч гривень в районний бюджет,було б бажання!!!!а БЕЗЗАКОННЯ-це де хочу там копаю,точніше де мені треба,плюс неповага до голови!!
Відповісти
 
 
+7 # Гість 02.04.2014, 10:50
Бажання є, але гроші перевищують бажання. Щоб заборонити видобуток, то потрібно просто заборонити. Нелегко, це не боротьба з самогоноваріння м, тут таке бабло, що навіть святий Майдан не втримається.
Відповісти
 
 
+5 # xosяin 02.04.2014, 11:58
То точно... А хтось в курсі, що то за громадська організація така, "Поліська січ"? Щось типу Правого сектора по володимирецьки?
Відповісти
 
 
+4 # Гість 02.04.2014, 13:22
За березень то понятно що зробили,але була мова що буде звіт про той день коли біля вузкоколійки ганяли,то виходить що жодного копача бурштину тоді не зловили мабуть в той день копачі вихідні.А "Поліська січ" то навєрно той Юрий Дмитрович про якого згадували,той що вдень копає,а вночі заважає копати.
Відповісти
 
 
+1 # Lavr 02.04.2014, 18:26
Про Поліську Січ, якщо це та сама організація, можна почитати на сайті: http://poliskasich.org.ua/
Відповісти
 
 
+5 # Гість 02.04.2014, 12:13
Вже не анекдот той факт,що копачами стали навіть жінки.А скільки дітей-школярів там!!!!! Якоби підуть у школу, а самі дядька машиною наймуть і туди ж!!!!І дядько везе!! За гроші!!! Мабуть таки наше суспільство такого стану ,як сьогодні,заслуж ило...
Потім мати руки ломатиме над могилою!!!! До чого котимося.....
Відповісти
 
 
+1 # ааааа 03.04.2014, 19:50
я стараюсь писати правду яка б вона не була б!!звичайно,що копаю і при владі це був жарт :P :P відповідь гістю!
Відповісти
 
 
+2 # Гість 04.04.2014, 08:33
Валентинка,я теж жартую!Тільки відповідь ваша для мене дуже велика.Половину відпавляю Вам - :P
Відповісти
 
 
+1 # Гість 09.04.2014, 13:33
Цікаво перевірити чи є в Володимирці сеператиські настрої!
Хто за те щоб оголосити Володимирецьку народну республіку в складі Поліської бурштинової Федерації? Керувати республікою буде народна рада.
Наповнювати бюджет будем бурштином. Роботу всім дамо. Працевлаштуємо всіх на видобутку бурштину. Зарплату будем платить бурштином. Ото заживемо!
Ну що є прибічники такої ідеї?
Відповісти
 
 
+3 # Сергій СКІБЧИК 09.04.2014, 15:19
З 8 квітня бути сепаратистом в Україні ще небезпечніше. Верховна Рада посилила відповідальніст ь за державну зраду, шпигунство і посягання на територіальну цілісність країни. За сепаратистські дії, в результаті яких загинули люди, можна отримати довічний термін, а мінімальний термін позбавлення волі за перехід на бік ворога і державну зраду – 12 років
Ви з цим обережніше, а то сядете і ми вам сухарів не понесемо...
Відповісти
 
 
0 # Депутат 09.04.2014, 16:38
От тільки не починайте. Вже від східних сепаратистів тошнить. Давайте, краще виходити на правове поле, і бурштин законно добувати. Але кому я пишу, бурштин, як і корупція вигідний всім. Нажаль можемо лише "закликати когось до порядку", самі ж цього порядку уникаємо. Почнімо із себе.
Відповісти
 
 
+2 # Siegfried 09.04.2014, 18:14
Еге ж. І їсти будемо замість хліба і сала бурштинові батони. Ви - президент БуФеРа (бурштинової федеративної республіки) Валентина - прем'єр, а Сергій Скібчик?.... Нехай буде ОПОЗИЦІЯ, таке теж треба, щоб не давав спуску. А я вже буду міжнародним наблюдатєльом.
Відповісти