Авторизація

HomeНовиниВ РайоніТретій школі – 60! (+фото, відео)

Третій школі – 60! (+фото, відео)

( 0 Votes )

 

60 – в принципі, тільки початок. Це – для школи ще чистий листок. Часу так ще пройшло небагато, Ніби в класі закінчивсь урок…

В останній тиждень жовтня ювілейну дату – своє перше 60-річчя –зустрічав Володимирецький НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ (або ж по простому «третя школа»).

У далекому 1957 році на обійсті колишнього панського маєтку, серед величних дубів був заснований інтернат. Навчалися та жили в ньому дітки-сироти з усього району. За роки свого існування школа випустила 1630 випускників, 21 золотого медаліста та 2 срібних. Серед них були і майбутні вчителі, і юристи, і будівельники. Навіть є кандидат педагогічних наук та представник ООН.

Так, у далекі 60 роки в інтернаті навчалась Тетяна Сад, яка зараз працює в Московському державному обласному університеті, де пройшла шлях від доцента до професора, кандидат наук, завідувачка кафедри управління організацією. Також Тетяна Іванівна є постійним представником університету в ООН з економічних питань.

Її брат Володимир, теж колишній учень, а нині пресвітер Церкви ХВЄ, – автор багатьох творів на біблійну тематику, видав 2 добірки, наразі готується до друку ще одна. За мотивами його творів в столичному театрі була постановка моновистави.

А трішечки пізніше тут навчалася Марія Літвін, яка зараз працює викладачем іноземних мов у вузі Тернополя, успішно захистила кандидатську дисертацію, є автором та співавтором посібників з англійської мові.

Першими вчителями інтернату були Марія Юхимівна Данєчкіна, нині вже покійна, Сергій Олексійович Гарбаринін, Галина Іванівна Верешко, Ольга Федотівна Малюк, Марія Мусіївна Мельник, Лідія Трохимівна Усик, Тетяна Дмитрівна Кальковець, Парасковія Прокопівна Касюдик, Галина Пилипівна Дуляницька, Галина Степанівна Онофрійчук, Марія Тихонівна Волчецька, Катерина Миколаївна Кутенець, Марія Максимівна Стріла, Ніна Іванівна Гречуха, Лариса Іванівна Наумчук, Катерина Данилівна Волкова, Людмила Костянтинівна Логвінова, Валентина Степанівна Піщик. Школярі подарували ветеранам пам’ятні сувеніри та почесні грамоти.

За роки життя школи 12 директорів вели корабель під назвою «Школа». Ось вже 7 років біля штурвалу – Олена Миколаївна Тарасюта. Ентузіастка, хороша наставниця і мудра жінка, директорка турбується за кожного вихованця чи учня, щоби було тепло, щоби було смачно зварено, щоби діти відчували себе комфортно. На її жіночі плечі лягає весь тягар господарських, фінансових та інших проблем. Всілякі аудити, перевірки, контролі – усьому дає раду Олена Миколаївна завдяки підтримці дружнього, злагодженого педагогічного колективу. 43 вчителі ведуть учнів в царство науки. Серед них є заслужені вчителі України, багато мають вищу кваліфікаційну категорію.

 За 60 років багато чого змінилося в школі. Замість низьких, підсліпуватих вікон – світлі великі, важкі дерев’яні лави замінили сучасні парти, а ошатні кабінети з безліччю наочних матеріалів прийшли на зміну маленьким класам з рукописними плакатами. Тож і діток побільшало. Наразі школа має 207 учнів та 107 вихованців дошкільного закладу.


На ювілей завітали ветерани, гості, представники влади, спонсори. Завдяки спільній роботі райдержадміністрації школа отримала новий, сучасний кабінет інформатики, адже зараз без знань та вміння користуватися комп’ютером та Інтернетом майже неможливо навчатися. Благодійну допомогу – пластикові вікна – у свій час надав Віктор М’ялик, за що щиро вдячні і учні, і вчителі школи, бо старі вікна не витримували ніякої критики.

А яке ж свято без подарунків! Віктор Мялик також запрезентував найсучасніший ноутбук, а голова профспілки педагогів Віталій Друзь – електрочайник. Натомість голова адміністрації Володимир Хоружий у своєму привітанні зазначив, щоби не чекали на допомогу від держави, а шукали альтернативні методи, бо ж держава наша бідна. Чого не скажеш по її керманичах…

 


 

А які таланти працюють в закладі! Вчителі подарували чудовий концерт, вихованці садочку цікаві мініатюри про життя!

Тож з таким хорошим працьовитим колективом ніякі бурі, переміни не страшні! Миру і злагоди, достатку та здоров’я на многії літа!

Лариса Сарницька.

 

Коментарі   

 
+2 # Прес-центр РДА 07.11.2017, 11:55
Звертаємо увагу читачів сайту на неточності, які допустив автор статті. Голова адміністрації Володимир Хоружий у своєму привітанні не говорив «щоби не чекали на допомогу від держави, а шукали альтернативні методи, бо ж держава наша бідна». Вказане твердження є перекручуванням сказаних слів, яке не підтверджується фактами. Держава в особі Володимирецької РДА здійснює повне матеріальне забезпечення Володимирецьког о НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ відповідно до можливостей. Окрім того, у 2016 році було проведено реконструкцію даху школи, встановлено новий комп'ютерний клас, а на цей рік заплановано ремонт протирадіаційно го укриття, що може використовувати сь для потреб закладу. У своєму виступі Володимир Хоружий підкреслив ключову роль держави у фінансуванні та модернізації освітніх закладів, а місце для підтримки шкіл меценатами буде завжди.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 08.11.2017, 17:35
Але ж було сказано "шукати альтернативні методи забезпечення школи" !!!
Відповісти
 
 
+4 # Гість 09.11.2017, 09:52
А що Хоружий боїться ? На такій посаді ще треба вміти правильно говорити !
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 101 гостей на сайті