Авторизація

HomeНовиниВ РайоніПаркан у центрі Володимирця: радість пішоходам, горе водіям (+фото)

Паркан у центрі Володимирця: радість пішоходам, горе водіям (+фото)

( 3 Votes )

Хоч тиждень й почався з похмурих темних хмар, які сумно і безрадісно нависали над душею, понеділок для Володимирця видався насиченим роботою комунальних служб.

Як гриб після дощу біля «Укрпошти», виріс маленький паркан. Він впевнено погрожує автомобілістам, любителям місцевої «псевдопарковки» коло критого ринку «Нектар». Стоїть собі і непорушним видом показує – тут, панове, більше ви не припаркуєтесь, і нібито ще й сміється в спину.

Та не дощ виростив той парканчик, а селищна рада.


Селищний голова Олександр Осмолович ділиться інформацією:

– Питання встановлення огорожі вздовж дороги по вулиці Поштовій обговорювалось упродовж двох-трьох останніх сесій. В рамках проекту поточного ремонту центральної площі було виділено 70 тисяч грн. з місцевого бюджету. Кошти передалися КП «Аква», яке є балансоутримувачем наших доріг. Підприємство найняло підрядника, і хлопці вже почали встановлювати паркан.

За словами Олександра Григоровича, такі дії спрямовані насамперед на боротьбу зі злісними порушниками ПДР у центрі Володимирця – тими, що паркуванням своїх машин у неналежному місці можуть перешкоджати руху інших транспортних засобів, та тими, що влаштовують гонки посеред селища.

– Спочатку була ідея подовжити тротуар вздовж всієї вулиці Поштової – від Соборної до Чорновола і Шевченка. Але на сесіях прийшли до однієї думки: гонщикам ті невисокі тротуари не стануть на заваді, і на пішохідних доріжках паркуватимуться й надалі. Тому вирішили все ж таки встановити довгий декоративний паркан. А вулицю Поштову біля вулиці Соборної перегородимо зовсім – так, як це зроблено біля селищної ради, – продовжує селищний голова.

Отож, якщо ви надумаєте віднині приїхати, скажімо, до «Рікоса», то під самим магазином машину поставити зась. І біля «Укрпошти» ви її більше не поставите.

– Якби нашим людям поставити ширші двері у торгово-розважальних закладах, то вони б на машині і в приміщення заїжджали. Але ж не обов’язково машиною під самісінький магазин під’їжджати! Та люди наші спочатку звикли до такої зручності, а потім обурюються неестетичному вигляду центру селища, – коментує далі голова.

Дістатися машиною до основних закладів у центрі можна буде, але наскрізний «прольот» по Поштовій буде перегороджений у районі вулиці Соборної. На саму площу можна буде заїхати зі сторони критого ринку. А припаркувати машину селищний голова віднині пропонує … у «кишені» по вулиці Чкалова (як від Рікоса їхати до районної ради), коло центральної площі! Простіше кажучи, селищний голова пропонує влаштувати парковку в пішохідній зоні, яка ще й помічена відповідними дорожніми знаками. Таким чином, порушуються не лише ПДР, а й не вирішується саме питання парковки коло площі, яка все одно окупована машинами. А пішохідна зона відтепер за порадами селищного голови, не пішохідна зона, а парковка.

Інструктор з ПДР від Володимирецької автошколи ТСОУ Валерій Васьковець коментує:

– Згідно з розміщенням дорожніх знаків, територією пішохідної зони є великий трикутник у центрі навколо площі: від центрального дитячого майданчика на Шкільній до перехрестя Соборна-Поштова, третій кут – перехрестя Чорновола – Поштова (але тут дорожній знак ще в минулому році було знесений горе-гонщиками з Воронків, відновлення дорожнього знаку досі не було. – ред.). Тобто територією пішохідної зони можуть проїжджати лише ті водії, які на ній «працюють, проживають, обслуговують заклади, які розміщені там». Як бачимо, серед того переліку автомобільній парковці місця нема.

Селищний голова як варіант вирішення питання з парковкою у центрі ще запропонував знести чийсь будинок, і на тому місці ставити машини…

Тобто виходить, що проблема паркування не вирішена, вона просто гуляє центром селища і осідає з однієї ділянки на іншу.

Та поки вона ось так «гуляє», робота йде, паркан будується. І, звичайно, ті, хто ставив автомобілі коло «Укрпошти», не стануть паркуватись коло площі по вулиці Чкалова, бо далекувато. А ближче – центральна площа, де ставлять ялинку і проводять фестивалі (яка різниця, де порушувати ПДР, порушуєш чи ні – все одно покараним не будеш). І хоча площа означена дорожньою розміткою, вона ж – не паркан, її можна просто переїхати, як це робилось і раніше…


 

Йду центром селища. Трапляється мені на очі дорожній знак «Пішохідна зона» (перехрестя Чкалова-Шкільна), який навіть не натякає, а прямим текстом говорить: «Привіт, я тут, я є. Зверніть на мене увагу – не їдьте, а йдіть пішки цією вулицею!». Стоїть такий самий знак і біля селищної ради, а під ним – нахабно на пішохідному переході припаркована машина. Так само, як і на центральній площі (в народі іменованій «п’ятачок»). Там саме катаються діти на велосипедах, одночасно у цей же момент заїжджають і виїжджають машини з площі. Ремонтні роботи по встановленню паркану огороджені дорожніми конусами, а між ними все одно паркуються де-не-де машини…

 

 

День як день. Для місцевих жителів це звичайнісінька картина. Значить, все робиться так, як треба?..

 

Що кажуть люди…

Людмила, 25 років, пішохід: «Звичайно, що той паркан – до кращого. Бо тепер пішоходам не так страшно буде ходити вздовж вулиці між припаркованими і проїжджаючими машинами».

Ігор, 43 роки, пішохід: «Добре, що зводять паркан, так буде значно безпечніше на ділянці дороги біля «Укрпошти». Але було б непогано, якби десь під автостоянку теж відвели місце. Люди ж тут не просто так паркувались, а через потребу».

Вадим, 21 рік, водій: «Те, що встановлюють паркан – це, звичайно, добре. Але якби біля «Рікоса» залишили смужку для парковки, було б ще краще. На площі паркуватись не можна, то виходить, що ніде машиною і не станеш?»

Олександр, 36 років, водій: «Я тут працюю недалеко. Паркувати машину ніде, по суті, не можна. Не під чужою же хатою машину ставити? Раніше ніяких заборонних знаків на парковку біля «Укрпошти» не було. У всьому світі все, що не заборонено, те дозволено. А де тепер поставити автомобіль у центрі? Це вже не тільки для мене проблема, а й для всіх гостей селища Володимирець».

Олена СТЕЛЬМАЩУК.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
+4 # Гість 04.07.2017, 14:02
Будуєм паркінг, пускаємо маршрутку по селищу. PROFIT
(не здивуюся якщо так і буде - гроші люди вміють заробляти)
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 37 гостей на сайті