Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНа Володимиреччині вивчають підземну річку

На Володимиреччині вивчають підземну річку

( 1 Vote )

Гаряча пора у Рівненському природному заповіднику (Білоозерський масив Білоозерського лісництва), що розкинувся на території 8051 гектарів. З них 5777,4 га (71,7%) зайняли ліси. Під болотами – 1590,1 га (або 19,8%).

Водойми у заповіднику займають 454,1 га (або 5,6%). До складу заповідника входить глибоке оліготрофне карстове озеро Біле і унікальне, світового значення, болото Коза-Березина із річкою Березина.

До цієї місцевості прикута особлива увага науковців Європи. Саме тут сьогодні вдень і вночі працюють фенологічні, фітофлоричні та орнітологічні експедиції. Зокрема, ідуть масштабні дослідження по великих перелітних болотяних птахах, занесених у Червону книгу України та Європи (в тому числі і по чорному лелеці).

Узимку, навесні та влітку йде нагляд за деревом, яке облюбували десятки летючих мишей – кажанів. Відкриття науковців та дослідження цих тварин вразили наукову спільноту. Іноземні туристичні фірми та науково-популярні телестудії поспішають у заповідну зону в центрі Європи, якою є Біле озеро, річка Березина (в деяких місцях протікає під землею) та загадковими природничими місцями, які знаходяться на мінімальній 156-метровій відмітці над рівнем моря.

Вл.інф.

ілюстрація з мережі Internet

 

Коментарі   

 
-1 # Гість 08.06.2017, 19:21
Березина протікає під землею? Чудеса... НЕ вірю. А на якому проміжку і на якій глибині? А швидкість течії? А об"єм підземного стоку? Те, що нема русла на проміжку 5-10 км, а вода просочується крізь торф- повірю. А про місцеве Окаванго- ні.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 40 гостей на сайті