Авторизація

HomeНовиниВ Районі"Лежачі поліцейські" у Володимирці та Рафалівці (+фото)

"Лежачі поліцейські" у Володимирці та Рафалівці (+фото)

( 4 Votes )

Про те, що у Володимирці потрібні пристрої примусового зниження швидкості («лежачі поліцейські»), не раз мовилося і на сторінках нашої газети, і серед жителів селища. Найчастіше їх створюють на вулицях з інтенсивним рухом. Але цей же «гасій» швидкості встановлюють і біля шкіл – для безпеки школярів.

А от у нашому селищі їх встановили швидше всього для безпеки пішоходів та… любителів «поганяти», аби ті збавляли швидкість і пам’ятали про безпеку руху по селищу.

Реакція – різна. І в мережі Інтернет активно обговорюється встановлення подібних пристроїв.

Добре, що їх зробили. Але нас не зрозуміти. То ми скаржимося, що машини літають і небезпечно ходити, то вже боїмось за бампер чи піддон тієї ж машини. Усе не так! Особисто мені добре, бо не стартують машини від магазину «Яблуня», як раніше, а на чиєсь залізяччя, якщо в його господаря немає мізків,  мені плювати, вважає зустрічний перехожий Олександр.

Сьогодні їхав зі сторони Довговолі, і водій маршрутки на чималій швидкості взяв і стороною об'їхав того «поліцейського», що лежить при в'їзді у селище, додає від себе  Євген.

– Здається, нарешті влада нас почула. Тепер хоч трохи пригальмовують, – не без задоволення каже жителька селища Надія.

Втім, попри схвальні коментарі користувачів мережі Інтернет, у багатьох водіїв – обурення.

– Та хто їх так встановлює? Спочатку – вкладають тих «лежачих поліцейських», ніяк не позначаючи їх на дорозі, а потім, уже наступного дня, встановлюють знаки. Повертаючись пізно ввечері додому, я не помітив жодного з тих «поліцейських». Вони зливалися з дорогою. І скажу чесно, перелякався, та й машина здорово випробувала підвіску. Ті пристрої явно нестандартні – зависокі. То невже не можна було зробити їх по-людські, як зроблено у Вараші? Краще одного поставити, але – нормального!

Більшість водіїв тепер дійсно призупиняються і повільно долають перешкоду. Однак є і такі, що ще не звиклися з новацією і «знайомляться» з нею лише після звучного зіткнення машини з  асфальтним  штучним насипом.

Поки працівники КП «Аква» малювали «зеброчки» на вже встановлених «гасіях» швидкості (знову ж таки – на другий день після їх встановлення!), ми поцікавилися, чому ці пристрої асфальтні, чи не заборонені вони автоінспекцією і чи встановлені згідно зі стандартами.

Селищний голова Олександр Осмолович – у відпустці. Звертаємося до його заступника Василя Лосінця, і Василь Степанович розповів, що встановили саме такі обмежувачі швидкості, бо вони найдешевші. Рішення приймалося виконавчим комітетом. При цьому запевнив, що при необхідність їх встановлять і більше. Але нараз з ДАІ погоджуються вже ті, що є.

В.о. начальника Володимирецького віділення поліції Руслан Абрамчук  повідомив, що у Володимирці проходить місячник безпеки дорожнього руху, і в рамках місячника розглядалося питання про встановлення «лежачих поліцейських».

– Ми звернулися до селищної ради з пропозицією встановити обмежувачі швидкості біля площі, аби там у вечірній та нічний час припинилися перегони. Наскільки мені відомо, їх встановили і ще на деяких ділянках, крім площі. Але є і деякі проблеми з їх встановленням. Спочатку має бути технічна документація, яка обов’язково погоджується з поліцією та ДАІ, а вже потім їх мають встановлювати. На жаль, мені на погодження ніхто нічого не приносив. Селищна рада не узгодила всіх деталей, і це грубе порушення, – зазначив Руслан Абрамчук.

Пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспортної техніки має відповідати вимогам стандарту і розташовується так, щоб його візуально добре сприймали й ідентифікували учасники дорожнього руху в світлий і темний час доби. Треба також дотримуватися коефіцієнту зчеплення поверхні елементів примусового зниження швидкості з колесами транспортних засобів, а на ділянках доріг, де застосовується цей пристрій, встановлюється дорожній знак «Пагорб». До того ж, виготовлятися він має з нетоксичного, нерадіоактивного, негорючого пружного матеріалу з підвищеними фізико-механічними властивостями, які забезпечують цілісність конструкції під час наїзду на них вантажного автомобіля. Цим матеріалом може бути бруківка, бетон, асфальтобетон, але – за наявного узгодження (в кожному випадку!) конструкції та схеми розміщення.

 Саме тому ми звернулися до людини, яка виступила в якості експерта, – Сергія Івашина, екс-інспектора з дорожнього нагляду. Він і прокоментував, як відбувається процедура встановлення згаданого пристрою.

– Встановлення обмежувачів швидкості обов’язково має погоджуватися з поліцією та колишньою ДАІ. Спочатку береться аналіз аварійності ділянки дороги і подається на розгляд селищної ради. Відтак розробляється схема, у якій вказується, які мають бути встановлені знаки і розмітка. Проект подається на розгляд поліції, і лише потім іде в роботу. Якщо пристрої спочатку встановлені, а вже «під них» готується схема, то це грубе порушення, за яке наступає відповідальність, – зазначив Сергій Івашин.

За словами в.о Володимирецького відділення поліції Руслана Абрамчука, планується  розглянути питання про демонтаж «гасія» швидкості на виїзді з селища, бо дехто з  водіїв скаржиться, що «лежачий поліцейський» пошкодив машину.

 

 
 
 

Минулого тижня у смт Рафалівка встановили  два обмежувачі швидкості – по вулиці Петро-Павлівська – навпроти школи та по вулиці Залізничній. Обидва «поліцаї» покладені поблизу навчальних закладів. Селищний голова Василь Совгуть зазначив, що встановили їх для того, аби дати можливість дітям спокійно переходити дорогу до школи.

-       Враховуючи ту інтенсивність руху, там потрібен обмежувач швидкості, аби діти могли безпечно іти до школи та повертатися додому. Тим більше, в зимовий час рано темніє, діти йдуть додому, коли темно. Питання «гасіїв швидкості» спочатку було озвучене і розглянуте на сесії селищної ради. Спочатку окремі представники влади висловлювали своє обурення стосовно вартості. Та після детального обговорення і вивчення вартості  пристрою, все ж дійшли домовленості, і вирішили їх встановити. Спочатку розробили проект, його погодили в Головному управлінні Національної поліції в Рівненській області. На початку робіт встановили відповідні знаки «Пагорб», і тільки тоді почали укладати «поліцаїв». Варто зазначити, що кожен з них покладений відповідно стандартів ДСТУ. Селищна рада вдячна ПП Анатолію Прокопчуку за допомогу – встановлення «гасіїв швидкості», - розповів селищний голова.

На відміну від володимирецьких  асфальтованих «лежачих поліцейських», рафалівські – гумові. Коштують вони значно дорожче. Так, вартість одного елементу завдовжки 50см з ПДВ та доставкою становить 687 гривень. До речі, це один з найдешевших варіантів. Те, скільки треба цих елементів, залежить від ширини проїжджої частини. Загальна вартість встановлених обмежувачів (із витратними матеріалами для встановлення) у Рафалівці становить 30 тисяч гривень.

 

 За словами того ж селищного голови, в планах на майбутнє є встановлення ще двох таких обмежувачів швидкості. Вони будуть розміщені теж на двох вище вказаних вулицях.

 


 


 

Ольга ПЕШКО

фото автора

 

Коментарі   

 
+25 # Гість 30.08.2016, 21:59
Я вже давно писав, щоб хоч такі зробили, та ба, тоді вони не підходили під якісь вимоги!!! Нарешті!!! Чеус файно малює!!!
Відповісти
 
 
+17 # Хєроворужий В. 31.08.2016, 08:18
Нарешті!!! І вже деякі з цих (ЦЕНЗУРА)ів "боляче обпеклися"... :D
Відповісти
 
 
-16 # Гість 31.08.2016, 08:25
Не такого зразка вини мають бути. Уже всі дніщами подряпані. Збитки за авто чиїм коштом?
Відповісти
 
 
+4 # Гість 05.09.2016, 16:01
купіть "такі",принесіт ь в селищну,положіт ь. хай замінять
Відповісти
 
 
+32 # 8888 31.08.2016, 11:30
Люди що не кажіть,а вони потрібні однозначно!може не тої якості,висоти,а ле потрібні!!і не розказуйте шо це небезпечно(воло димирець live)!небезпечн о-це коли на день Володимирця концерт іде_а між людьми на мотоциклах їздять,і ніхто не може нічого зробити!
Відповісти
 
 
+30 # Siegfried 31.08.2016, 12:53
І я тієї ж думки.
Можна подякувати МНСникам, які на святі селища проявили ініціативу, перегородивши вул. Чкалова пожежною машиною. Це схвалило багато відпочиваючих.
Відповісти
 
 
+3 # Made in UA 31.08.2016, 12:01
Вони потрібні, однозначно, але потрібно було спочатку встановити знаки, а потім накладати гори асфальту. Постраждали автівки водіїв, які впринципі, ніколи не ганяли(факт). А хто витворяв, той і буде витворяти, адже площа залишилась рівною. І в сторону Довговолі, всі гарно об’їжджають по узбіччю.
Відповісти
 
 
+27 # Siegfried 31.08.2016, 12:49
Але щоб їх об'їхати, потрібно збавити швидкість. То це вже добре.
Відповісти
 
 
-8 # Made in UA 31.08.2016, 19:34
Як показує практика, водії маршруток швидкість не зменшують)) Але ж вони впринципі неадекватні.
Відповісти
 
 
+24 # Flover 31.08.2016, 21:22
Постраждали автівки. То хай їздять на волах, ослах і верблюдах. А я би положила цих горбатих поліцейських через кожних 20 метрів. І взагалі, тих автомашин вже стільки розвелося, що іноді важко перейти дорогу. Туда-сюда шастають. !00 метрів до роботи ліньки пройти, сунеться своїм імпортним лахом, пилюку піднімає.
Відповісти
 
 
-8 # Гість 31.08.2016, 22:03
Зазначені асфальтові пагорби не є пристроями примусового зниження швидкості дорожньо-трансп ортної техніки, оскільки не відповідають вимогам ДСТУ 4123:2006, зокрема п. 3.3.2, п. 3.4.1, п. 3.4.3 та іншим.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 31.08.2016, 22:03
В темний час доби пагорб неможливо ідентифікувати на дистанції, що дозволить знизити швидкість
до рівня безпечного для подолання пагорбу, без застосування екстренного гальмування.(На в'їзді
у Володимирець з Довговолі).
Відповісти
 
 
+12 # Flover 01.09.2016, 11:26
Я баба, і то знаю, що при в"їзді з Довговолі у Володимирець, десь приблизно біля бетонного шедевра монументального мистецтва, названого КАРТА, вісить знак обмеження швидкості. чи то 40, чи то 60. То нє ф і г гнатися. Ямщик не гони лошадей, постой паровоз, не стучите колеса. Дайте травматологам спокійно хоч тиждень прожити і прочергувати без проблем.
Відповісти
 
 
-15 # Made in UA 01.09.2016, 11:52
А ти "баба" положи в багажник кілька мішків картоплі, і проїдь зі швидкістю 30км/год по такій купі, зовсім по іншому будеш говорити, коли на СТО рахунок виставлять, всі дуже розумні хто не постраждав, а кому там машин багато? хтось заважає купити? Раніше була біда, бо на площі бички круги нарізали, що тепер заважає? Вам факти наводять, що дані перешкоди ні в які рамки не лізуть, а ви з пафосом і злорадством ставите дизлайки, ви шановні "розумні баби" забули, що крім воронкувських гонщиків, ще є звичайні водії, і не всі мають кошти відновлювати автівки, на які не один рік збирали кошти. Розкудахкались (ЦЕНЗУРА)
Відповісти
 
 
+16 # Siegfried 02.09.2016, 12:43
Так не перегружай свій багажник. Кинь не пару мішків, а одного-два. Причепи ззаду тачку, або нормального прицепа.
Відповісти
 
 
-9 # Гість 03.09.2016, 15:03
Чому із-за десятка неадекватів пригальмовувати має весь район та гості?
Відповісти
 
 
+6 # Гість 05.09.2016, 16:06
тпрррууу.... ямщІк... :)... є ж вимоги і до маси перевезення в авто. 8) ;-) ..тож грузи згідно Інструкції екплуатації АТЗ :P ... люби своє авто,і ..і воно полюбить тебе! ;-)
Відповісти
 
 
+24 # Гість 31.08.2016, 22:04
Знак 1.11 "Пагорб" встановлюється перед ділянкою дороги з буграми, напливами чи не плавним
стикуванням конструкцій мостів. Знак також може застосовуватися перед штучно створюваними
буграми у місцях, де необхідно примусово обмежити швидкість руху транспортних засобів
(небезпечні виїзди з прилеглих територій, місця з інтенсивним рухом дітей через дорогу тощо).
Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150–300 м, у населених пунктах — на
відстані 50–100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюється і на іншій
відстані, яка зазначається на табличці, а не Безпосередньо перед лежачим
Відповісти
 
 
+28 # Гість 01.09.2016, 13:46
Хочеться щиро подякувати тим, хто нарешті втілив цю задумку в життя. Для нас, батьків, це особливий подарунок до першовересня. Вже сьогодні приємно було спостерігати як уповільнено рухалися автівки поблизу п"ятиповерхівки .
Будемо надіятись, що "гасії" швидкості вбережуть жителів та гостей містечка від нещасних випадків!
Відповісти
 
 
+23 # Гість 01.09.2016, 22:09
Краще б біля адміністрації заборонили зупинку (стоянку), щоб не створювати аварійну ситуацію адже за кілька метрів є карман то там ніхто автівки не ставить, також є стоянка біля міліції
Відповісти
 
 
-14 # Гість 01.09.2016, 22:12
а не робити такого горба ;-)
Відповісти
 
 
+10 # hope 02.09.2016, 21:29
Нарешті. Діти дорогу переходити не могли. Ця [ЦЕНЗУРА]та на мерсах і вайберах гасали, може зараз трохи заспокояться...
Відповісти
 
 
+13 # Гість 04.09.2016, 20:40
Дякуємо!) Перші кроки зроблено! Мажори навіть минаючі гасії швидкості приторможують, адже шматок "залізяччя" їм дуже дорогий... На їх крутих авто які "летять" в на селеному пункті більш як 100км є паски та подушки безпеки, багато рівнів захисту, а чи є цей захист в простих громадян, діточок які ідуть в або зі школи."Лежачих поліцейських" які тихо виконують свою справу і яких не підкупиш ні за які гроші треба на багато більше!!!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 78 гостей на сайті