Авторизація

HomeНовиниВ РайоніКомунальної преси не буде

Комунальної преси не буде

( 1 Vote )

Районні газети готуються до роздержавлення

Нарешті збулося: закон про роздержавлення преси прийнятий у парламенті і набуває чинності з 1 січня 2016 року. Щоправда, учора Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і направив свої пропозиції до парламенту 21 грудня.

Президент пояснює, що не може підписати цей закон, оскільки він не передбачає норми, згідно з якою після виходу держави із засновників має зберігатися мова видання. «За такого підходу є ризик зменшення кількості видань державною мовою. В умовах інформаційної агресії питання захисту мовно-інформаційного простору України набуває особливого значення», – йдеться в пропозиціях Порошенка.

Президент також запропонував додати до закону норму про те, що питання оприлюднення в друкованих ЗМІ офіційних документів, зокрема Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів, цим законом не регулюються.

Сподіваємося, законотворчі після новорічних свят оперативно внесуть відповідні поправки і закон таки буде підписаний. Але однозначно, що в наступному році роздержавлення таки почнеться.

Перший етап роздержавлення має стартувати вже з квітня нового року, а його учасниками стануть редакції-«добровольці» – ті, які вже сьогодні працюють або готові працювати в ринкових умовах, у потужному конкурентному середовищі. На Рівненщині, наприклад, станом на 1 жовтня 2015 року виходять 27 газет (в тому числі 19 комунальних, з них тільки 13 прибуткових). А всього в Україні, за даними Книжкової палати, видається 1613 газет, з них 555 – комунальних, які мають 38,9% загальних тиражів (!) і чинять значний вплив на формування громадської думки в державі, використовуючи 100 тисяч тонн паперу щороку.

Після аналізу наслідків реформування комунальних ЗМІ на першому етапі та врахування набутого досвіду і помилок стартує загальне роздержавлення усіх інших газет, радіо- і телеорганізацій, які частково або повністю фінансуються з державного або місцевих бюджетів.

Але розбір польотів і вироблення успішних практик станеться майже через півтора року. Поки ж найбільш ініціативні редактори на загальних зборах трудових колективів уже визначаються із способом роздержавлення, щоб у січні 2016 року оперативно подати свої клопотання засновникам і дочекатися їх рішень, аби потрапити у перший етап роздержавлення. Інші редакції, дотація в сумі валових доходів яких складає від 30 до 70 відсотків, з жахом очікуватимуть другого етапу, під дію якого попадуть усі ті ЗМІ, що не встигли або не захотіли реформуватися на першому етапі.

Хоча слід відзначити, що підтримка всіх комунальних видань обходилася місцевим бюджетам від 80 до 100 мільйонів гривень на рік на 555 комунальних видань. Не надто обтяжливо, чи не так? Особливо якщо врахувати, що розміри цих дотацій є суттєво різними: від 3% валового доходу у Сумській області до більш як 50% у Львівській області. Наприклад, у 2014 році редакції комунальних видань отримали всього дотацій на суму 73,9 млн. грн., що становить 20,7% від загальної суми доходів. Загалом 127 редакцій працюють без дотацій. На Рівненщині торік найбільше дотацій отримали газети «Слово і час» та «Сім днів» («Володимирецький вісник» отримав коштів по програмі підтримки газети в сумі 20 тисяч гривень – приблизна вартість друку 2 номерів вісника із 52 за рік).

Але в результаті маємо досить високу передплатну ціну. На Рівненщині до числа найдорожчих газет в передплатній кампанії 2016 року належать «Сарненські новини» (216 грн. на рік), зарічненське «Полісся» (210 грн.), «Володимирецький вісник» (195 грн.) та березнівський «Надслучанський вісник» (190 грн.).

Утім, така висока передплатна ціна є економічно обґрунтованою, зважаючи на девальвацію гривні і зростання цін на поліграфічні послуги. Якщо у 2014 році редакція «Володимирецького вісника» отримала від річної передплати трохи біля 600 тисяч гривень і з них лише половину витратила на друк, то в нинішньому 2015 році доходи від передплати навіть трохи упали, а от послуги поліграфістів зросли аж на 25 відсотків і склали вже 400 тисяч гривень.

Така тенденція була відмічена усіма учасниками всеукраїнської наради редакторів комунальної преси, яка відбулася у Києві 10 грудня. На ній було окреслено чітку дорожню карту для бажаючих взяти участь у пілотному проекті та обговорено проблеми взаємин між редакціями і засновниками. Також відбувся установчі збори всеукраїнської Асоціації місцевої преси, членом якої стала і наша газета (ми навіть увійшли до складу її ревізійної комісії).

Щоб і надалі лишатися у тому ж форматі і об’ємі, редакція «Володимирецького вісника» була змушена підняти ціну на І півріччя 2016 року на 11 відсотків, тож просимо наших читачів з розумінням поставитися до вимушеного здорожчання. Зрештою, що таке 200 гривень сьогодні за річний комплект газети в кольорі на 16 сторінках? Це 4 пляшки шампанського або 20 буханок хліба з дорожчих сортів. Сподіваємося на вірність наших читачів і будемо докладати усіх зусиль, щоб відповідати вашим потребам.

А ще сподіваємося, що в новому році і наша газета змінить статус офіційного видання районної ради та піде у вільне плавання. На це є і добра воля засновника, розуміння та підтримка голови Володимирецької районної ради Василя Ковенька, і, сподіваємося, буде підтримка депутатського корпусу, коли доведеться приймати відповідне рішення (у січні-лютому 2016 року). Та найбільше нам потрібна підтримка читачів і користувачів. Тираж прогнозовано упав на 15 відсотків, але зробимо усе, щоб повернути наших передплатників і знайти нових.

Ми вже починаємо закладати підвалини партнерських стосунків із органами влади, місцевого самоврядування, коли інформаціє є товаром і має свою ціну, і плануємо суттєво доопрацювати структуру газети, оптимізувати роботу нашого сайту і запустити сервіс електронної передплати як усіх сторінок газети, так і найцікавіших матеріалів з неї. Та це все ще попереду.

А поки що хочемо щиро подякувати нашим читачам і користувачам сайту polissya.net, які увесь цей непростий період допомагали нам творити цікаву і сильну газету, яка за фінансово-економічними результатами 2014 року увійшла у ТОП-20 кращих комунальних газет України, давали у коментарях і дискусіях безцінні ідеї для актуальних матеріалів і самі генерували новини, які потім тиражували інтернет-ЗМІ по всій Україні.

Дякуємо за довіру і підтримку. Дякуємо, що залишилися з нами!

До зустрічі в новому році!

 

Від імені колективу редакції газети «Володимирецький вісник» та сайту polissya.net

Сергій СКІБЧИК, головний редактор,

член правління Рівненської обласної організації НСЖУ.

 

Коментарі   

 
+12 # Siegfried 25.12.2015, 16:25
Гаааааплик газеті.
Відповісти
 
 
+1 # xosяin 28.12.2015, 12:36
Тіпун вам на орднунг :-x
Відповісти
 
 
-1 # Siegfried 28.12.2015, 19:33
Мені сподобалося про орднунг гойте :D
Я вірю, що газета буде жити,
В парку весною квіти зацвітуть...
По центру будемо безпечно ми ходити,
Які часи чудові всіх нас ждуть!
.
Відповісти
 
 
+3 # 8888 26.12.2015, 14:15
так передплата у вас висока,для порівняння візьміть газету Експрес,24 кольорові сторінки +програма телепередач окремим додатком,а ціна практично та сама різниця 10 грн!!а взагалі навіщо її виписувати,якщо 90 відсотків друкується на сайті!
Відповісти
 
 
+1 # Соломія 26.12.2015, 15:59
Я не буду говорити за всіх, та в моєму колі, ті хто виписує наш вісник, виписує як то кажуть, щоб бути в курсі хто вмер, хто народився. Я коли повернулась з Рівного спочатку виписувала по привичці, щоб бути в курсі бізнес подій, адже в Рівному працювала менеджером зі збору бізнес інформації. Так що інтернет-портал і жива газета, це трохи інше. Та тираж впаде однозначно.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 26.12.2015, 22:12
Соломійко, в тебе є знання в цій сфері, яких не вистачає на твою думку нашому редактору (напевно). Запропонуй, об'єднайтесь. Сила, розум та молодість піднесуть нашу газету до Вершин всх рейтингів.
І тоді ти будеш гордитись особистим вкладом в сьогоднішнє життя Володимирця, в який ти віднедавна повернулась (чомусь). А тут все не так як оказалось...
Відповісти
 
 
+3 # Siegfried 28.12.2015, 10:51
Только ладілась нє лєгко дружба пламєні с мотильком. Самба бєлого мотилька у откритого огонька, как би бєлиє крилишкі нє обпаліть....
А ще в Єсєніна:"Розу бєлую с чьорной жабой я хотєл на зємлє повєнчать..."
Відповісти
 
 
-1 # xosяin 28.12.2015, 12:36
А жаба хто?
Відповісти
 
 
+4 # Siegfried 28.12.2015, 13:54
Хто така жаба? :-) Це така земноводна тварюка. Сидить, собі, в болоті і квакає, кумкає, скрекотить,хвал ить своє болото, висуне язика і чекає коли сяде на нього якийсь метелик. А потім ХЛЯП ротом - і гааааплик метелику. :-)
Відповісти
 
 
+4 # Соломія 28.12.2015, 21:10
...Золотые, далекие дали!
Все сжигает житейская мреть.
И похабничал я и скандалил
Для того, чтобы ярче гореть...
...Пусть не сладились, пусть не сбылись
Эти помыслы розовых дней.
Но коль черти в душе гнездились -
Значит, ангелы жили в ней....
Відповісти
 
 
-2 # Соломія 28.12.2015, 21:04
Нажаль це не можливо. Люди працюють разом з двох причин. Перша - матеріальний зиск, друга - спільна ідея. "Володимирецьки й вісник" мені не заплатить стільки, щоб я почала в ньому працювати. А спільної ідеї в нас не може бути, бо на журналістику ми дивимось по різному. Щоб саме ГІСТЬ мене зрозумів, нехай подивиться цікаве відео https://www.youtube.com/watch?v=BayL3dlU4x4 Так от я за журналістику Ксенії Собчак. Якщо я і захочу працювати в цій сфері, то лише відкривши свою власну інтернет-газату .
Відповісти
 
 
+6 # Гість 28.12.2015, 21:18
..звичайно, що на журналістику ви дивитесь по-іншому. Бо спочатку треба провчитися 5 років на факультеті журналістики і зрозуміти ази цієї кухні.
В тебе зашкалює власне самоствердження через вказання на недолугість роботи інших.
P.S.Дійсно, аж не хочеться читати і реагувати на твої коментарі.
Відповісти
 
 
+9 # Гість 28.12.2015, 11:01
Так вона нікуди й не виїзджала!!! так, тільки в гості до сестри!!! яка дійсно живе на сході! це порожній піар!!! і ничим особливим не виділялась!!!та ка собі звичайна, пересічна жіночка!!!таких ходять море, але тут понтів вище криши!!!
Відповісти
 
 
0 # Соломія 28.12.2015, 22:53
Вже доля газети ні кого не цікавить, важливіше покидала Соломія Володимирець чи ні :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Відповісти
 
 
+9 # Гість 28.12.2015, 11:05
це ж треба вміти так себе хвалити! мені аж неприємно таке читати. я вміла, я знала, я робила, я була тут і там. - і все в минулому часі. як набридло це все.
Відповісти
 
 
+1 # Соломія 28.12.2015, 22:56
Да "Я самая обаятельная и привлекательная " і ще сама розумна :lol: Раджу і Вам говорити собі ці слова кожен ранок, кажуть психологи це дуже допомагає в житті. :lol:
Відповісти
 
 
+7 # Administrator 29.12.2015, 09:19
Шановні користувачі!
Припиняйте офф-топ.
Обговорюйте, будь-ласка, свої "прєлєсті", наприклад, в соцмережах.
Відповісти
 
 
0 # xosяin 15.01.2016, 09:33
Закон підписаний. Коли роздержавлення?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 244 гостей на сайті