Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНа Володимиреччині зросла кількість ВІЛ інфікованих

На Володимиреччині зросла кількість ВІЛ інфікованих

( 0 Votes )

Минулого року на базі КЗ «Володимирецька ЦРЛ» на ВІЛ/СНІД було обслідувано 5990 осіб. З профілактичною ціллю – 4263 людини. З ВІЛ-інфекцією було виявлено дві дорослі особи, одна з них вагітна, котра народила ВІЛ-інфіковане маля.

Цьогоріч за 10 місяців обслідувано 4841 особа.  З профілактичною ціллю – 3384 людини. З ВІЛ-інфекцією виявлено 6 осіб дорослого населення.

Нагадуємо жителям Володимиреччини, що на КЗ «Володимирецька ЦРЛ» працює кабінет «Довіра». Де можна пройти обслідування на ВІЛ/СНІД офіційно та анонімно.

ВIЛ – це вірус iмунодефiциту людини, що викликає ВIЛ-iнфекцiю. Потрапляючи в органiзм, ВIЛ послаблює імyннy систему, що захищає людину вiд рiзноманiтних iнфекцiй. ВIЛ вражає певні клітини імунної системи. За piвнем зниження їхньої кiлькостi судять npo розвиток захворювання.  Оскiльки ВIЛ вiдноситься до ряду «повiльних» вірусів, він буде довго знаходитись в органiзмi,  практично нiчим не виявляючи себе. Дiзнатися, чи є ВІЛ в органiзмi, можна лише на ocнові спецiального аналiзу крові (тестування на ВIЛ).

СНІД – синдром набутого iмунного дефiциту. В разi послаблення iмуннoї системи людина стає вразливою для багатьох хвороб, особливо iнфекцiйних (туберкульоз, пневмонiя тощо). Taкі інфекції називаються опортунiстичними: вони «вмiють» користуватися сприятливими обставинами, тому, шо виникають, коли iмуннa система людини ослаблена i втрачає спроможнiсть протистояти збудникам захворювань, Якшо не лікуватися, то ВIЛ-iнфекцiя може призвести до СНIДу i летального фiналу. Таким чином, ВІЛ – це вipyc, що пригнiчує iмуннy систему, СНIД – це комплект захворювань, якi виникають у ВIЛ-позитивноi людини на фонi зниженого iмунітету.

Шляхи передачi.

Icнує декiлька шляхiв передачi ВIЛ-iнфекцiї:

- незахищений (без презерватива) проникаючий статевий контакт;

- спiльне або повторне використання шприцiв, голок та iнших iн'єкцiйних засобiв;

- використання нестерильного iнструментарiю для татуювання та пiрсингу;

- використання чужих засобiв для голiння, зубних щiток iз залишками крові;

- передача вірусу дитині вiд BIЛ – позитивної матepi пiд час вагiтностi, пологів i годуванні грудьми.

Таким чином, якшо не трапляється контакту з кров'ю, спермою, вагiнальним секретом i грудним молоком, можливiсть передачi ВIЛ-iнфекцiї виключення.

ВІЛ не передається при

- рукостисканнi або обiймах;

- через пiт або сльози,

- при спiльному використаннi посуду або постiльної бiлизни;

- пpи  спiльному використаннi ванни та тyалету;

- при спiльних заняттях спортом;

- у громадському транспортi;

- через тварин або при укусах комах;

- при поцiлункучерез слину, бо концентрацiя вipycy в слинi недостатньо для iнфiкування. За всю iсторiю вивчення ВIЛ СНІДу не було зафiксовано жодного випадку зараження цим способом.

Клiнiчна картина

Якщо людина заражена ВIЛ, це ще не означає, що вона хвора на CHIД. Людина стає носієм ВIЛ. Iнодi можуть пройти роки. Перш нiж у людини з'являться симптоми захворювання СНIДом. ВIЛ послаблює імуннy систему людини i цим робить її сприятливою до рiзного роду захворювань, симптоми, яких часто не мають нiчого спiльного з статевими органами.

Частiше всього спостерiгасться

- постiйне вiдчутгя втоми;

- пiтливiсть нiг, особливо в нiчний час;

- безпричинне схуднення до 10 кг впродовж одного мiсяця;

- вiдсутнiсть апетиту:

- тривалi розлади випорожнення (понад 1 мiсяць);

- пiдвищена температура тiла 37-38 С, що тримається бiльше як

мiсяць без будь якої причини;

- збiльшенi лiмфатичнi вузли на шиї,  у лiктьових згинах, пiд руками у паху;

- висипання на шкiрi, частi гнiйнi i запальнi ураження слизової рота, статевих органiв.

- довготривалий  сухий кашель, який не пiддається лiкуванню.

Якщо розвивається СНIД, то з'являються пухлиноподiбнi утворення на шкiрi, в мозку, розвивається запалення легень чи зараження крові. Якщо  у людини є вищевказанi симптоми це ще не означае, що вона xвopiє на СНІД. Для дiагностики необхiдно пройти спецiальне дiагностичне обстеження (тест на наявнiсть антитiл до ВІЛ), на сучасному етапi нi лiкування, нi лiкiв проти СНІДу не icнyє. Лише є препарати, якi призупиняють прогресування ВIЛ-iнфекцii.

Профiлактика.

Найкращим методом профiлактики СНІДу є пропаганда статевих cтосунків, суворо обмежених рамками шлюбу, а також високого рівня моральностi, боротьба з наркоманiєю, проституцiєю.

Пам'ятайте! Ризик зараження СНІДом рiзко зростас при частiй змiнi статевих партнерiв, при сексуальних стосунках з повiями, наркоманами та особами, шо зловживають алкоголем. Ризик зараженням СНIДом, а також венеричними хворобами значно зменшується при використанні презервативiв!

Скажiть «Ні» реальнiй загрозi CHIДу- наркоманам! Вибирайте! Здоров'я,  красу, мудрiсть, кохання.

 

Раїса ВОРОБЕЙ, фельдшер   санiтарної освiти

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 104 гостей на сайті