Авторизація

HomeНовиниВ РайоніГородець бунтує

Городець бунтує

( 3 Votes )

Працівники ДГ «Городецьке» пообіцяли перекрити трасу «Київ – Варшава»

Дослідне господарство «Городецьке» – державне підприємство, яке підпорядковується Академії аграрних наук України. Статус дослідного господарства відповідає державному. Земля тут не розпайована. Парадом «командує» Київ.

Чотири роки тому, після смерті попереднього директора В. Василюка керівником ДП «Городецьке» Академія призначила Миколу Сонька, керівника господарства із Запорізької області. Він працював на керівних посадах і в Таврійських степах Херсонщини, досвідчений аграрій. По професії зооінженер, вчений-агроном та іхтіолог. Сонько прийняв із господарством його борги – десь понад 3 мільйони гривень, в тому числі, як стверджують фахівці «радгоспу», 400 тисяч гривень заробітної плати. Для району – страшні суми. Для Академії – копійки.

Що стосувалося академічної роботи, то у 2014 році дослідницька програма в Городці працювала. Господарство посіяло понад тисячу гектарів зернових та зернобобових. З площі 818 га зібрали 1199,65 тонни зерна, з урожайністю по 14,80 ц/га, що дорівнює й районному показнику. По програмі ААНУ господарство реалізувало упродовж 2013-2014 років 350 тонн продукції зернових, районованих сортів еліти та першої репродукції, включаючи і «батьківські форми». Це стосується й багаторічних трав.

Не пасла останніх і городецька ферма. В рік, коли Микола Сонько прийняв «Городецьке», худобі не вистачило сіна. Тоді у церкві та в домі молитви за його проханням було кинуто клич – і люди з дому на ферму повезли в рахунок майбутньої оплати сіно. Нарощувалися потужності ферми. Зростало поголів’я. Хоч новий керівник і крутий був на характер (що багато кому відверто не подобалося), господарство «Городецьке» жило б та здраствувало б, якби не київська метода керувати Городцем як своїм кріпаком.

Мудріші керівники середньої ланки зразу «зметикували», що щось тут не так.

Розповідає один із працівників господарства:

– Коли я прийшов допомогти дружині, то дуже здивувався. На склади по документах на «Городецьке» прислали вагон рукавиць. Це так розпорядилася Академія. Потім Соньку «адресували» премікси для худоби, по документах … аж на 5 мільйонів гривень. Це тонни продукції, якої в господарстві стільки ніколи не бачили. Тоді я сказав жінці, щоб швидше кидала цю роботу, бо там щось нечисто. І був прав.

А Микола Віталійович непоганий мужик. Тільки він попав між ворони. Ще робив би у нас і робив, якби не бурштин. Почали в нас бандити із Сарн копати. Він подзвонив в міліцію. А міліція його й «продала» копачам. Отут і зав’язалося.

Я як економіст бачу те, що моя дружина й на поверхні не бачить… Шкода, що так сталося.

– А що в принципі сталося? – запитую.

– У перший день, як ми вийшли на роботу (5 січня), я пішов до механізаторів. Коли чую розмову, що директора Миколу Сонька головний агроном вигнав «із наряду». За невиплату заробітної палит та грубість у ставленні до працівників господарства три села піднялися з вимогою зняти з роботи Миколу Віталійовича, або погрожували перегородити міжнародну трасу Київ-Варшава.

Три рази проводилися збори. На треті приїхав пан Польовий з Інституту Західного Полісся – і Сонька зняли.

На зборах виступав брат Василюка, Віктор, і сказав, що по нашому хазяйству вже є 13 мільйонів боргів, із санкціями Пенсійного фонду і податкової. Звідки він це може знати, коли податківці ще працюють другий тиждень? Ходять у нас чутки, що все це натворила бухгалтерія і кадри. Начебто прийняли на роботу людину із Сарненського району, щоб їй взяти довідку на пенсію. А знаєте, скільки сьогодні така довідка коштує?.. А директор про це навіть і не знає. Чому? Бо все у нас в Городецькому бухгалтер вирішує.

Багато «допомогла» тут Академія, а ще більше довірливість Сонька. Він нікого, окрім бухгалтерії, не слухав. От і попав в немилість Я вам ще за вікна металопластикові на фермі, за кришу, яка завалилася, та про гроші за молоко розкажу…

…У п’ятницю, 16 січня 2015 року, у Городці знову проводилися чергові збори. Тепер село і депутати сільради виставляли претензії працівникам господарства. Йшлося про те, що Городець не відчуває ролі та внеску господарства в інфраструктуру села. А найболючіше питання для городчан і жителів окружних сіл – досі не розпайована земля. Є вулиці з новобудовами, які згідно схеми-поділу стоять на державних землях Академії. Будь-які питання по землі городчани мають погоджувати у Києві, в академічних кабінетах, далеких від села і його проблем.

У той день на оглядини нової «вотчини» прибув майбутній керівник із числа колишніх посадовців Академії. Документів у нього ніхто не правив, а його кандидатуру з районною владою не погоджував. Та за кілька днів він десь пропав.

А по селу пішла чутка, що на городецьких землях готується Олевськ-2 (бурштиновий клондайк, яким керує тіньова мафія). Якщо це таки правда, наступними сценаріями буде і пряме рейдерське захоплення господарства з метою контролю земель, і різного роду провокації проти керівника, погодженого районом, та розкрадання майна, і ще багато інших чорних схем.

Кажуть, мафія безсмертна. Тож городецька тема відкрита. Але будемо таки сподіватися на краще.

 Г. Штерн.

 

Коментарі   

 
+19 # Гість 22.01.2015, 18:21
цю статтю написала знаменити (видалено модератором),
Д.Г.Городецьке процвітало при Василюку , а при Соньку залишилося лише декілька поросят , які автор цієї статті постійно клянчила.Проти Сонька повстало три села. Сонько відомий (видалено модератором) у себе на Херсонщині.
А Ви Штерн (ТєТЄнєва) ідіть на пенсію та годуйте поросят які дав Сонько.
Відповісти
 
 
-2 # Гість 01.02.2015, 17:37
А на Херсонщині мого батька поважають люди. Так шо не базікай шо попало.
Відповісти
 
 
+14 # 5555 23.01.2015, 11:57
Ну хіба не соромно писати таку заказу. Хто там бунтує? Люди яким він платить копійки і має їх за худобу. Бунтують такі продажні шкури як головиха, Штерн і ще пару зацікавлених осіб.
Відповісти
 
 
+21 # Гість 23.01.2015, 13:05
Сонько (видалено модератором)з Херсону,.
Його ставлення до людей жахливе,.Наведу приклад :корова побила доярку, .Травма на роботi.Потрiбнi були грошi на лiкування .Так вiн сказав : - тебе дешевше похоронити нiж лiкувати.Це жахливо.Жiнка була шокована даною вiдповiдю,. Василюк нi коли такого не сказав би.
Відповісти
 
 
+11 # aaa 23.01.2015, 13:26
Штерн злякалася , поросяток не буде де брати.
Д.Г.Городецьке процвiтало при Василюку , а сонько тримав пару поросят для ока.
Відповісти
 
 
+15 # Гість 23.01.2015, 14:29
А от як воно получається першого літа з приходу Сонька "Поліське [ЦЕНЗУРА] ставив у стійло" (Цитата дословна). Чомусь херсонські степи не привили йому народну мудрість "Не копай яму комусь..."
Відповісти
 
 
-9 # Administrator 23.01.2015, 15:06
Шановні користувачі!

Велике прохання не переходити на особистості і образи.
В іншому випадку коментарі будуть модеруватися/ви далятись (в залежності від змісту коментаря)та згідно правилhttp://www.polissya.net/pravila-saity.html.

Дякуємо за розуміння.
Відповісти
 
 
+8 # Гість 23.01.2015, 16:06
Як почали писати правду-включили цензуру! А з цензурою слів не вистачає :lol:
Відповісти
 
 
-11 # Lavr 23.01.2015, 20:37
Давно пора, а то гидко читати!
Відповісти
 
 
+10 # Гість 24.01.2015, 22:03
Пане адміністратор!Н е заважайте нашим шановним дописувачам проявляти свої творчі таланти в своїх коментарях на сайті.Без нас сайт буде не таким як треба.Ви душите свободу слова.
З повагою до всіх,ВЕСЕЛИЙ КІТ ВАСЯ.
P.S.Свобода слова це коли простіі зрозумілі речі називають своїми іменами.
Lorik! Де пропадаєш? Заходь на сайт!Похулігани мо!
Відповісти
 
 
+1 # Lorik 03.02.2015, 23:03
Привіт, друже! Я не пропала, працюю в поті чола. Борюсь як можу з лінню та займаюсь важкою фізичною працею-чавлю диван. А ще я образилась, так ніхто мене біля ялинки і не чекав.....От і вір вам потім..... :-?
Відповісти
 
 
+2 # Гість 04.02.2015, 09:31
Я чекав!!!Чекав.. .Чекав... :sad: Не ображайся моя віртуальна подружка Lorik,все ОК!Це добре що ти озвалася,а то без нас сайт пересвариться.П ройшли свята і через декілька днів знову зникну,тому спілкуймося,спа саймо сайт.І не лінуйся.
З повагою до тебе, ВЕСЕЛИЙ КІТ ВАСЯ.
P.S.Завтра буду у Володимирці(сір ий Жигуль,зелені крила,рік випуску 1979,побачиш підходь,не соромся.
Відповісти
 
 
+15 # aaa 23.01.2015, 20:58
Lavr, це Тєтєнєва. Не заступайся!!! А напиши де твій поросятодатель дів 14 мільйонів кредиту, який взяв під заставу господарства ... ГАНЬБА , брехливій журналістці !!!!!! Не показуйся в Городці в конторі !!!!!
Відповісти
 
 
+15 # Гість 24.01.2015, 11:28
а 5 січня Сонька в господарстві не було він в той час перебував на рідній Херсонщині.Тоді питання до Тєтєнєвої як агроном міг вигнати сонька з наряду?Брешеш тохоч перед тим уточню а тоді бреши продажна журналюга.Поруш ила норми журналістської етики.І по законах повинна піти з роботи якщо має каплю совісті,а в Городці не появляйся,бо буде кепсько.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 01.02.2015, 17:34
Люди добрі, дуже прошу вас, вибачте мого батька, якщо він когось образив, ранив словом. Він це добре вміє, я знаю. Але ж і ви майте повагу до людини, я бачив як він кожен день вкалував на тій роботі, він не бачив нічого, ні сім'ї, ні жінки. Ви ж пам'ятаєте як я сином з жінкою приїзжали до вас в гості? Так от, йому навіть часу не було з нами толком побути, ганям на тій машині зранку до ночі, по роботі. Я знаю свого батька, він роботі завжди віддавав самого себе повністю. Так, великим недоліком є його опальний характер, це правда, слово ранить дуже болісно. Частіше за все в нього такі слова вириваються з розпачу, коли не виходить, коли б'єшся як риба об лід...пробачте його. Він дуже старався, працював як міг, як вміє. Я знаю, що у вашому славному селі багато хороших добрих людей, від нашої поїздки в городець у моєї сім'ї залишились тільки хороші спогади. Хай вам Бог помагає.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 46 гостей на сайті