Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСесія районної ради: під важким пресом оптимізації

Сесія районної ради: під важким пресом оптимізації

( 0 Votes )

Чергова сесія районної ради, завершившись досить бурхливо у  «різному», почалася як ніколи приємно: у живому виконанні пролунав Гімн України, і голова районної ради Василь Ковенько та голова райдержадміністрації Володимир Савонік з нагоди Дня місцевого самоврядування великій групі працівників місцевих органів представницької влади вручили заслужені почесні відзнаки.

Заслухавши коментар начальника фінансового управління РДА Олени Шикало, депутати затвердили пропоновані зміни до районного бюджету на 2014 рік і визначилися з порядком фінансування видатків із районного бюджету у першому кварталі 2015 року – до прийняття рішення про райбюджет-2015. Затверджено також план підготовки регуляторних актів на наступний рік та внесено зміни до рішення районної ради «Про районну програму військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України на 2014-2015 роки».

Зміни торкнулися і районної цільової програми підтримки сім’ї, розрахованої до 2016 року: у зв’язку з новими суспільно-політичними реаліями з’явилася потреба соціального захисту учасників бойових дій в зоні АТО і їхніх сімей та соціальної реабілітації демобілізованих бійців.

Окремими рішеннями депутати змінили межі села Жовкині, збільшивши його площу на 156,02 гектара, та передали у спільну власність територіальних громад району частину майна (40 листків шиферу), що належало територіальній громаді Більськовільської сільради. Прийнято також п’ять рішень щодо оцінки земельних ділянок, які з різною метою і на різний строк передаються в оренду.

Нинішня сесія виявилася багатою і на депутатські запити. Їх було відразу два (від депутатів райради та депутата Олександра Троневича), й обидва – з питань для нас, як мешканців краю, не тільки важливих, а й непростих для вирішення. Так, у першому йдеться про необхідність по-державному розібратися з проблемою незаконного видобутку бурштину, а в другому – про забезпечення захисту споживачів електроенергії від зловживання з боку ПАТ «Рівнеобленерго» своїм монопольним становищем на енергетичному ринку. Обидва звернення вирішено направити на розгляд у Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України та в інші причетні до порушеної проблематики інстанції.

Відтак депутати перейшли до «різного». Гостро постало питання про повернення Рафалівській амбулаторії ЗПСМ колишнього статусу районної лікарні. І хоча зійшлися різні думки, присутні на сесії рафалівчани наполягали на своєму: розглянути хвилююче для них питання на найближчій сесії районної ради.

Не менш гостро спливла і міліцейська проблематика. Зокрема наводилися факти, коли працівник ДАІ «обстоював» значимість своїх міліцейських погонів, будучи у нетверезому стані, а інший працівник міліції «утверджував» правопорядок з допомогою рукоприкладства. На завершення цієї доволі «лоскітливої» теми депутати поставили питання про поновлення в районі власного відділу внутрішніх справ – і нарвалися на «комплімент»: «Що ж ви так кепсько думали, згоджуючись свого часу на об’єднання районного відділу з кузнецовським міським?» – дорікнув нашим обранцям присутній на сесії представник Кузнецовського МВВС? Тепер повернутися на висхідну позицію буде важко!

А ще, як вияснилося, нелегко доводиться й пасажирам на станції Антонівка. Білетну касу, як було сказано, там закрили. Закрили й зал очікування. По суті, закрили залізничну станцію, яка діяла навіть у воєнні роки. Але антонівчан, зокрема й тих, що були на сесії, це не влаштовує. Станція, вимагають вони, має запрацювати у повному режимі, тобто з належним обслуговуванням пасажирів і обов’язковою зупинкою пасажирських поїздів. Невідомо тільки, чи почують цю вимогу реформатори-оптимізатори.

Уже після закриття сесії депутати відвідали районну поліклініку, яка нині реконструюється під лікувально-діагностичний центр. Оглянувши важливий для району об’єкт та прослухавши розповідь свого колеги, головлікаря Володимирецької ЦРЛ Івана Караїмчука, кожний переконався, яку велику роботу зроблено. Справа, по суті, за упорядкуванням території та оснащенням медзакладу необхідною медичною апаратурою. Виділення передбачених на це коштів, на жаль, гальмується. Будемо сподіватися, що й цю перепону вдасться подолати. Адже на кону – надання повноцінної медичної допомоги тисячам людей.

 

 

Олексій ГОРОДНИЙ.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
+12 # Гість 12.12.2014, 09:41
Шановні пани депутати (і депутатки)для того щоб щось зробити для району потрібно першим ділом вийняти руки із карманів.Не можете справитися з п'яним иіліціонєром, то не намагайтеся і бурштин кришувати.Не Ваш це рівень.Діліть собі потихеньку 40 листків шиферу і хватить з Вас.Касу Антонівську закрили і в місцевого депутата Л.Мельник ніхто дозволу не питав,якщо будуть колись знову відкривати ту касу також без того депутата обійдуться.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 103 гостей на сайті