Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЧотири громади Володимиреччини знову отримають кошти від ЄС

Чотири громади Володимиреччини знову отримають кошти від ЄС

( 0 Votes )

24 листопада в районі проведено семінар по спільному проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ІІІ фаза). Володимиреччина вже була учасником цього проекту на другому етапі, завдяки чому 4 громади району отримали значні капіталовкладення у розвиток соціальної інфраструктури своїх населених пунктів на умовах дольової участі.

Відмічалося, що це дуже значима додаткова позабюджетна підтримка для місцевих громад (загалом в область надійшло більше 8 мільйонів 800 тисяч гривень для 47 громад області). На Володимиреччині мова йде про Довговолю (там реконструйовано ФАП), Балаховичі (дитячий садочок), Великі Цепцевичі (теж дитсадок) та Воронки (ремонт покрівлі школи).

Усі учасники другої фази проекту з нашого району отримали відповідні сертифікати про вдале завершення проекту. А після звіту координатора обласного ресурсного центру Оксани Кашевської про результати ІІ етапу (тривав з липня 2012 року по вересень 2014-го) та демонстрації презентаційного відеофільму присутніх сільських та селищних голів району було проінформовано про особливості третьої фази проекту.

У третій фазі знову буде обрано 4 громади в районі, які представлять свої проекти вирішення соціальних проблем місцевого рівня у галузях охорони здоров’я, енергозаощаджень та енергоефективності, довкілля та водопостачання. Як і раніше, фінансування відбуватиметься на дольових умовах (75 відсотків бере на себе проект «Місцевий розвиток громад», 5 відсотків – громада, решта – районний або обласний бюджет); суми коштів Європейського Союзу в різних галузях складають від 10 до 15 тисяч доларів.

Завдання третьої фазі аналогічні попереднім: сприяти розвитку громад та активізації участі громадян у житті громади (у попередній фазі проекту було задіяно більше 18 тисяч громадян!); підвищувати енергоефективність та енергозбереження; підтримувати отриманий досвід і набуті практики місцевого рівня.

Бажаючі громади мають до 5 грудня подати заявки на участь у проекті. Далі реєструється громадська організація, починаються навчання і тренінги. А власне планування та затвердження проектів почнеться у квітні-травні 2014 року; фінансування переможців, яких відбере конкурсна комісія, – з травня по грудень. Загалом по Україні до закінчення у 2017 році ІІІ фази спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» буде витрачено більше 23 мільйонів євро.

Більш детальну інформацію про умови участі у проекті можна отримати в ресурсному центрі Володимирецької РДА.

 

 

Сергій СКІБЧИК.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 112 гостей на сайті