Авторизація

HomeНовиниУ ВарашіАрт-терапія у бібліотеці (+фото, відео)

Арт-терапія у бібліотеці (+фото, відео)

( 0 Votes )

 

Розвинути розумові та творчі здібності, відпочити, набратися позитивної енергії допоможе пісочна анімація.

З вересня 2016 року при відділі обслуговування м-ну Будівельників Кузнецовської міської публічної бібліотеки розпочала свою роботу «Школа пісочної анімації», керівником якої є Анна Осіпчук.

Ідея створення такої школи виникла близько 1 рік тому – коли працівники бібліотеки разом з читачами робили Буктрейлер (короткий відеоролик) на книгу Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону». Тоді працювати над пісочною анімацією довелося  мало не вночі.

-       Це були такі моменти, які складно забути. Пізній вечір, ми малюємо ті зворушливі картинки, робимо монтаж, повертаємося додому, коли темно. Пізніше дітки, не маючи ще професійного стола для роботи, робили своїм мамам подарунки. Якось одного разу наш читач Юрій поліщук намалював пісочну анімацію «Керосинка і мрії», і подав її на конкурс. В результаті здобув перемогу. Тоді і вирішили, що варто все це робити, - розповідає керівник пісочної школи.

У червні цього року Рівненська філія Української бібліотечної асоціації (УБА) оголосила конкурс міні-грантів бібліотечних ініціатив грант якого 3000 гривень. За умовою конкурсу ,учасники повинні були створити 15 відеороликів. Тож разом із читачами бібліотекарі виграли грант, а за гроші купили пісочного стола.

З перших днів існування нова форма бібліотечної роботи зацікавила  багатьох дітей та підлітків. Після школи діти приходять на пісочне малювання, щоб відпочити після уроків, втілити свою фантазію у такий своєрідний витвір мистецтва. До того ж пісок врівноважує емоційний стан, тим самим впливаючи на психіку дитини дуже позитивно, заземляє негативну енергію, негативні емоції – агресію, печаль, різного роду внутрішні конфлікти, і перетворює їх у позитивну енергію.

-       У малюванні піском беруть участь обидві руки, тому працюють обидві півкулі мозку, у дитини розвивається дрібна моторика, фантазія і уява, увага і посидючість. Заняття пісочною анімацією розвивають сенсорні відчуття, вправи сприятливо впливають на емоційний стан дитини. Оскільки процес малювання відбувається практично в темряві, з використанням лише підсвічування знизу, створюється ореол таємничості і загадковості, який не залишить байдужим жодну дитину, - розповідає Анна Осіпчук.

Сьогодні метод пісочної анімації у арт-терапії використовують для дітей, у яких тяжкі захворювання (ДЦП), аутизм, відставання у розвитку); труднощі в розвитку комунікативних навичок та емпатії; емоційні труднощі; синдром дефіциту уваги та гіперактивність; різні форми порушення поведінки; підвищена тривожність; дитячі страхи, неврози; труднощі в адаптації; затримка психічного розвитку; порушення рухових функцій; для психокорекції та психопрофілактики замкнутості, тривожності, низької самооцінки та оптимізації психічного розвитку.

Разом із дітками, ми теж спробували намалювати свій малюнок на піску. Відчуття справді неймовірні. Одразу забуваєш за усі проблеми навколо і щиро, по-дитячому блукаєш у світі власної фантазії.

 

 
 


Ольга ПЕШКО
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 101 гостей на сайті