Авторизація

HomeНовиниОфіційноСвято-Троїцька капличка оновилася

Свято-Троїцька капличка оновилася

( 0 Votes )

 На південь від містечка Володимирець, у напрямку Жовкинь-Осовика, є  незамерзаюче природне джерело. У народі йому приписали чудодійну силу й ознаменували іменем Богородиці. За Польщі тут побудували маленьку капличку, в якій служилися молебні у дні Троїцьких свят. Але в радянські часи це місце поклоніння занехаяли…

ТОДІ Ж у Володимирець, у Свято-Успенську церкву, прийшов священик Петро Коваль. З його та з ініціативи церковної «двадцятки», куди входили старости Тихон Симонюк, а згодом Сергій Сарницький (останній до кінця свого життя наглядав за капличкою), очистили святе джерело. А в 1990-х роках заново збудовано Свято-Троїцьку капличку. За такий благодатний вчинок тодішній владика (нині він служить у Дніпропетровську) удостоїв громаду Свято-Успенського храму адресної подяки.

Щороку велика процесія на Водохреща та на Трійцю прямує до  каплички, де проводяться обряди висвячення води. У такі дні з усіх навколишніх сіл приїжджають парафіяни за святою водою.

Нинішній рік в історію Свято-Троїцької каплички вписав нову  сторіночку. Розповідає  депутат Рівненської обласної ради, директор ДП «Володимирецький лісгосп» Олександр Мисько:

Приємно повідомити, що лісівники Володимирецького лісництва збудували нову дерев’яну Свято-Троїцьку капличку. Цю ошатну надбудову зведено над джерелом. І з радістю відзначу, що на Божі справи коштів і часу ми не шкодуємо. З благословення священиків, отців Олександра та Сергія, старанням релігійних громад, належних до місцевих церков, облаштували територію і сьогодні живе джерело у нашому лісі  стало і культовим місцем, і  справжньою  окрасою популярного серед місцевих жителів урочища.

Галина ТЄТЄНЄВА.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 85 гостей на сайті