Авторизація

HomeНовиниОфіційноВолодимирецька ОТГ: орієнтовні розрахунки (+інфографіка)

Володимирецька ОТГ: орієнтовні розрахунки (+інфографіка)

( 3 Votes )

За змінами до плану утворення об’єднаних територіальних громад на Володимиреччині одним із потенційних центрів є Володимирець.

Тож голова райдержадміністрації Володимир Хоружий разом зі спеціалістами з питань децентралізації зустрілися із депутатами Володимирецької селищної ради та обговорили проблемні питання усіх переваг та ризиків адміністративної реформи.

Дискутували про кошти, які надійдуть у випадку створення ОТГ та їх використання, а також про доцільність створення структури ОТГ. Так, на переконання Володимра Хоружого, створення ОТГ необхідне для раціонального використання ресурсів, що витікають із унікальної можливості скористатися коштами, які виділяються державою у підтримку розвитку громад, та не розділяти їх на купу об’єктів інфраструктури, на які, до прикладу, нині витрачає кошти район.  А це – відповідальність спроможної громади, на що і куди спрямовувати власні ресурси. Депутати ж стояли на мізерності коштів, які виділяться на громаду. Проте сперечатися із проведеними спеціалістами РДА розрахунками не стали, а лише попросили передати на селищну раду перспективні розрахунки, аби детальніше вивчити всі нюанси. Власне, аргумент про фінансові відносини ОТГ безпосередньо із державою став вагомим для розуміння суті реформи – що це не просто зміна вивісок. Так, як вже багаторазово наголошувалось на зустрічах із іншими громадами району, при об’єднанні ОТГ набуває статусу міста обласного значення, а основний ресурс – кількість населення, бо ж усі додаткові надходження пропорційні чисельності осіб громади. Як зазначив голова РДА, рішення про створення ОТГ – безумовно, перспективне і відповідальне, і якщо робити крок назустріч новому, то не потрібно мислити, як «совок».

Свою думку про адміністративну реформу висловив і селищний голова Олександр Осмолович:

Що стосується мене, то глибоко в душі я не підтримую створення ОТГ, бо все ж, вважаю, що самодостатньою така громада не стане через дотаційність. Як на мене, то створення об’єднаної територіальної громади лише наблизить наш неминучий крах. Проте все ж на сесії голосуватиму за об’єднання.

На завершення зустрічі депутати попросили все ж передати для колективного розгляду письмові розрахунки перспективності створення ОТГ з центром у Володимирці за поправками до плану. Пообіцяли, що вивчать питання детальніше та прийматимуть рішення на сесії. Рішення, від якого залежить перспектива Володимирця і ще кількох населених пунктів.

А ось такі попередні розрахунки проведені спеціалістами райдержадміністрації з питання створення об'єднаних територіальних громад. Нижче наведені дані - розрахунки для перспективної ОТГ із центром у Володимирці, які були представлені на засіданні сесії селищної ради.

Відділ організаційної та інформаційної роботи РДА 

 

Коментарі   

 
+13 # Свій 19.05.2017, 16:53
Олександр Григорович, чим Вам це не перспектива повернення слави? Чи Ви чекаєте що Київ гроші дасть? Дзуськи. Якщо самі не залучимо інвестиції - ніхто нічого не дасть.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 19.05.2017, 21:06
Державні дотації не будуть постійними, а тільки для старту. Далі всі витрати повинні покриватися з доходів громади. За рахунок чого будуть збільшуватися доходи при зменшенні дотацій? "Заграніца нам поможєт?".
Відповісти
 
 
+8 # Гіcть 20.05.2017, 12:49
Ну да, типу якщо не об'єднватись то дотації є чи будуть.
Скажіть прямо: тепле міце ніхто полишити не хоче.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 158 гостей на сайті