Авторизація

HomeНовиниОфіційноА у Балаховичах повірили у НВК… (фото)

А у Балаховичах повірили у НВК… (фото)

( 1 Vote )

У листопаді Балаховицький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» поповнився додатковою групою дошкільнят. З цієї нагоди для перевірки якості роботи закладу у Балаховичі й завітала методист районного методкабінету з питань дошкільної освіти Віра Ковальчук.

А поки Віра Корніївна перевіряла заклад, директор НВК Микола Степанович Юсько повідав про насичену історію їхнього дитсадка.

– Ця будівля стояла тут ще з сімдесятих років. Коли почалося розпаювання, кілька «доброзичливців» переконали місцевий люд в доречності розподілу і самого дитсадка, в погоні за наживою не усвідомлюючи, що 2 цеглини на кожного – невеликий статок, а село залишиться без садочка. Дякувати богу, діяв закон, що забороняв розпайовувати будівлі соціального призначення. Через кілька судів ледве відвоювали дитсадок. Якийсь час він пустував, а в 2008 році ми створили на його базі НВК, від продажу земель сільської ради отримали кошти на ремонт даної будівлі.

Як до того поставилися люди?

– Спочатку вперто не хотіли усвідомлювати користь дошкільної освіти. Пригрожували, що й дітей не будуть пускати до садка. А був випадок, коли навіть відремонтований дах будівлі хотіли пошкодити. Однак минув час, люди переосмислили все. Зараз ніхто і уявити не може наше село без дитсадка. Тепер вже якщо і виникають якісь питання, то не в форматі «бути-не бути садку», а «чому не так, як в Кузнецовську». Мислення змінюється, і ніхто не шкодує про створення НВК.

Скільки дошкільнят вас відвідує?

– Уже 30. При цьому штат – 8 чоловік. Є і медсестра, і дитячий психолог. В звичайному дитсадку такого ви не побачите.

– Бачу, нещодавно зроблено ремонт?..

– Так, влаштували електроакумуляційне опалення. Впровадження енергозберігаючих заходів виконано в рамках проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ», що профінансовано ЄС, Програмою розвитку ООН, бюджетом Володимирецького району та місцевою громадою. В результаті перші і єдині в районі маємо опалення в стіні: вночі, коли електрика дешевше, гріються перестінки, вдень вмикаються конвектори, якщо надворі надто холодно…

Приміщення дитсадка при школі вражає: нові меблі, новий ремонт, оснащена кімната гігієни, теплі стіни. У кімнатах тепло і затишно.

НВК у Балаховичах
 
НВК у Балаховичах
 
 НВК у Балаховичах
 
НВК у Балаховичах
 
НВК у Балаховичах
 
НВК у Балаховичах
 
НВК у Балаховичах
 

Подібне можна побачити і в НВК села Суховоля: меблі в дитсадку при школі сучасні, якісні, дітям тепло. Та й вихователі не кутаються у кілька кофтин, що трапилось побачити в одному зі звичайних дитсадків, до якого заїхали також без попередження. У тому приміщенні було достатньо прохолодно, на що завідувачка відповіла, що для понеділка це нормально.

А от у Великому Жолудську сільська рада орендує частину приміщення місцевої школи під дитсадок з короткотривалим перебуванням дітей. Там не стоїть гостро питання реорганізації ДНЗ в НВК: дитсадок й так на території школи. Втім, реорганізація принесе лише додаткові плюси: збільшення кільком працівникам заробітної плати через покладання на них більших обов’язків, нове устаткування дитсадка управлінням освіти, молоді та спорту, ймовірне харчування для дошкільнят…

Довідувалася

ОЛЕНА СТЕЛЬМАЩУК.

Фото автора


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 41 гостей на сайті