Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєПротипожежний захист виборчих дільниць

Протипожежний захист виборчих дільниць

( 1 Vote )

Забезпечення пожежної безпеки сьогодні убезпечить від надзвичайних ситуацій та пожеж в майбутньому. Це нібито проста і відома кожному істина. Проте, як показують щорічні перевірки об’єктів, де зазвичай розміщуються виборчі дільниці, забезпечення пожежної безпеки не завжди першочергова проблема керівників. А це, слід зазначити, тягне за собою як адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, так і кримінальну, якщо внаслідок пожежі, яка виникла через халатність керівника об’єкту, травмувалися, чи навіть загинули люди.

Типовими протипожежними недоліками, які характерні для більшості виборчих дільниць є:

-       несистематичне проведення перевірок електромережі, в т.ч. на опір ізоляції;

-       не проводяться профілактичні ремонти електрогосподарства;

-       в несправному, або неналежному стані знаходяться внутрішні та зовнішні джерела протипожежного водопостачання;

-       несистематичне проведення ремонту пічного опалення;

-       пожежна сигналізація знаходиться в несправному стані;

-       приміщення не в повній мірі забезпеченні первинними засобами пожежогасіння (сертифікованими вогнегасниками), а наявні вогнегасники не проходять технічного обслуговування;

-       непоодинокі випадки, коли евакуаційні виходи захаращені різними матеріалами.

Тому державний пожежний нагляд Володимирецького району звертається до голів виборчих комісій та керівників об’єктів, де будуть розміщені виборчі дільниці з усією відповідальністю поставитися до виконання протипожежних заходів вже завчасно до початку проведення голосування.

Щоб не допустити пожеж та загорань на виборчих дільницях необхідно в повному обсязі виконати протипожежні заходи, вказані в приписах інспекторів державного пожежного нагляду. Кожну виборчу дільницю необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння (сертифікованими вогнегасниками) згідно норм належності, але не менше 2 вогнегасника на кожну виборчу дільницю, а наявні вогнегасники повинні пройти технічне обслуговування. Вогнегасники повинні бути справними, розміщені в залі для голосування на видних місцях. Внутрішній пожежний водогін повинен пройти випробування на розрахункову витрату води, всі ПК (пожежні крани) повинні бути повністю укомплектовані згідно норм належності. Найближчі до виборчих дільниць пожежні водойми та гідранти повинні знаходитись в справному стані та забезпечені вказівниками. Евакуаційне освітлення повинне бути справним і ввімкненим весь час від початку відкриття виборчої дільниці і до закінчення голосування та відвезення бюлетенів. Шляхи евакуації повинні бути вільними і нічим не захаращуватись, другий евакуаційний вихід повинен бути відкритим весь час. Дозволяється користуватися електронагрівальними приладами тільки заводського виготовлення та в спеціально відведених місцях. Вся електромережа на виборчих дільницях повинна бути справною та перевіреною на опір ізоляції, і під час виборів не повинна перевантажуватися електронагрівальними приладами. На всіх виборчих дільницях необхідно провести профілактичний (а при необхідності капітальний) ремонт приладів пічного опалення. Топку грубок проводити до початку виборів і ні в якому разі не допускати їх перекалу. Необхідно категорично заборонити паління в усіх приміщеннях виборчої дільниці. Кожну виборчу дільницю забезпечити електричними ліхтарями на випадок відключення освітлення. Категорично заборонити використовувати гасові лампи та свічки для освітлення приміщень.

З членами виборчої комісії необхідно провести інструктаж по правилах пожежної безпеки під час проведення виборів. Крім того, кожен член виборчої комісії повинен знати правила та особливості користування вогнегасниками того типу, яким буде забезпечена виборча дільниця. Необхідно визначити порядок комісійного огляду та зачинення приміщень після закінчення заходів, що пов’язані з передвиборчою кампанією та безпосередньо після виборів.

Начальник РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

А. Муравинець

ілюстрація з мережі  Internet

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 80 гостей на сайті