Авторизація

HomeНовиниДСНС повідомляєРятівники вчили населення порядку дій в разі аварії на Рівненській АЕС (+фото)

Рятівники вчили населення порядку дій в разі аварії на Рівненській АЕС (+фото)

( 0 Votes )

В Заболотті рятувальники навчали населення та представників органів місцевої влади порядку дій в разі радіаційної аварії на Рівненській АЕС

Рівненська область знаходиться в зоні дії двох атомних електростанцій: Рівненської та Хмельницької. У разі аварії на ВП „Рівненська АЕС” з викидом радіоактивних речовин загальна площа радіоактивного забруднення може скласти понад 1700 км2, в яку можуть потрапити 63 населених пункта Костопільського, Сарненського, Володимирецького районів та місто Кузнецовськ.

Загальна чисельність населення, яке може потрапити в зону аварії – до 99 тис. чоловік. Також в зону забруднення попадає ділянка автошляху Київ – Ковель довжиною близько 50 км та до 55 км залізниці на ділянці Сарни – Кузнецовськ. Матеріальні збитки від такої аварії оцінюватимуться у сотні мільйонів гривень, не кажучи вже про шкоду для здоров’я людей та екологічні проблеми на десятки років. Тому навчання населення основних правил та дій у разі радіаційної загрози у рівненських рятувальників стоїть на першому місці.

У зв’язку з цим 4 вересня на базі Заболоттівської сільської ради Володимирецького району співробітники Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Рівненській області провели  навчальний семінар з питань цивільного захисту населення, що проживає в 30 км зоні спостереження Рівненської атомної електростанції.

В семінарі прийняли участь керівники і працівники підприємств, установ і організацій та відповідальні особи за організацію заходів цивільного захисту та проведення евакуаційних міроприємств Володимирецької, Сарненської, Костопільської райдержадміністрацій та Кузнецовського міськвиконкому, співробітники Заболотівської сільської ради і жителі села Заболоття. Заступник начальника управління з питань аварійної готовності та реагування ВП «РАЕС» Володимир Тарасюк. Від обласного управління Держслужби з НС був присутній заступник начальника ГУ ДСНС підполковник служби цивільного захисту Олександр Мохрик, начальник управління організації заходів цивільного захисту полковник служби цивільного захисту Іван Жакун, начальник сектора радіаційного, хімічного та медико-біологічного захисту майор служби цивільного захисту Петро Ткачук. Також прийняли участь керівники секторів та інспектори пожежно-рятувальних підрозділів вищезазначених районів та міста обласного підпорядкування Кузнецовськ.

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник начальника ГУ ДСНС Олександр Мохрик, зокрема він зазначив, що відповідно до Кодексу цивільного захисту України та Постанови Кабміну № 444 одним із пріоритетних завдань органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є навчання населення діям в умовах можливих надзвичайних ситуацій. У зв'язку з цим Головне управління ДСНС Рівненській області і запланувало проведення навчального семінару з питань цивільного захисту на базі Заболотівської сільської ради. Даний населений пункт був вибраний не випадково, адже село Заболоття розташоване у 30 км зоні спостереження ВП «РАЕС» і у разі радіаційної аварії на атомній електростанції майже 1100 мешканців даного села підлягатимуть негайній евакуації крім того, ще 27 сільських рад, а це 57 населених пунктів Володимирецького району в яких проживає понад 55 тис. населення (85 % від загальної кількості мешканців району) також потрапляють в зону ураження. Тому місцевому населенню потрібно знати основні правила евакуації та заходи безпеки у разі радіаційної загрози, а органи місцевої влади і самоврядування, відповідальні особи за організацію заходів цивільного захисту та проведення евакуаційних міроприємств повинні забезпечити оповіщення, евакуацію та проведення йодної профілактики населення і організувати роботу як збірних евакуаційних пунктів так і роботу евакуаційних комісій і проміжних пунктів евакуації тощо.

Фахівці ДСНС продемонстрували учасникам семінару відеофільми про роботу Рівненської АЕС, про порядок дій населення за сигналом «Увага всім» та порядок укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту. Рятувальники практично розгорнули збірний евакуаційний пункт та детально розповіли присутнім куди звертатися та які першочергові дії у разі аварії на атомній електростанції. Які речі першої необхідності потрібно брати із собою (документи, продукти харчування, засоби гігієни, тощо).  Повідомили адреси розташування сховищ та укриттів в районах, чиї населенні пункти підпадають у 30 км. зону спостереження. До того ж, громадянам розповіли, що робити коли надзвичайна пригода зненацька застала їх в дома, на роботі, в навчальному закладі. Також роз’яснили про негативний вплив радіації на організм людини та першочергові заходи надання медичної допомоги.

Як було вказано вище, Рівненщина знаходиться в зоні двох атомних електростанцій, тому подібний захід співробітники Головного управління Держслужби з НС проведуть 11 вересня в селі Межириччі Острозького району. Даний населений пункт знаходиться в зоні дії Хмельницької АЕС, адже у разі аварії на ВП „Хмельницька АЕС” з викидом радіоактивних речовин загальна площа радіоактивного забруднення може скласти понад 1000 км.кв., в яку можуть потрапити 83 населених пункти Острозького, Здолбунівського, Гощанського районів та місто Острог. Загальна чисельність населення, яке може потрапити в зону аварії – більш як 59 тис. чоловік.

 
 
 
 

 

А.Муравинець

Начальник РС ГУ ДСНС України у Рівненській області

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 254 гостей на сайті