Авторизація

HomeКультураОфіційноВ Городку відкрили краєзнавчий музей (+фото)

В Городку відкрили краєзнавчий музей (+фото)

( 1 Vote )

Кожна епоха після себе залишає сліди. Найцікавіше з того, що зостається від попередніх поколінь небайдужі громадяни збирають, і виставляють на огляд в різноманітних музеях, аби людство знало про життя своїх предків.

Уже не один рік збиранням старожитностей займається й мешканець нашого міста, підприємець Микола Дмитрук. Зібрані експонати він спочатку зберігав у приміщеннях батьківського обійстя в селі Городок, звідки сам родом. А коли колекція збільшилась настільки, що переросла ранг домашньої, – взявся за створення на своїй малій батьківщині краєзнавчого музею.

І ось за погодженням з органами районної влади та Озерецької сільської ради (територіально саме до неї зараз належить село Городок) М. Дмитруку виділено під згаданий музей приміщення колишньої школи. Його підремонтували й минулої неділі, 9 листопада, музей у селі було відкрито.


 

На заході, окрім небайдужих мешканців села та численних помічників М. Дмитрука, були й запрошені. Серед них – учні середніх класів Старорафалівської середньої школи разом зі своєю вчителькою історії Світланою Лутай, працівники регіональних ЗМІ, медійники УІтаЗГ Рівненської АЕС.

Виступаючи перед присутніми, М. Дмитрук розповів про непросту реалізацію свого задуму, закликав усіх долучитися до створення музею, який ще планується розширювати. Тоді, сказав ентузіаст, музей стане не лише його надбанням, але й здобутком всіх, що примножить радість і намагання творити добро.

Потім, у перерві між чудовими виступами спеціально для такої події запрошених співаків, присутні із зацікавленням слухали голову сільради Миколу Макарчука. Він повідав, що тепер ентузіастів музейної справи чекає ще й чимала організаційна робота з узаконення діяльності новоствореного закладу, який потрібно, не зволікаючи, зареєструвати. А заодно й повирішувати питання освітлення та опалення приміщень, на належний облік взяти отримані від населення експонати, щоб потім кожен міг сказати: «Це мого діда-прадіда робота». Необхідно призначити й когось відповідальним за все це і підшукати тямущого екскурсовада.  

Далі спілкування продовжувалось вже в музейних кімнатах. Микола Дмитрук та Микола Макарчук розповідали присутнім про віднайдені в давніх історичних документах перші згадки про Озерці та Городок, відкрили таємницю виникнення назв та повідали про призначення найдавніших предметів вжитку. Серед них наконечники стріл кам’яної доби, свідки доби козаччини та періоду першої світової війни (зразки тогочасної зброї й амуніції), давні знаряддя селянської праці, зразки тогочасного одягу, вишивана білизна та настінні рушники, саморобні хатні столи, цебри, відра, столики. А ще – глиняний посуд наших предків, ярмо для впрягання волів, скрині, ба’ – навіть колиски, в яких наші бабусі колись вигойдували своїх дітей!

 

 

Словом, відкриття вдалося. У результаті наполегливої роботи пана Миколи та інших ентузіастів у нашому районі з’явився ще один культурний заклад, який не лише розповідатиме про наше минуле, але й вчитиме бути справжніми патріотами рідної землі.

А ось відгуки про подію учасників відкриття музею.

Організатор та головний фундатор закладу Микола Дмитрук: «Я довго йшов до створення музею і нарешті він відкрився. Поштовхом до збирання старожитностей стало те, що подекуди в сільських обійстях нищаться предмети старовини, чого не можна допускати. Отож я вдячний громадянам, які передають нам цікаві експонати й таким чином допомагають відтворювати історію краю».

Голова Озерецької сільради Микола Макарчук: «У межах наших сіл науковцями виявлено дві мезолітні стоянки та городище періоду Київської Русі (10-11 століття). Отож в історичному плані, як бачимо, місцевість наша є досить цікавою. І наш музей усім нам має прислужитись у вивченні минувшини, допомагатиме виховувати підростаючу молодь в дусі любові до рідного краю та патріотизму».

Мешканець села Василь Денисюк: «Такі музеї мають бути в усіх селах. Бо ж як іще пізнавати свій край, вчити дітей любові до Вітчизни?!!»

Учениця 4 класу Старорафалівської середньої школи Аліна Миронюк: «Сьогодні тут було вельми цікаво... У нашій школі теж є гарний музей, але через те, що там на вікнах не було захисної решітки, хтось із нього вкрав давню козацьку гармату. От якби міліція знайшла злодія й повернула на місце наш найцінніший експонат!»

Іван СИДОРЧИК.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 66 гостей на сайті