Не стидайся то твоя земля, не стидайся, то Україна

( 0 Votes )

Кілька місяців я навчаюся у Варшаві в Академіїї Фінансів і Бізнесу "Вістула". На навчання до цього закладу я вступив за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра після закінчення Львівського національного університету ім. Івана Франка, отримавши кваліфікацію «фахівець з міжнародних економічних відносин».

Після того, як я вперше переступив поріг своєї рідної Лозківської ЗОШ (правда, у ній навчався не дуже довго), з тих самих пір основним родом моїх занять стало навчання. Підробітком я займаюся лише у вільний від навчання час. В 2005 році я переїхав до міста Рівного, і навчався там в одній з кращих на той час шкіл НВО №12. Згодом ще 4 роки навчався у Володимирецькому районному колегіумі.

Я вдячний всім своїм вчителям за ті знання, що вони мені дали. Звичайно, як і більшість молоді нашої країни, я хотів начатись за кордоном, для того, щоб випробувати себе і свої знання та порівняти рівень знань з українськими вишами.

Перші враження від Варшави були лише приємними – чисті та охайні вулиці, швидкий громадський транспорт та розвинена інфраструктура приємно шокували мене. Також дуже сподобався мені й університет, в якому я зараз навчаюся. На початку мого перебування в столиці Польщі я все фотографував та ділився ними з друзями й батьками.

Через певний час, після спілкування з різними категріями людей, мене вразило неоднозначне, а подекуди й вороже ставлення до українців як іноземців. Хотілося б зазначити, що поганого ставлення до іноземних студентів (принаймні у львівських вузах) такого я не помічав.

Багато моїх  одногрупників зараз здобуваюь освіту в інших країнах світу, починаючи з Німеччини і закінчуючи Індією та Канадою. Завдячуючи новітнім технологіям, ми постійно підтримуємо звязок, і вони говорять, що ставляться до них однаково рівно, як і до інших студентів. Можливо, такий контраст повязаний  з великою кількістю заробітчан з України в Польщі.

Хотілося б розповісти про випадок, що стався зі мною на курсах вивчення польської мови. У запропонованих тестах було запитання: "Де краще жити?". Моя відповідь, що краще жити в Україні – дуже здивувала викладача, і згодом посипалися запитання – "То чому ти приїхав до Польщі?". Я спочатку намагався пояснити йому свою позицію, що приїхав лише для навчання та здобуття досвіду, а жити й працювати я хочу на Україні, але він мене так і не зрозумів. Хочу додати, що варто було поїхати за кордон на кілька місяців для того, щоб зрозуміти наскільки сильно я люблю свою Україну та з якою пошаною ставлюся до трудолюбивих і гостинних своїх співвітчизників.

Ні для кого не секрет, що зараз молодь основну кільсть вільного часу проводять в всесвітній павутині. І я від них не відрізняюсь. Проте окрім звички читати новини світу, що склалась у мене під час навчання на факультеті міжнародних відносин, по приїзді до Польщі я започаткував нову: читати новини нашого краю на сайті «Володимирецького Вісника» в мережі інтернет (polissya.net). Саме тому я вирішив поділитися своїми враженнями від навчання в Польщі, та додати кілька слів про Різдвяні свята.

Я маю багато друзів-іноземців. Як не дивно, левова частка з них за час перебування в Україні прийняли православну віру. В основному це стосується громадян КНР. І серед православних відроджуються хороші традиції.

Особисто я обожнюю різдвяні свята. Більше 10 років тому вперше спробував зануритись у воду на Водехреще, завдячуючи настанові мого тата. І з того часу жодного разу не пропустив можливості отримати Боже благословення, силу та наснагу на цілий рік завдяки цьому обряду. Навіть цього року я, здавши сесію, встиг приїхати і покупатись у святій купелі.

На закінчення хотів би процитувати незабутнього Кузьму Скрябіна: "Ти є сам собі країна, зроби порядок в своїй голові".

Юрій Прокопчук (менший).

на фото: Юрій в центрі Варшави

 

Коментарі   

 
+9 # Гість 30.01.2017, 12:04
А що тут робити молодому хлопцеві? Всі ми бачимо як розкрадено колишні колгоспи колишніми головами та підлабузниками що біля них терлися,як бюрократи розділяють ті мізерні соціальні пільги що виділяються,як по селах встановлено генделики де торгують паленою горілкою,як депутати віддають землі району сумнівним фірмам.
"Ти сам собі країна,зроби порядок в своїй голові".В голові в нього була думка виїхати з країни,що він і зробив.А ми тут,дома,і не стидаємося своєї землі бо вона наша,то Україна.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 30.01.2017, 20:06
У Польщі відроджується шовінізм, особливо, щодо українців. І він наростатиме хоч перед ними стелися листочком. Навіть за вишиванку можуть побити. У нас цього нема. Але ця наша доброта нам же і вилазить боком. Як у випадку з Росією.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 129 гостей на сайті