Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васГоловний лікар Іван Караїмчук: "Зберегти, що маємо..."

Головний лікар Іван Караїмчук: "Зберегти, що маємо..."

( 2 Votes )

Про робочі будні районної медицини писалося не раз. Як мовиться, неозброєним оком видно, що останніми роками життя медика відчутно змінилось, і до того ж – не в гіршу сторону.

ЦРЛ прагне крокувати у ногу з сучасними лікувальними технологіями. І хіба не приємно, побувавши, скажімо, у терапевтичному відділенні, почути гарні відгуки пацієнтів? Люди задоволені створеними тут умовами. А ще зазначають, що приємно вражені ставленням до них медперсоналу: всі привітні, дбайливі, сповнені бажання допомогти.

І все ж, чим живе, якими турботами переймається районна медслужба? На якому етапі реформування вона перебуває? Ці питання адресуємо головному лікарю КЗ «Володимирецька ЦРЛ» Івану КАРАЇМЧУКУ.   

– Іване Васильовичу! Розмови про реформування вітчизняної медицини хвилеподібно то примовкають, то знову збираються з силою. Але що означає реформування медицини на нинішньому етапі? По яких напрямках воно здійснюється, яку мету в даний час переслідує і які завдання постають перед районною медициною?

– До слова кажучи, реформується не лише медицина. Зміни відбуваються і в інших сферах суспільного життя. А от майбутнє медицини – болюче для лікаря питання. Загалом реформуванням ми займаємося вже впродовж десяти років і, звісно, маємо певні напрацювання. Виконувалися то одні, то інші постанови, але вже хочеться вийти на зрозумілу громадськості і медикам пряму – досягти тієї чіткості, коли, реформуючись, покращували б допомогу людям і створювали б належні умови праці для себе.

Що стосується реформи, то, будучи відвертим, навіть не скажу, на якому вона етапі. Маємо хіба що заяву в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, що цього року намічається якийсь прорив у реформуванні. І стосуватиметься він насамперед первинної допомоги населенню, тобто розвитку сімейної медицини.

Як було анонсовано, до липня відбудеться добровільне прикріплення людей до сімейних лікарів. Інакше кажучи, кожний житель України, зокрема й нашого району, реалізує право на вільний вибір лікаря. Звісно, це пов’язано з фінансуванням, зокрема з підготовкою до страхової медицини. На першому етапі вводиться принцип подушного фінансування, коли кошти будуть іти за пацієнтом. Основна увага зосереджуватиметься на профілактичному напрямі, а саме – на формуванні здорового способу життя, попередженні і ранньому виявленні захворювань та запобіганні загострень у пацієнтів із хронічними хворобами. Людина, так вважається, сама має піклуватися про себе: вчасно проходити профілактичні огляди, флюорографію, регулярно обстежуватись у жіночих консультаціях тощо з метою раннього виявлення недуг.

З огляду на сказане визначатиметься оплата праці сімейного лікаря у залежності від того, як грамотно він розпоряджатиметься виділеними державою коштами: даватиме консультації, проводитиме медогляди, направлятиме на планове реабілітаційне чи відновне стаціонарне лікування. У цілому сімейний лікар повинен знати про хворого все: від симптоматики недуги – до спадкових нахилів і ризиків людини. Якою за якістю буде допомога людям, такою буде і лікарська зарплата. Якщо підопічні регулярно проходитимуть обстеження, прагнутимуть бути здоровими, то й лікарський заробіток буде більшим, адже поменшає звернень у лікарню, зокрема на вторинний рівень, і менше відрахувань із первинного рівня робитиметься на вторинний. Простіше кажучи, медична реформа спрямована на те, щоб людина довірилася лікарю і спільно з ним дбала про здоров’я.

– Не раз доводилося чути про госпітальні округи. Поясніть, будь ласка, всім читачам, що являтиме собою госпітальний округ, скільки їх буде на Рівненщині і як вони мають вплинути на надання медичних послуг населенню?

– По суті, це та ж сфера медичної реформи, тільки йтиметься про зміни на вторинному рівні, і питанню, якого торкнулися, вперше буде приділено увагу у 2017 році. Міністерство охорони здоров’я спільно з управлінням охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації напрацювали так звані госпітальні округи на Рівненщині. Кожний госпітальний округ – це об’єднання лікувальних закладів за певним принципом: лікарні багатопрофільні інтенсивного лікування, в яких надаватиметься допомога хворим, що потребують невідкладного цілодобового спостереження й інтенсивного лікування; лікарні відновного і планового лікування, створювані на базі центральних районних і районних лікарень; лікарні реабілітаційні для хворих з інвалідністю, які двічі на рік проходитимуть реабілітаційне лікування; хоспіси – лікарні для важкохворих із прогнозованим летальним наслідком (одна лікарня на госпітальний округ, бо маємо багато хворих, яких не можуть доглядати родичі); консультативно-діагностичні центри або поліклініки при кожній лікарні, щоб вчасно надавати консультативну допомогу вторинного рівня (кардіолог, інфекціоніст, терапевт, гастроентеролог та інші вузькі спеціалісти).

Як створюватимуться госпітальні округи? Вони можуть бути першого і другого рівня. Другого рівня – за наявності не менше 200 тисяч населення, а при першому – не менше 120 тисяч населення. У нашій області напрацьовано три округи: Сарненський (з центром у місті Сарни; крім Зарічненського, Дубровицького, Рокитнівського районів і міста Вараш до нього входитиме й Володимиреччина) та Рівненський і Дубненський. Попри таке  рішення, все, що маємо, сподіваємося зберегти у себе, насамперед – лікарню, яка могтиме надавати інтенсивну допомогу. Звісно, робитися все має не нижче того, що є. А це значить, що в нас і можна, і треба створити госпітальний округ першого рівня. Адже поїздка до центру госпітального округу має займати не більше 60 хвилин, ми ж, через незадовільний стан доріг, не доїжджаємо за цей час навіть до Великих Телкович.

Було б добре, якби госпітальний округ був із центром у Володимирці й охоплював Зарічненський і Володимирецький райони та місто Вараш. Але такий варіант не проходить: немає прямого сполучення з Зарічним. Немає надійної дороги – не буде й належного доїзду впродовж 60 хвилин. Однак при формуванні госпітальних округів необхідно враховувати рельєф, стан доріг, зону обслуговування, відстань до райцентру, а хіба це не підстави для створення у нас госпітального округу першого рівня?

– Давайте уявимо, що такий округ створено. Кому він підпорядковуватиметься? Сарненському?..

– Коли по-чесному, яким буде його підпорядкування та фінансування, сказати важко. Якщо центр такого об’єднаного округу знаходитиметься в Сарнах, то й кошти надходитимуть туди і вже звідти розподілятимуться по лікарнях. Ліжко, яке надає інтенсивну допомогу, матиме одну ціну. Встановлюючись у порядку зменшення, при плановій допомозі ціна буде вже іншою. Тобто, не маючи інтенсивного профілю, наша лікарня матиме й менше фінансування. А це може обернутися додатковою оптимізацією ліжкового фонду, який, починаючи з 2011 року, ми й так оптимізували до 39,4 ліжка на 10 тисяч населення. Це – майже європейський норматив. Тож подальше скорочення ліжко-місць неприпустиме. Треба просто правильно визначитися з функціональним призначенням кожного місця: для відновного, планового, реабілітаційного чи інтенсивного лікування.

Надто багато нам і не треба. Але у нас реконструйований лікувальний корпус. Нашу поліклініку обладнано більш як на 10 мільйонів гривень, і в своїх операційних ми можемо надавати допомогу у відповідності з сучасними технологіями, включаючи малоінвазивні оперативні втручання. А от що станеться при подальшому реформуванні, ніхто не знає. Задавали питання на медичній колегії в області, але по суті нічого не почули. Поки що формуються госпітальні округи. Лише згодом настане черга всього іншого. Звісно, стараємося бачити перспективу, але наші бажання не завжди збігаються з можливостями. Комп’ютерна томографія, скажімо, вкрай потрібна, але вона обійдеться у десятки мільйонів гривень. Придатне приміщення маємо, але потрібен інвестор, який би вклав кошти в обладнання. Звісно, це питання не одного дня. І важко сказати, як на нього вплине подальше реформування медичної галузі.

– Очевидно, ми лише в основному торкнулися цієї непростої і важливої теми?

– Так, бо реформа торкнеться і третинного рівня надання медичної допомоги. Маються на увазі діагностичний центр, обласні клінічні лікарні, доросла і дитяча, в Рівному та інші обласні лікувальні заклади. Їхнє реформування ще на часі.

– Реформування медицини та її оптимізація – це два окремих паралельних процеси чи дві складові єдиного процесу? Наскільки нас, жителів Володимиреччини, зачепила згадана оптимізація і що ще стоїть за нею, крім економії бюджетних коштів?

 Як уже зазначалось, оптимізацію ми вже провели у 2011 році. Це був досить серйозний крок, оскільки і ліжковий фонд, і кадровий склад ЦРЛ перевищували встановлені на той час нормативи. Загалом було скорочено 65 ліжок і приведено до норми кількість штатних одиниць. Але торік оптимізація продовжилася. Перепрофілювавши відділення, скоротили ще 15 ліжок, однак чисельність медперсоналу не зачіпали і якість медичної допомоги у відділеннях не погіршили. Інакше кажучи, передбачаючи економічну ефективність, оптимізація невід’ємна від самого процесу надання допомоги.

Весь минулий рік, по суті, ми працювали над поліпшенням матеріально-технічного забезпечення у відділеннях і створювали такі відділення, яких в інших лікарнях немає. Для прикладу – багатопрофільне хірургічне відділення інтенсивного лікування, багатопрофільне хірургічне відділення планового лікування, терапевтичне відділення з ліжками інтенсивного лікування, багатопрофільне терапевтичне відділення планово-відновного лікування у селищі Рафалівка. Але це мають зрозуміти люди. Поки що всім хочеться лікуватись у Володимирці. Але ж рафалівські 50 місць треба використати й ефективно, і за конкретним призначенням! Звісно, незручно з Великих Телкович їхати на лікування у Рафалівку. Але це краще, ніж в умовах госпітального округу з тих же Телкович діставатися в реабілітаційну лікарню у Зарічному або Степані.

– Минулого року наша районна медицина проходила сертифікацію. Чим це обумовлювалося і як позначатиметься на роботі місцевих медзакладів?

 Дійсно, торік ми не лише запустили в дію лікувальний корпус, а й провели велику роботу по міжнародній сертифікації свого медичного закладу: медичні послуги, стаціонарне й амбулаторне лікування, діагностику і лабораторне обстеження в ЦРЛ перевірили на відповідність міжнародним стандартам якості. Ліцензія на медичну практику відтак у нас є. Одержали й дворічний сертифікат відповідності. А вже цього року надання медичної допомоги далі приводитимемо до вимог міжнародної сертифікації, пройдемо наглядовий аудит щодо виконання передбачених сертифікацією умов. Акредитовано нас також на вищу категорію Міністерством охорони здоров’я. І за цим усім – наше прагнення втриматися на ринку медичних послуг, тобто у повному обсязі продовжувати надавати їх населенню.

– Як у нас останнім часом справи з туберкулінодіагностикою і чи можна сказати, що ситуацію з захворюванням на туберкульоз тримаємо на контролі?

  Під час останньої в минулому році колегії облуправління охорони здоров’я відзначалося, що захворюваність на туберкульоз у нас низька, але треба визнати, що за цим криється неповне виявлення хворих, а відтак підстав для заспокоєння немає. Захворюваність низька, зате люди звертаються з уже занедбаною формою туберкульозу. Я не схильний пов’язувати це з закриттям районної протитуберкульозної лікарні. Хоч би тому, що лікарня не виявляла хворих, а лікувала їх. Саме ж виявлення відбувається на первинному рівні. Для цього мають проводитися туберкулінодіагностика, своєчасне флюорографічне обстеження, мікроскопія харкотиння. Усі три заходи на нашому рівні можливі, однак туберкулінодіагностика була недостатньою, і з причини досить банальної – у лікарняному кошторисі не вистачало коштів. Держава такої субвенції не надає, а в місцевих бюджетах грошей теж не знайшлося.

– Тривалий час наші земляки, щоб пройти флюорографію, з Володимирця добирались у Рафалівку. Чи вдалося нарешті владнати цю прикрість?

– Дійсно, так було. Стабільно працював лише рафалівський флюорограф. Лише перед Новим роком запрацював і володимирецький. Думаю, надалі він працюватиме. Але це не панацея. Раніше, як уже мовилося, були активні методи виявлення хворих на туберкульоз. У села вирушали пересувні лабораторії. Зараз їх немає, і нас переорієнтовано на профілактику даного захворювання. Ми працюємо. І хворих направляємо на лікування. Але хочеться, щоб кожна людина знала і взяла за правило хоча б раз на два роки пройти флюорографічне обстеження.

– У медицині використовується обладнання, яке потребує особливого порядку утилізації (скажімо, ті ж рентгенівські трубки). Постійно відчуваючи фінансову скруту, чи не спрощуємо проблему, наслідуючи деякі інші регіони і відправляючи це небезпечне «добро» на смітники?

– У нас є угоди з підприємствами, які обслуговують рентгенологічне обладнання. Відповідно, вони і проводять необхідний технічний нагляд. Ми щороку проводимо атестацію робочих місць і можемо стверджувати, що наші рентген-кабінети працюють згідно з чинними нормативами. Використані плівки і фіксажі передаємо підприємствам, ліцензованим на переробку цих матеріалів. Вони їх у нас забирають і відправляють на переробку.

– У районі завжди відчувалася плинність медичних кадрів. Чи змінилася ситуація на сьогодні? Що можна сказати про соціальні умови людей, які прибувають до нас на роботу з інших районів та областей? Чи є випадки, коли місцеві фахівці, корінні володимирчани, поривають із рідним краєм і з районною медициною? Що їх штовхає «у світ»?

– Колектив наш молодий, і він певним чином оновлюється. Велика кількість молодих лікарів проходять у нас інтернатуру, а багато хто працює постійно. Є такі, що, відпрацювавши «мінімум», виїжджають в силу сімейних обставин або в пошуках кращого місця. Торік мали і таких, що до нас прийшли, і таких, що виїхали. Двоє анестезіологів із числа «місцевих», відпрацювавши належний термін, теж забажали працювати в іншій області. Але головною проблемою, що породжує кадрову плинність, вважаю житло для молодих людей. І бездержавного сприяння, власним старанням усіх приїжджих квартирами не забезпечимо. Будівництво завмерло. Реконструювати теж немає чого. Медикам другої ланки квартири востаннє надавались у 2004 році. До рішення облради про першочергове надання молодим спеціалістам земельних ділянок під забудову якби ще й пільгове кредитування. А що насправді? Лікарі, які виїхали, просили земельну ділянку під житло, але селищна рада, на жаль, їм відмовила. Наштовхнулася на відмову й лікарка з чималим трудовим стажем. І байдужість, мабуть, тут помножилася на короткозорість. Бо ж людина, яка себе поважає, не ходитиме все життя по чужих квартирах. Тим паче, якщо це хороший спеціаліст, який хоче жити і працювати у належних умовах. Розвертаючись у бік сімейної медицини, у селах цю проблему частково вирішено. А от у Володимирці все значно складніше. До речі, вакантних місць у нас в районі майже немає, а медиків, що перебиваються по чужих кутках, досить багато.

– Наперекір труднощам, Володимирецька ЦРЛ живе і розвивається, зокрема й освоює новітні медичні технології. Що відтак відносите до здобутків медичного колективу і на що націлюєтеся найближчим часом? Яка ситуація склалася з інсулінозалежними людьми; з онкологічно хворими; з людьми, що періодично потребують гемодіалізу; з хворими на гіпертонію?..

– Торік нам вдалося запустити певні нові проекти. Не скажу, що це нововідкриття хоча б у масштабах області, але нам вдалося розширити надання медичної допомоги. Нарешті і в нас запрацювало лапароскопічне обладнання. Минулого року ми його «обкатали» – і наші земляки вже проходять малоінвазивні лапароскопічні втручання по видаленню жовчного міхура чи, скажімо, гінекологічних кіст. Приємно зауважити, що не всі лікарні займаються такими операціями. І ми й надалі розвиватимемо можливості малоінвазивного втручання. Зокрема й завдяки нашим депутатам, при сприянні яких придбано відео-гастроскоп, дуже важливий для подальшого розвитку малоінвазивних технологій.

Покращиться матеріально-технічна база фізіотерапевтичного відділення. Відповідний кабінет розміщуватиметься у колишній дитячій консультації. А ще маємо плани по вдосконаленню УЗД-діагностики та лабораторної діагностики. Звісно, це знову зводиться до грошей. І ми їх шукатимемо, щоб наші люди у себе в районі без зайвих затрат користувалися медичними послугами.

 А що стосується другої частини питання, то є напрацювання по лінії Кабміну й Мінохоронздоров’я, і було оголошено, що проводитиметься відшкодування державою затрат на лікування за певними видами захворювань. Маються на увазі гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, бронхіальна астма і цукровий діабет другого типу – не інсулінозалежний. Інсулін і надалі закуповуватиметься державою, а при діабеті другого типу держава відшкодовуватиме частину затратного лікування через референтне ціноутворення. Так само – при бронхіальній астмі, гіпертонічній хворобі та ішемічній хворобі серця. А от з гемодіалізом, особливо з затратними матеріалами, дійсно проблема. У нашій ЦРЛ гемодіаліз, на жаль, поки що не передбачається, тому хворі змушені звертатись у Сарни.

– Наостанок – ще одне хвилююче питання. Велика кількість людей потрапляють у травматологічне відділення. Що в основному стає причиною їх госпіталізації і наскільки тісно це ув’язується з пристрастю до алкоголю? Чи можна якимось чином зменшити потік цих прикрих, недоречних, допущених через виробничі або побутові обставини людських нещасть?

– Як не прикро визнавати, але у травматологічне відділення людей найчастіше приводить надмірна пристрасть до спиртного. Перебуваючи у нетверезому стані, люди більше травмуються, частіше встряють у бійки, потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди. Друга причина, що веде їх до травматолога, – нещасні випадки, пов’язані з нелегальним видобутком бурштину (більшість «старателів» грубо порушують правила особистої безпеки). А третя нагода потрапити на травматологічне ліжко – легковажність у побуті. Очевидно, на цій статистиці позначаються соціальне становище людей та зубожіння багатьох із них. Тому медична на перший погляд проблема має далеко не медичне коріння, і її треба вирішувати на державному рівні.

Записав Олексій ГОРОДНИЙ.
 

Коментарі   

 
+31 # Гість 13.01.2017, 12:42
Ого скільки в нашій медицині проблем.А було таке відчуття що тільки в заключенні контракту з головним лікарем проблема,а все інше у нас на мазі.
Відповісти
 
 
+29 # Siegfried 13.01.2017, 13:59
Зазвичай я не вживаю таких слів, але то п.....ць! Пробачте мені мій хранцузький.
Відповісти
 
 
-7 # Гість 13.01.2017, 15:02
Так розумію,що це така твоя позиція? :lol:
Відповісти
 
 
+13 # Lavr 13.01.2017, 17:20
Пане Зігфрід, що, "всьо пропало!"?
Відповісти
 
 
+10 # Flover 13.01.2017, 19:09
Lavr, :lol: :D :oops: Будемо жити!
Siegfried, не панікуйте, не нервуйтеся, не кіпишуйте. Ви ще за минуле не відсиділи :D :D :P
Відповісти
 
 
-4 # Siegfried 13.01.2017, 20:54
Фловер, браво! Я насміявся від пуза :-)
П.С. Так, будемо жити, хлопці і дівчата!
Відповісти
 
 
+4 # Siegfried 13.01.2017, 20:56
Та ні, пане Лавр, не всьо ісчьо пропало. Коє шо осталось. :-)
Відповісти
 
 
+16 # Гість 13.01.2017, 14:18
голова рда не підписує медикам аванс за січень. Чому?
Відповісти
 
 
+28 # Гість 13.01.2017, 20:34
Грається з вогнем.Чувак хоче щоб його лінчували.Нехай тільки ризикне не підписати-люди його з того крісла винесуть.
Відповісти
 
 
+24 # Гість 13.01.2017, 20:50
Скупердяй!
Відповісти
 
 
+3 # Гість 14.01.2017, 18:26
Не підписує із обраним колективом та депутами головним лікарем типового контракту, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №642 «Про затвердження порядку укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я та Типової форми контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я». Оскаржує в судовому порядку рішення районної ради (прийняті депутатами), що стосуються лікарні. І це все паралізує фінансово-госпо дарську роботу лікарні: а це в першу чергу затримка по виплаті заробітної плати, оплаті комунальних послуг.
Відповісти
 
 
-26 # Гiсть 14.01.2017, 07:39
упрвління згідно статуту здійснює райрада, то голова райради не підписує. чому?
Відповісти
 
 
+12 # Гість 14.01.2017, 17:38
Відповідно до Закону України "Про місцеві державні адміністрації
" саме РДА "...здійснює фінансування підприємств, установ та організацій
освіти, культури, науки, охорони здоров'я, фізичної культури і
спорту, соціального захисту населення, переданих у встановленому
законом порядку в управління місцевій державній адміністрації
вищими органами державної та виконавчої влади або органами
місцевого самоврядування. .."
Відповісти
 
 
+3 # Гiсть 19.01.2017, 23:13
Читай матчасть неуч:

Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень
здійснює виконавчу владу на території відповідної
адміністративно -територіальної одиниці, а також
реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

С Т А Т У Т
Комунального закладу
«Володимирецька центральна районна лікарня»

8. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ТА ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ
8.1. Органом управління Закладом є Володимирецька районна рада.
8.2. До компетенції Володимирецької районної ради належить:
- здійснення контролю за ефективністю використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів, цільового та ефективного використання бюджетних коштів та ефективністю управління Закладом.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 20.01.2017, 09:16
контролюйте бурштин, використовуйте фінанси-зробіть ремонт маєтку,будівлі ветлікарні...та непотрібна ваша структура зовсім, пару працівників лишити і посадити в статистиці, і вистачить.
Відповісти
 
 
0 # Гіcть 20.01.2017, 19:42
Правильно! Владу треба ліквідувати, анархія - мать порядку!!!
Відповісти
 
 
-20 # гість 14.01.2017, 13:12
Тому,що працювати треба так як наші медики!!!І вдень і вночі вони на службі громадянам України і зігріють і словом підтримають і ліки дістануть якщо коштів немає,честь і хвала цим людям з великої букви низький уклін Вам!!!!
Відповісти
 
 
+12 # Гість 14.01.2017, 14:12
Цікаво в якому Ви "кафетерії" заробляєте свій аванс??і що важливо-скільки !!!За такі гроші,які платять працівникам медичної галузі,треба ще вдячність висловити,а не обливати брудом на кожному кроці,як в нас заведено.В приватній клініці заплатите космічну суму і не факт,що отримаєте якісну допомогу,зато всі будуть Вам посміхатися!!!
Відповісти
 
 
+17 # Гість 14.01.2017, 17:23
Вас ніхто не змушує звертатися за консультаціями стосовно свої захворювань до спеціалістів, котрі працюють в комунальному чотирипорерхово му лікувальному закладі - в наш час вже існують приватні клініки - йдіть туди, демонструйте там свою величність, хаміть і оплачуйте все це. Ось там ви - клієнт. А в комунальному закладі ви - пацієнт, і якщо хамуватий, то і, відповідно, медперсонал спілкується в притаманному вам стилі.
Відповісти
 
 
+2 # гість 16.01.2017, 12:07
Як вже осмердло слухати(за такі гроші,які платять працівникам медичної галузі).А кому їх платять більші?Не подобається ідіть туди де платять більше!!!Не Вам вирішувати в яку клініку мені йти,але мені вирішувати критикувати чи ні, роботу яка виконується на мої податки!Ви нічим не кращі за вчителя,хліборо ба,продавця,буд івельника!!!!
Відповісти
 
 
+15 # Гість 16.01.2017, 14:14
Розпочній критику з себе!З медиків також вираховують огого який податок,не Вашим єдиним податком поповнюється держбюджет.Я і не вказую,в яку клініку вам йти-йдіть куди хочете і там критикуйте!Наша держава і навчання безкоштовне гарантує і ще багато чого..Ні вчителів, ні продавців я тут не принижував.Але якби стаття була б про освіту,то такі за(ЦЕНЗУРА)ці, як Ви і тут би своє лайно лили б.
Відповісти
 
 
+16 # Гість 14.01.2017, 17:27
І не пересічним невдоволеним пацієнтам судити про зароблений аванс медиків, котрий гарантований Конституцїєю України.
Відповісти
 
 
-3 # гість 16.01.2017, 12:23
Дружи з головою!!!Про якість наданих медичних послуг за мої кошти судити якраз і мені!!!Конститу цією України мені гарантоване надання ЯКІСНОГО мед обслуговування, БЕЗКОШТОВНОГО!! !!
Відповісти
 
 
-4 # Гість 16.01.2017, 17:03
Це поки що цю саму Конституцію не змінили, мед послуги безкоштовні!!!
Відповісти
 
 
+7 # Гість 15.01.2017, 17:25
З якими клієнтами. Пацієнт не клієнт. Він прийшов за допомогою, а не за тим, як я його обслужу. Обслужують вас у барі, де ви водку глушите і папиросами цемвсе зверху добиваєте. А на наступний день на швидкій з панкреатитом приїжджаєте, щоб вас "обслужити"... Видно відразу, що пише якось недо-чиноани чи "маленький" начальник! Майбутнє без таких людей як ви!
Відповісти
 
 
+5 # Гість 13.01.2017, 21:42
Один хоспіс вже закрили це туб лікарня, лишилося закрити другий хоспіс в терапії.
Відповісти
 
 
+17 # Гість 14.01.2017, 18:33
Ситий ніколи не розумів голодного
Відповісти
 
 
+35 # Ангел 14.01.2017, 09:46
Всі ці реформи приведуть до зменьшення державних лікарень і до збільшення приватних клінік. Може це й на краще. Буде пішов в касу і заплатив по прайсу, а не думати як дати, чи не мало. В 90% в нас хороші лікарі, але попавши на прийом до хірурга Мариніна, я задумався, а чи потрібна нам взагалі безкоштовна медицина?
Відповісти
 
 
+14 # Гість 15.01.2017, 00:07
Ось це таке сучасне покоління,так зване европейське. Ще не попрацювавши і року,і ще не заслуживши,а вже не може собі ціни скласти.
Відповісти
 
 
+28 # Гість 15.01.2017, 00:21
Люди ,отямтеся ,що ви пишете? Ви чи ваші рідні через пару днів попадуть в той "кафетерій" чи "хоспіс",як ви називаєте,і ви будете благати тих лікарів,на яких ви пишете гадості,щоб вас врятували. Ви навпаки повинні турбуватися , переживати і вболівати за медицину нашого краю,це єдине, що в нас залишилося ще нормальне,не розвалене ,і всі ми можемо туди попасти в різному стані. Схаменіться і побійтеся Бога. Лікарь - це від Бога, від діда-прадіда ще говориться..... А який-судити будуть в іншому місці.
Відповісти
 
 
-23 # Гість 16.01.2017, 10:07
Це не лікарня, а просто хоспіс, і навіть не хоспіс а передишка перед вмиранням вдома, ми це пройшли. жодних натяків на спасіння пацієнта після доставки швидкою.
Відповісти
 
 
+25 # Гість 16.01.2017, 11:04
Дай Боже Вам міцного здоров"я!!!!Що Ви пишете!!!????жо дних натяків на спасіння???Ліка р не бог!!!!Невже є люди,які вважають,що когось радує Ваша смерть чи хвороба???!!!!Л ікар робить все,що в його силах,а Ви дійсно одягніть халат і відчергуйте добу і тоді оцінюйте ситуацію!
Відповісти
 
 
-14 # роман 16.01.2017, 13:03
напиши прізвище,імя та номер телефону свій (інкогніто),а потім щось пиши.
Відповісти
 
 
+8 # Ангел 16.01.2017, 13:07
По правилам цього сайту, відгук можна лишити анонімно, так як і Ви свій лишили анонімно. :-*
Відповісти
 
 
-12 # роман 16.01.2017, 13:28
хто ти???
Відповісти
 
 
+8 # Ангел 16.01.2017, 13:34
Я - Ангел. А ти не стодоларова купюра, щоб всім подобатись. :lol:
Відповісти
 
 
-10 # роман 16.01.2017, 13:44
ти- ідіот.
Відповісти
 
 
+14 # Ангел 16.01.2017, 14:29
Іван Васильович, якщо Ви читаєте відгуки, перевірте будь-ласка, на адекватність пана Мариніна. Як на хірурга - він дуже неврівноважена особа. Адже на мою похвалу організації, що Ви очолюєте. Адже я сказав, що 90% візитів у Вашу лікарню мені сподобались і я вдячний Вам і Вашим колегам, (90% - це дійсно хороший показник, і я не лукавлю, мені дійсно подобаєтесь і Ва, і Ваша дружина - звісно як лікарі :lol: Мені подобаються і купа інших: Левков, Яцків, Шимшель, Підвишенна, Гарбар, Крушевська і т.д. 10% - візитів я оцінюю нейтрально. І лише один візит до лікаря Мариніна мені не сподобався. Через це він мене обзиває, строчить мені листи на пошту, визиває на розборки. А не дай боже щось сказати йому поперек перед операцією - то щей приріже. :lol: Перевірте, його Іван Васильович, благаю.
Відповісти
 
 
+25 # Гість 14.01.2017, 11:05
Якщо якесь весілля вибачте "обосреться" то покладуть його в терапію, хворого з туберкульозем в терапію, бабку 80 років немає кому доглянути в терапію,алкогол іка відкачати в терапію.І я там був. І не поїду я в Сарни лікуватись.
Відповісти
 
 
+16 # Гість 14.01.2017, 19:06
Від табака , алкоголю і стресів з радіацією профілактика не допоможе , і до (ЦЕНЗУРА) буде той сімейний лікар, і не буде лікарень, будемо дома лікуватися. :lol:
Відповісти
 
 
+14 # Administrator 16.01.2017, 14:30
Шановні користувачі!
Прохання дотримуватись правил спілкування на сайті. Не переходьте на особистості.
Коментарі порушників будуть модеруватись/видалятись.

Дякую за розуміння.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 45 гостей на сайті