Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєАктуально: житлові субсидії у Володимирецькому районі

Актуально: житлові субсидії у Володимирецькому районі

( 0 Votes )

На сьогодні питання призначення житлових субсидій є одним з найактуальніших для  широкого загалу, бо ж йдеться про значну економію коштів, що витрачаються жителями на оплату щоденних побутових потреб. Нині про оформлення субсидій говорить чи не кожен, розроблені тематичні графічні листівки з порядком дій та проводиться масова інформаційна кампанія, аби для пересічного жителя все було максимально простим та зрозумілим. Проте, як і у будь-якому новому процесі, питання все одно виникають. Оформлення житлових субсидій у районі контролюється особисто головою райдержадміністрації Володимиром Хоружим, тож про найактуальніше – далі у розмові.

- Володимире Івановичу, чи вливаються жителі Володимиреччини у активний процес призначення житлових субсидій?

- Звичайно, адже у нинішній нелегкій соціально-економічній ситуації скористатися можливістю цілком законної економії від держави – це мудро. З травня, відколи розпочався процес оформлення субсидій, на Володимиреччині за її призначенням звернулися близько 5000 сімей, що у порівнянні з минулорічними показниками більше, ніж у тричі. Певно, це результат якісної інформаційно –роз’яснювальної роботи, особливо у віддалених сільських радах району.Ще один чинник – постійна увага до питання оформлення субсидій на сторінках «Володимирецького вісника», веб-сайті райдержадміністрації, довідкових стендах сільських та селищних рад та організацій, що надають комунальні послуги. До речі, цьогоріч вперше за роки аналогічних кампаній було стовідсотково здійснено автоматичне перерахування субсидій для громадян, які їх отримували раніше, а це – результат злагодженої роботи Мінпраці, МінЖКГ, Пенсійного Фонду, Укрпошти, Мінтрансзв’язку, Мінпалива та регіональних координаційних штабів з оформлення житлових субсидій населенню.

- З якими питаннями та недоречностями стикається управління соцзахисту у процесі роботи з громадянами? Чи все так насправді просто?

-  Недоречності справді існують. Так, звичка бюрократичної тяганини змушує представників домогосподарств, які вже зверталися у 2015 році за призначенням субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива, повторно подавати заяву та декларацію до управління соцзахисту до кінця поточного року, аби чогось раптом не проґавити, проте цього робити не потрібно! Адже якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний термін вона призначається на підставі того ж рішення, якщо у сім’ї не відбулося змін. Також відтепер субсидія призначатиметься одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг. За новою спрощеною системою орендарям житла субсидія відкриватиметься лише на підставі договору оренди. Дотепер орендарі не мали такої змоги через необхідність відкриття на них особових рахунків, на що власники не давали згоди. Це стосувалося, зокрема, внутрішніх переселенців. Нині все просто: орендуєш житло – для субсидії пред’яви свій договір оренди. Також визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією при ухваленні рішення про призначення субсидії, необхідність обстеження господарства у разі наявності документу про обстеження скасовано, а особи, які зареєстровані, але фактично не  проживають, не враховуються. Навіть якщо документів, які підтверджували б фактичне непроживання зареєстрованих осіб, немає, не біда – щоб підтвердити це, потрібно запросити комісію для обстеження умов проживання сім'ї. Сім'ї, що мешкають окремо у житловому будинку, розділеному навпіл, теж мають можливість оформити субсидію.

Дитячі будинки сімейного типу і прийомні сім'ї мають змогу при оформленні субсидії враховувати кількість дітей, що фактично проживають, але не зареєстровані. У випадку, якщо є розбіжності у даних про склад зареєстрованих осіб та про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії використовуватимуться дані про склад зареєстрованих, що суттєво прискорить надання субсидій. У разі, якщо при оформленні субсидій у вас все одно виникають проблеми, звертайтеся до управління соцзахистубезпосередньо, телефонуйте на «гарячу лінію» управління за номером 2-60-37  чи запитуйте у мене – і ми обов'язково вам допоможемо.

Сектор внутрішньої політики,

зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 166 гостей на сайті