Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєЧи є проблема нестачі питної води у районі?

Чи є проблема нестачі питної води у районі?

( 1 Vote )

Забезпечення населення району питною водою у літній період – одне з найактуальніших і водночас складних завдань. Найбільше цього року потребують води жителі Рафалівки, Володимирця та Заболоття. Коли тривалий час не йде дощ, її рівень у водогонах цих населених пунктів значно падає. У деяких помешканнях вона постійно зникає, а є будинки, у яких і не з’являється.

Люди обурені, більшість із них вважає, що влада просто не береться вирішувати дане питання, адже проблема існує не один рік. Щоліта, коли засуха, вода для багатьох – розкіш. Та чи справді в усьому винна влада?

Головна причина нестачі води – використання її для поливу городів. Комунальне підприємство та селищні ради неодноразово закликали мешканців використовувати воду лише на особисті потреби, а не для поливу. Однак далеко не всі на те реагували. Траплялися випадки, коли люди викидали шланги на город – і спокійно йшли на роботу. Відсутність лічильників не зобов’язує споживачів використовувати воду тільки за призначенням.

Наразі проблему допомагає вирішити дощ. Пішли опади – вода у свердловинах і водогонах є. Питання в іншому: чи надовго? Якщо через кілька днів знову буде тривала спека (а літо триває) – матимемо ту ж саму проблему.

Доки  погодні умови дозволяють користуватися водою, ми вирішили поцікавитися, як вирішують цю проблему у  Володимирці.

Дефіцит води переслідує окремих мешканців Володимирця. Комусь вистачає води для того, аби полити город, а хтось не може навіть посуд помити.

У комунальному підприємстві «Аква» запевняють, що однією із причин нестачі води є застаріла система. На деяких ділянках вона була збудована ще в 1958 році.

Під час спеки 3  свердловини подавали воду. Однак вони не в змозі повністю задовольнити потреби населення. Застаріла система, її потрібно замінити. Тому й виникають проблеми, зокрема, у двохповерхівках. Потрібні нові свердловини. Зараз пішли дощі, полив зменшився – і водопостачання нормалізувалося. Ми просили і просимо надалі, аби люди використовували воду економно, – розповідає начальник КП «Аква» Олександр Пігаль.

   У січні цього року з бюджету селищної ради КП «Аква» було виділено 200 тис. грн. За ці кошти підприємство має можливість здійснювати заміну водогону. Крім того, на останній сесії районної ради виділили ще 200 тис. грн. Разом із спільними коштами забудовників, цю суму буде витрачено на роботи по встановленню водогону (500 метрів). Це дасть можливість забезпечити водою вулиці Проектну, Молодіжну, Ювілейну, Яблуневу.

Однак всі роботи можна буде провести лише умовах співфінансування, тобто за дольової участі громадян.

– Жителі вулиць теж мають долучитися до будівництва водогону, – зазначає селищний голова, Олександр Осмолович. – Завдяки такому підходу ми вже роками вирішуємо набагато більше проблем, аніж якби це було тільки за кошти бюджету селища.  Сьогодні КП «Аква» також виконує роботу по закільцюванню центрального водогону із водомережею з комбікормового заводу. На це виділено 33 тис. грн.

 

«Питання якості»

Поруч із проблемою нестачі води маємо ще одну – її якість. Минулого тижня, ще перед дощами, ми вирішили поцікавитися у мешканців Володимирця, чи задоволенні вони якістю води у  селищі? Відповідаючи на питання, зустрічні не приховували свого обурення. Публікуємо найвідвертіші відповіді.

Ганна, 55 років, вул. Шкільна: «Та де ж задоволена! Звісно, що ні. Її ніколи немає: ні вранці, ні ввечері. Хіба що вночі вона з'являється. Сьогодні встала о 5-ій ранку, думала, може буде – не було. Добре, що колодязь недалеко, то хоч там беремо. Але і там вже її не багато. Та куди тут звернешся? Махни рукою на їх усіх. Нема їм до тебе ніякого діла. Тут скажи комусь щось не те, то і спалити тебе можуть в твоєму дворі».

Галина, 70 років, вул. Котляревського: «Маємо свою свердловину, то нам добре. У нас проблем таких не виникає. А от якість води – не дуже хороша. Добре, що в колодязі ще є. Ми зі свердловини не п’ємо, бо жовта. Та до  нас за водою ходять люди з двохповерхових будинків. У них там її постійно немає. А якщо і є, то ледве-ледве біжить».

Тамара, 37 років, вул. Медична: «Проблем з водою у нас не виникає. Ми беремо її від сусідів. У нас вода централізована, але вона дуже жовта, тому ми намагаємось її не пити і не використовувати для приготування їжі. В сусідів є колодязь. Поки там є, то ходимо туди».

Оксана, 57 років, вул. Миру: «А хто задоволений? Покажіть мені таку людину. У нас водопровідна вода, то вона просто жахлива. Пити її взагалі не рекомендовано».

Ірина, 47 років, вул. Шкільна: «У нас є своя вода. Але питання полягає в іншому: чи придатна вона до вживання? Якістю не задоволена, оскільки вона технічна. Пити її неможливо. Як трішки постоїть – має іржаві плями, осад».

Олександр, 26 років, вул. Миру: «Взагалі-то не задоволений, але дивлячись з чим порівнювати. Вода є, але з різним тиском у різний час».

Лідія, 63 роки, пенсіонерка: «На даний момент в мене є вода. Вона подається від тієї башти, що біля ПМК, то дуже рідко зникає. Часом хіба увечері її може не бути. А от в моєї дочки, вона проживає по вулиці Пушкіна, води постійно нема. Увечері всі городи підливають. Людей теж можна зрозуміти».

Ірина, 32 роки, продавець, вул. Острозького: «А як бути задоволеною, коли води постійно немає? Приходиш з роботи додому  – хочеться швидше в душ. В мене вона з’являється вночі. Буває, серед ночі прокидаюсь для того, аби випрати одяг чи просто набрати  у посуд. Сьогодні спілкувалася з подругами, то і в них така ж проблема».

Віра, 56 років, вул. Грушевського: «Я можу показати вам  цю воду. Ось, набирала сьогодні вранці. Подивіться на цей осад. Пластикова пляшка зовсім жовта. Та в ній є якісь домішки, напевно. Не може бути такий осад просто так. Добре, що я маю фільтр. Але і його доводиться міняти  кожних 3 місяці. У мене вода ще є, а от знайомі скаржилися неодноразово, що в них нема».

 

До теми

17 червня 2015 року проводилося дослідження питної води з комунального водопроводу по вул. Шевченка, 7. Згідно висновків експерта, проба не відповідає вимогам ДСанПіН: у воді перевищено вміст заліза.

  У тому ж таки КП «Аква» зазначають, що для поліпшення якості питної води введено в експлуатацію станцію знезалізнення води. До кінця року її планують запустити. Також упродовж трьох останніх років проходить системна реконструкція центрального водозабору. Це має значно поліпшити ситуацію. Тому питання якості води потребує часу.

Ольга ПЕШКО 

 

 

Коментарі   

 
+3 # xosяin 22.07.2015, 17:24
Цікаво, чого тема води неактуальна сайті? Невже тут немає користувачів-во лодимирчан?
Відповісти
 
 
+5 # Боря 22.07.2015, 18:25
Якщо почитати всі коментарі на цьому сайті. то вони зводяться лише до бурштину та як полити брудом деяких осіб, а проблема води для них щось далеке.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 70 гостей на сайті