Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєРафалівка досі без води

Рафалівка досі без води

( 1 Vote )

Проблема з водою в Рафалівці триває вже не перший рік. Щоліта, коли засуха, місцеві жителі відчувають її постійну  нестачу. У деяких помешканнях вона постійно зникає, а є будинки, у яких і не з’являється.

Місцеві жителі вже не одноразово скаржилися, адже літом без води вкрай складно. Щоб приготувати їжу – людям, що проживають у центральній частині селища, доводиться йти за нею в інший кінець Рафалівки. Так, для прикладу, мешканці, що проживають по вулиці Лесі Українки, змушені ходити з відрами аж до автовокзалу. 

Люди обурені, оскільки сплачують за воду, якої постійно немає. Багато жителів кажуть, що готові сплачувати більшу суму, аби лише швидше вирішити цю проблему.

-                      У літній період жахливо бути у такій ситуації. На вулиці жарко, хочеться пити. Це ж не можна ні помитися, ні їжу приготувати, ні одяг випрати. А ви уявіть, як важко сім’ям, у яких маленькі діти! Якби в начальника води не було, він би цю проблему швидко вирішив. Зверталися до Прокопчука, то він сказав: «Вода буде тоді, коли буде дощ». За користування я сплачую близько 28 гривень з моєї сім’ї. Ось подивіться, води зовсім немає. Та я готова більше платити, аби лише вирішили це питання, – запевняє жителька вулиці Незалежності.

У селищній раді цю проблему не приховують, адже в окремих  працівників вода теж постійно зникає. Проте, все не так просто. Водопровідна мережа дуже стара. Щоб замінити її, потрібна чимала сума коштів, яких, на жаль, немає. Та й  основна причина нестачі води – засуха. Люди поливають  щодня  городи, і тому води катастрофічно не вистачає.

-                      Щороку у літній період, коли довго немає дощу, ми зіштовхуємося з цією проблемою. Люди постійно звертаються. Ми розуміємо їх, але водопровідна мережа застаріла, вона на 90 % зношена. На водомережу виділено 35 тис.грн. Цієї суми не вистачає, щоб замінити усю систему. На що ми можемо виділити кошти – виділяємо. Згорів насос – ми встановили новий. Покрали водопровідні люки – ми виділили кошти, аби встановили нові. Проблема ще в тому, що ставлення людей не завжди гуманне. Ми просимо не використовувати в цей період воду без потреби. Проте далеко не всі дослуховуються до нашого прохання.  Є жителі, яким байдуже, що комусь не вистачає, мовляв, в мене є – добре, а те, що в інших немає, то це не мої проблеми. Учора в одну з башт закачали воду – її вистачило лише на годину, – розповідає виконуюча обов’язків селищного голови, Наталія Бабецька.

Тим часом Голова ТзОВ «Юлія», Анатолій Прокопчук запевняє, що для контролю потрібно ввести штрафні санкції.

-                      У самій же свердловині сухий хід. Коли нестача води, в системі спрацьовує автоматика, яка вимикає воду, аби не згорів насос. Деякі люди не економлять її. Я вже не одноразово вимагав, щоб вводили штрафні санкції, щоб окремі користувачі сплачували штрафи. Є жителі, які вільно використовують воду для поливу вночі. Виникає потреба ставити лічильники. Окрім того, маємо людей, в яких заборгованість станом на 1 липня  сягає від 1 до  5 тис. грн. Ми вже надсилали попередження. Проте вони так і не сплачують борг,  зазначив Анатолій Прокопчук.

Щоб якось владнати питання,  постачання води вирішили робити за графіком: вранці з 6:30 до 09:30, увечері з 17:00 до 20:00.

Однак не в усіх житлових будинках вона з’явилася у вказані години.

Мешканці, що проживають по вулиці Лесі Українки, змушені ходити з відрами аж до автовокзалу

Ольга ПЕШКО

Додати коментар

Захисний код
Оновити

На даний момент 91 гостей на сайті