Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєГеоргій Лебедюк: «Не можу бути байдужим…»

Георгій Лебедюк: «Не можу бути байдужим…»

( 3 Votes )

Тема реформування районної медичної служби, зокрема переведення її у рамки сімейної медицини, сьогодні одна з найбільш хвилюючих. Схвальні відгуки про здобутки у реформуванні межують із гострою критикою. Тож на сторінках газети, а також на сайті polissya.net, уже брали слово прихильники як одної, так і другої точки зору. Із цілком зрозумілих міркувань надаємо слово і фахівцеві, при якому сімейна медицина, власне, й почала впроваджуватися, – заслуженому лікареві України, депутату обласної ради, члену комісії облради по охороні здоров’я, колишньому головному лікареві району Георгію ЛЕБЕДЮКУ.

Його думка, як досвідченого лікаря-практика й екс-керівника Володимирецької ЦРЛ, вважаємо, по-особливому важлива.

«Штурм», «поспіх», «адміністративні методи» – ці штампи досить часто вживані, коли йдеться про впроваджувану нині медичну реформу. Чим це, Георгію Михайловичу, поясните, маючи досвід не лише лікарський, а й управлінський?

Почну з того, чи потрібно взагалі реформувати медицину. Без сумніву так! Нинішній стан медичної допомоги, зокрема і в нашому районі, не задовольняє переважну більшість населення. Проте проведений експеримент у чотирьох регіонах України себе не виправдав. Він викликав велике людське обурення й обернувся відчуженням, а не наближенням меддопомоги до пацієнта.

До речі, наша область не була задіяна у цьому пілотному проекті. Це повинно було насторожити керівників виконавчої влади й охорони здоров’я області та району. Проте, коли президент Віктор Янукович заявив, що треба робити реформи заради людей, обласне начальство одразу почало шукати район, щоб поспіхом реформувати медицину. Фатальний вибір упав на Володимиреччину. І наше керівництво, замість того, щоб підтримати діючу медичну систему, почало реформування… з закриття дільничних лікарень в Антонівці та Більській Волі. Не порахувалися з низьким матеріальним, фінансовим і кадровим забезпеченням. Не обговорили свої наміри з населенням і трудовими колективами у засобах масової інформації, Звісно, це викликало великий негативний резонанс і на згаданих дільницях, і взагалі серед населення. До речі, у Сарненському районі, крім ЦРЛ, є дільничні лікарні у Степані, Клесові і Тинному, і там не поспішили їх закривати.

Вибачте, але якийсь дурень із медичної бюрократії вирішив, що в цих закладах не стільки лікуються, скільки відлежуються лише люди похилого віку. Насправді ж вони були для них справжнім рятівним кругом шансом продовжити життя шляхом медикаментозної терапії.

Та й чи дало це закриття хоч якийсь економічний ефект? У цьому я дуже сумніваюсь…

Отже, реформу сприймаєте з деяким скепсисом або й з недовір’ям?

Медична реформа, між іншим, не є обов’язковою для одержання кредиту від Міжнародного валютного фонду. Та коли вже до цього йшлося, то, вважаю, все потрібно було робити поступово, підготувавши відповідний фундамент основу, на якій би базувалася ця реформа. У нас же, хоч і боляче про це говорити, відбулося розмежування єдиної районної медицини на первинну медико-санітарну допомогу, ЦРЛ і швидку допомогу це ніби розірвало єдиний організм на шматки. Кожна ця структура має своє керівництво, бухгалтерію, автопарк з механіком і, відповідно, свої витрати…

Чи потрібно це? Так. Але не тепер. Усе мало робитися почергово, у міру створення необхідних умов. А що зараз? В Україні криза, спричинена, в першу чергу, розкраданням величезних державних коштів В.Януковичем і його прибічниками (відмивання грошей через державні закупівлі медичних товарів і ліків, будівництво, медичну апаратуру, автомобілі, реконструкцію медзакладів тощо).

– А чи не було від згаданого вами розшарування медицини більше користі, ніж шкоди, для хворих людей?

– На мою думку, ні! Ось дивіться. Приїжджає людина з села на консультацію у Володимирець, а потрібного лікаря немає. Ні з чим вона повертається додому і знову їде вже наступного дня. Мені ж, наприклад, щоб направити хворого в лікарню, треба викликати ургентного терапевта. Може, він навіть менш досвідчений, але такий порядок. Ось чому, вважаю, у цей кризовий час треба було зберегти ЦРЛ такою, як вона була, і де базувалося все, що служило охороні здоров’я, зокрема і швидка допомога. Зараз її підстанція у Сарнах. Станція – ще далі. А тим часом твориться бюрократичний безлад. З одного боку – головний лікар первинної медико-санітарної допомоги, з іншого – головний лікар ЦРЛ. А «швидка» без лікаря – ще десь…

Очевидно, згадане розшарування торкнулось і медичного бюджету?

Так. Але ж це дурниця! Чи він місцевий, чи обласний, насправді бюджет один і все надзвичайно тісно ув’язане. Тому, думаю, амбулаторії треба було створювати, але поступово. Зробили їх у Сопачеві, Кідрах, Довговолі. Приміщення стали справді гарними. Але яке там наповнення? Воно те ж, що було. І рівень допомоги той же. І та ж нехватка медикаментів. Не створені й локальні протоколи, щоб ми могли по них працювати. А це значить, що нинішні реформи науково не обґрунтовані і ніхто не знає навіть не кінцевого, а хоча б проміжного їх результату. Особисто я ось із чим зіткнувся у Луко. Там хутірська система. Періодично туди виїжджаючи, знаю, які нещастя там трапляються. Обдивляюся хворих. Бува, забираємо когось із собою або викликаємо швидку. Але суть нинішньої медицини – відкриття стаціонарів на дому. Це і крапельниці, і все інше, без чого неможлива ефективна допомога. Відстань велика, дорога погана. Доводиться непросто. Й особливо характерним це стало для Антонівської і Більськовільської дільниць. Раніше там були дільничні лікарні. Але їх віднесли до соціальних і вирішили скоротити. Правду кажучи, це треба було зробити. Але – лише створивши надійні потужні амбулаторії. З транспортом, належною апаратурою і стабільними, здатними надати кваліфіковану невідкладну допомогу кадрами.

Ліжко-місця у дільничних лікарнях справді якоюсь мірою були соціальними. І до пори до часу хай би залишалися для старших людей! Бо хто найбільше хворіє? Старики! Кому треба продовжити життя? Та їм же! Адже не раз брав їх на лікування і, прокапавши днів п’ять для підтримки серця, бачив, що більшість у буквальному смислі слова оживають. А зараз спробуйте з більськовільського хутора чи Залядино покласти літню людину в лікарню! Робити це стало важко, а сімейна служба поки що не спроможна належно допомогти. Поставивши крапельницю, кілька годин маєш наглядати за нею. А як це робити сімейному лікарю на виїзді, в якого на черзі ще не один хворий? Для старших людей, які ще хотіли і могли жити, місцева лікарня була спасінням. І не біда, що ту допомогу, яку вона надавала, правильніше називати соціально-медичною. Головне, що сотні людей знаходили там спасіння. Зрештою, лікарню, де б надавали допомогу літнім людям, збиралися відкрити в Рафалівці, але добре діло не довели до кінця. Напевно, були якісь причини. Але в даний час так швидко реформуватися… Я цього не розумію. Уважніше, хлопці, придивляйтеся! Не поспішайте! У вас же народ є! За нього і вболівайте, а не за те, щоб одержати орден!

Чи знаєте якісь зразки такої відповідальності?

Звернуся до прикладу колишнього головлікаря ЦРЛ Ростислава Онищука. Ще при ньому планувалося скорочення працівників і ліжок, але Ростислав Якович на це не пішов. Підрядився його колега з Березного. Але згодом там заново збирали усіх скорочених і поправляли наслідки «реформи». Я розумію, оптимізація за певних умов можлива. Вона робилась і при мені. Але так, щоб люди не страждали. Потім при Івану Васильовичу скорочували посади й оптимізували ліжко-місця. Але спочатку, все ж, треба було закласти фундамент і твердо переконатися, що реформування неминуче. Бо ж ідеться про здоров’я людей, а воно – найдорожче з-поміж усього людського статку.

Словом, 29 мільйонів гривень кинули на реконструкцію поліклініки. Очевидно, буде і наступний етап. Але за умови, що нинішній закінчиться. Бо, власне, він тільки розпочався, а законодавці вже передбачають чи то ліквідацію, чи призупинення медичної реформи. Бо з усім, що зроблено, треба розібратись і до всього підійти науково. Бо хоч і переймаємо європейський досвід, але нам до Європи ще дуже далеко. Тому в перехідний період усе, що можна, треба зберегти. Й основне – здоров’я людей.

Іван Васильович говорив, що до нового року зробимо першу чергу, а віддавши перший і другий поверхи для приймального покою, реанімації і ургентної хірургії, на тому зупинимося. При потребі на інших поверхах зробимо косметичний ремонт і там, уже на другому медичному рівні, прийматимемо хворих. І справді: зупинилися б на цьому – і було б добре. Бо ж у державі, й особливо у медицині, страшна корупція. Тому треба робити основне і поволі, поступово, без поспіху створювати належні умови для роботи.

Чи правильно вчинили, розмістивши амбулаторію по сусідству з райцентром у Довговолі?

А подумаймо разом. Довговоля у п’яти кілометрах від Володимирця, але там є амбулаторія. А що у Степангороді? Це ж перспективне село! Ставилося  питання про розміщення амбулаторії в Хиночах, але то було б помилкою. Тільки у Степангороді! А в Хиночах треба покращити наявну медичну базу і зробити між селами добру дорогу. Також увагу слід звернути на Мульчиці, де формально амбулаторія є, а фактично немає. Озираючись на ці віддалені села, думаю, що у Довговолі міг бути хороший ФАП, а частину вкладених там коштів можна було використати доцільніше. Діяти треба дуже виважено й у жодному разі не забувати про віддалені села, коли йдеться про нові амбулаторії.

Мабуть, поспішність позначилася й на роботі швидкої допомоги…

Так, «швидку» треба розвивати, бо нинішнім її перепідпорядкуванням нічого не покращено. З’явився недоречний розрив між тісно пов’язаними медичними службами. І якщо раніше, образно кажучи, лікарі стаціонару і працівники «швидкої» віталися, то, чого доброго, скоро перестануть це робити. Бо ж досі все було інтегровано і вирішувалось оперативно. А тепер сімейному лікарю заявляють: «То твоя функція! Відвези хворого у приймальний покій, і хай там за ним хтось дивиться!». Позираємо на Європу – і не до кінця розуміємо, що в Європі давно і детально все відпрацьовано. Там кожний знає свою функцію і вміло, відповідально з нею справляється.

– Я так розумію, що згортати нинішню медреформу, хоч вона і недосконала, не варто. Але реформувати її треба …

– …поступово! Поспішливість виявилася величезною помилкою. Незважаючи на те, що щось відбулося і з’явився якийсь досвід, поспішати, зважаючи на інтереси людей, не треба було. Якби зараз якесь анкетування провели, побачили б, що невдоволення людське велике. У нас хоч і «насаджуються» сімейні лікарі, але насправді їх ще немає. А коли такі  кадри і з’являються, то їм немає з чим працювати. Вважаю, що стратегічно неправильну позицію взяла наша районна влада. На районну поліклініку кинуто величезні гроші – 29 мільйонів. На Дубівку – під самісіньким боком! – також пішло більше мільйона. Але левову долю цих коштів треба було кинути на дороги, бо, як мовиться, альтернативи їм немає. Якщо з’являться нормальні дороги, то тоді «швидка» й справді зможе заїхати у Воронки за двадцять хвилин, а за тридцять – у Телковичі чи в якесь інше віддалене село. У Великих Телковичах якраз і треба зміцнити медслужбу й обов’язково поставити швидку допомогу. Їм, швидким допомогам, маємо дати відкриту дорогу. А ще – укомплектувати амбулаторії лікарями. І все ж, насамперед – дороги. Якщо раніше на Антонівку дорога ремонтувалася майже щороку, то тепер їздимо через Рафалівку і Полиці. Звичайно, треба гроші і на медицину, й на освіту, але якщо будуть добрі дороги, то стане кращою і медицина. У всіх аспектах. І не тільки медицина. Уявіть собі хворого на радикуліт, який добивається до лікарні нашою дорогою. Або вагітну. Або травмованого. Або «сердечника». Він як протрясеться по вибоїнах, то ще більше занедужає. Як відомо, 80 відсотків медичної допомоги надається на дополіклінічному рівні. А це значить, що, дбаючи про вторинний рівень, треба зміцнювати й амбулаторно-поліклінічну службу і сімейну медицину зокрема.

– Недавно довелося почути, та й ви це стверджуєте, що на Сарненщині з медреформою не поспішають, однак сучасні методи надання допомоги, зокрема і так звані малоінвазивні, тим не менше, освоюються. Виходить, нашу медицину і без активного реформування можна було розвивати і вдосконалювати?

– Однозначно! Мені випало керувати медициною у часи величезної кризи. Щоб і лікарню опалювати, і якусь апаратуру придбати, ми боролися за кожну копійку. Збудували терапевтичне відділення і сучасний пологовий будинок. Автомобіль тоді ж купили. Вважаю, у медичному плані також треба подбати про більшість людей. От хоча б чорнобильські кошти, на які видаються безплатні рецепти. Якщо вони будуть, то їх ліпше розділити між людьми. Хай то буде по 50 гривень, але кожний хай знає, що то – на здоров’я. Бо ж не секрет: медицина у нас платна. Ті побори, що в нас є, особливо за операції, – це жахлива річ. Ми розуміємо, зарплата у медика мала. Її в даний час і не підвищать. Але ж має бути і медична честь. Скрізь, де б не лікувався, майже не ховаючись, беруть. І ніхто не зважає, скільки-то грошей бідолашному хворому треба і де йому їх узяти. А в тій же Голландії людина звертається за допомогою – і їй безвідмовно роблять будь-яку операцію.

– А що ж робити нам за  наших далеко не голландських умов?

– Ще нескоро у нас буде такий же рівень медичної допомоги. Ми ж знаємо джерела страхової медицини. Це державне страхування, коли на меддопомогу спрямовується частина податків. Далі – відрахування роботодавця за місцем роботи працівника. Та й сама людина помісячно зі своєї зарплати сплачує на власне лікування. Але спробуймо розібратися. Наші установи й організації регулярно роблять відрахування. Навіть пенсіонер, щось купуючи, якоюсь мірою працює на це. Але в нас багато безробітних, які, потребуючи лікування, не завжди мають змогу заробляти хоча б на прожиття. Рятує те, що сільські жителі тримають господарство і з власного городу забезпечують себе. Хтось їде на заробітки. Але в тім-то й біда, що ці доходи не оподатковуються. Якби все вдалося врегулювати, бюджет наповнювався б і працював би на ту ж медицину. Але цього не сталося. Маленька Норвегія має у п’ять разів більший бюджет, ніж Україна. Так само – Польща. На жаль, великий безлад запанував у нашій державі. Корупція сягнула неймовірних масштабів, і в нас її спробували узаконити замість того, щоб з нею боротися.

– І що, ви не бачите виходу з цієї ситуації? Невже вона настільки патова?

– Та ні, я вірю тільки у краще. Сподіваюся, що з приходом нової влади до державного управління стануть прагматики, чесні люди. У мене склалося враження, що Майдан не просто пройшов (я був там неодноразово і все на власні очі бачив), а й створив атмосферу, при якій люди вже не потерплять неправду. Вони будуть виступати проти корупції, і нова влада повинна це нарешті зрозуміти.

– Дай бог! І цього разу ми вже щоб не обпеклися на гарних обіцянках. Дякую вам за розмову.

Записав Олексій ГОРОДНИЙ

Матеріали по темі:

Коментарі   

+42 # Гість 16.05.2014, 13:07
Ото вже рветься до влади! Якби могли б то з Бобриком всіх публічно згидили. Бо вони ж попєрєдніки!
Відповісти

+10 # Гість 16.05.2014, 13:09
Бери лопату і йди копати як тобі не має чим зайнятись.
Відповісти

-1 # Гість 21.05.2014, 11:16
Не копати, а закопувати. Бо тут непочатий край роботи
Відповісти

+42 # Надія 16.05.2014, 13:57
Ой,Георгію Михайловичу,грі шите Ви.І Ви були при владі,і Ви робили те, на що вказувала Вам влада,і Ви не могли стрибнути вище себе,і нічим той період не ознаменувався.А люди Довговолі тільки дякують,що є де полікуватися.Да сть Бог і до Степангорода справа дійде.Не все зразу.Всьому свій час.
Відповісти

+26 # Гість 16.05.2014, 14:03
як можна створити "надійні потужні амбулаторії з здатними надавати кваліфіковану медичну допомогу кадрами" з людьми які звикли відмивати гроші через державні закупівлі "боролися за кожну копійку",а коли немає доступу до "кормушки" найлегче ставити "палки в колеса" людям які чесно хочуть створити належні умови для лікування пацієнтів
Відповісти

+31 # Гість 16.05.2014, 14:10
а Вам пане екс головний лікар напевно не місце серед сімейних лікарів.прочита йте свої функціональні обов'язки,можли во тоді зменшиться кількість незадоволених пацієнтів на Вашій дільниці
Відповісти

+28 # Надія 16.05.2014, 14:40
Георгію Михайловичу!Лік уйте людей,Ви ж гарний лікар,не відволікайтеся на дурниці,ВАМ вірять пацієнти,вірять ,що ви допоможете їм позбутися болю.А для людини з такою професіїю, нема більшого визнання, ніж людська повага.
Відповісти

+15 # Гість 16.05.2014, 15:13
Отож то!!!
Відповісти

-31 # Гість 16.05.2014, 15:19
Хіба не при Лебедюкові зроблено ремонт в терапевтичному відділенні (з розваленого приміщення старої поліклініки зроблено відділення)? Не при ньму зроблено ремонт в роддомі? Не при ньому зроблено ремонти в хірургії та інших відділеннях? А як довго він був головним лікарем? І з чого взяли дописувачі сайту, що Лебедюк рветься до влади? Він висловив свою особисту думку з приводу реформ в медицині. І це його право (між іншим, гарантоване Конституцією України), подовається Вам це, чи ні.
Відповісти

+18 # Гість 16.05.2014, 20:16
Реконструкція терапевтичного відділення була зроблена при Г.Лебедюку, - це правда, а ось на реконструкції пологового він лише перерізав стрічку, як і на відкритті будинку для лікарів, це справа його попередників, яких він ось так само критикував, коли рвався до посади головлікаря. Про його боротьбу проти корупції можуть слухати лише ті, хто не памятає як при Їх отримувались чорнобильські інвалідності!!! !! (хай нова влада підніме архіви хто і коли їх по отримував, бо справжні інваліди вже померли давно, а ті живуть і здраствують - і дай Бог їм здоровя), як і за що призначався молодший медперсонал, і як отримувалось звання заслуженого лікаря України! І не тут більше про що говорити :-x
Відповісти

-16 # Гість 19.05.2014, 08:57
Якщо у вас є така інформація, то повідомляйте. Повідомлення в пресі є підставою для перевірки правоохоронними органами. В той же час за розповюдження недостовірної інформації також передбачена відповідальніст ь. Мораль: або говоріть по суті з підтвердженими фактами та з називанням прізвищ (в тому числі і свого), або не розповсюджуйте не перевіреної інформації.
Відповісти

+20 # Гість 19.05.2014, 10:35
Трохи про мораль, якщо лікар внаслідок політичної боротьби стає адміністратором -чиновником (головлікарем)ц е в принципі нормально, але коли після цього організовує собі "заслуженого" це вже схоже на морально-етичну корупцію, оскільки головлікар мав би добиватися такого звання для рядових заслужених ветеранів медицини, яких в нас багато, які мають наукові праці і т.д. Зрозумійте правильно (нічого не маю до Георгія Михайловича, як лікаря - він хороший лікар, якого поважають люди) а ось як чиновник-лікар, - це було як мінімум не скромно (максимум - повторюсь це моральна корупція). Щодо так званих чорнобильських груп - серед жителів району в ті часи ходив анекдот, що в окремих причетних до охздоровя, не лише жінка і собака мають групи, а навіть вазони. А щодо перевірки - будь-ласка, сьогодні всі говорять про реальну боротьбу з корупцією, то чому б не перевірити новій владі (коли, при кому, діагнози і тд).
Відповісти

0 # Гість 19.05.2014, 10:43
В продовження теми, - сьогодні Г.Лебедюк ратує про боротьбу з корупцією в медицині (вона дійсно є і її треба "каленим залізом" випалювати, але ж пригадайте які корупційні схеми він присік, або ж хоч пробував (в тч. чорнобильські рецепти і групи) коли він і його команда "маладая" були при владі після першого майдану? Я не пригадаю. P.S. Прізвищ я свідомо не називаю, оскільки погоджуюсь що поширювати неперевірену інформацію не етично, але я задав тему для перевірки. При бажанні компетентні НЕЗАЛЕЖНІ комісії і правоохоронні органи можуть перевірити (як, хто і коли і які діагнози).
Відповісти

+3 # Гість 19.05.2014, 10:30
На кол его, "старого к...а"!На кол!И автора тоже! :lol:
Відповісти

+37 # Експерт 16.05.2014, 23:00
Ремонт в пологовому при ньому закінчувався, а планувався і збирались кошти його попередником, а в стару поліклініку дійсно ввалили кошти, на терапевтичне відділення (Г.М. піднімав свою службу), які доречі тим же його попередником планувались на побудову реанімації та приймального відділення, і документація була готова. А тепер в цій терапії грибок вивести неможуть і кожен рік купу грошей йде в ...... а толку немає, сиро і холодно!!! А реанімації як не було так і немає, зараз хочуть побудувати, і знов критикують, а рівень будь якої лікарні оцінюється по стану реанімації та хірургії, яка б не була терапія, а якщо немає реанімації то лікарня пшик!!!! А памятається мені при ремонті в хірургії гроші по підприємцях збирали,бо тільки на коридор вистачило, чи може я щось путаю???
Відповісти

+7 # Гість 16.05.2014, 19:26
Хай поліклініка буде золотою, але за поганої дороги немає можливості надати вчасно допомогу
Відповісти

+32 # Надія 16.05.2014, 21:09
Тож тепер давайте будемо говорити про те,який головлікар більше роботи зробив?Добре,що зробили ремонт і терапевтичного і хірургічного відділення,алей добре, що зробили амбулаторіі в Кідрах,Довговол і,Озері.Невже погано,що в
селі є лікар,акушер,ст оматолог,праців ники можуть зробити аналізи.Чому так немає між лікарями єдності? Чому так вовком дивитеся один на одного?НЕТРЕБА черствіти душею.Вас люди просять.
Відповісти

-2 # Гість 16.05.2014, 21:17
Знайома незнайомко, а хіба не Ви вище писали, що Г.М. нічого знаменного не зробив? Звичайно, не варто перераховувати досягнення кожного, але й не можна людині заборонити висловити своє бачення з тієї чи іншої проблеми. І це бачення не завжди може співпадати з Вашим. Змиріться з цим. Чи Ви вважаєте, що має бути лише одна думка - Ваша?
Відповісти

+45 # Експерт 17.05.2014, 00:30
Ще довго, всі публічні діячі, для отримання підтримки людей будуть ворушити тему закриття дільничих лікарень, це наподобі теми російської мови в Україні про яку згадували перед кожними наступними виборами, і через яку "нібито" зараз війна починається!
Всі керівники розуміли що утримувати дільничі лікарні невигідно і толку з них (для пацієнтів) не більше, ніж з денних стаціонарів, але ніхто не міг прийняти ці непопулярні рішення, і в Сарнах(і не тільки) розуміють що це треба зробити, але кишка тонка!!! А Караїмчук взяв і зробив це - 5балів!!! І я думаю що економія суттєва. А доречі будівництво сучасної хірургії і реанімації, яке почав Іван Васильович нічого спільного з реформою немає, просто хочеться хоча б догнати сусідні райони у яких малоінвазивні технології та сучасні діагостичні методи розвиваються, а НЕ ТЕРАПІЇ БУДУЮТЬСЯ! Стаціонар на дому, який повинен організовувати сімейний лікар - це перспектива, і зручність для терапевтичного хворого (5 днів прокапати для підтримки серця, хоча спостерігати за крапельницею кілька годин і ставити їх медсестринська справа, а їх до кожного сімейного по 4 приставили), інша річ що він невстигає (тут я згідний з Г.М.), але ми знову вертаємось до коментарів попередньої статті - де випускники Вінницького медуніверситету ???? Чому сюди не вертаються??? А те що пілотний проект провалився, це дурня, сімейна медицина працює в інших, більш розвинутих, областях і дуже успішно, і почала сама по собі організовуватис ь ще задовго до Г.М., і організовують її тіж наші випускники Вінницького мед. університету, тому що основна причина КАДРОВА!!! В якому закладі буде краще меддопомога, де на 2 ставки працює 1 лікар (як у нас), чи там де на 2 ставки працює 4 лікаря (наприклад в Вінниці)??? Там і черг немає, тому і люди краще до медиків відносяться, і якість краща (що таке 40 хворих одному приняти, а що 40 на чотирьох), і лікар завжди на місці бо не один за 3х, і в 3год і 20год!!! Цілком вірно на рахунок доріг, тут беззаперечно треба працювати (або гелікоптери замість швидких купляти), доречі до статті - хворого з радикулітом може сімейний і вдома полікувати.А швидка в чийому підпорядкуванні не була б,краще працювати не буде, поки не будуть укомплектовані лікарями, які зможуть надати допомогу на місці, а не возити хворого через весь район, бо він пукнути неможе (і знову проблема лікарських КАДРІВ)! І темпи реформи в нас повільні, а не швидкі(як каже Г.М.), на Європу дивляться, а вона сусідка за 15 років перебудувалась, а у нас вже 5 років соплі жують і критикують один другого, а толком нічого не зробили! Вернусь до закриття дільничих лікарень, в Більській і Антонівці закрили, терапію у Володимирці скоротили поки ремонт поліклініки йде, а в Рафалівці половину терапевтичного відділення пустого, а Г.М. каже, що хворого положити неможна - дурниця, нема кого ложити це інше! А взагалі лікарі повинні бути поза політикою, і не займатись популізмом, а ЛІКУВАТИ! А на рахунок невдоволених реформами вони були, є і будуть,як в тому прокльоні: "Чтоб ты жил во время перестройки". І в Європі є невдоволені медициною, і в Росії, і всі наші заробітчани приїзжають лікуватись сюди в таку "погану українську медицину", чому??? А тому що ТАААМ, якщо ти заробляєш і не платиш податки ніхто тебе лікувати не буде, хоч ти вмри, і чим більше платиш тим вищий рівень надання, а коли пацієнт приходить до лікаря його першим ділом питають с[ЦЕНЗУРА]овку, а далі що сталось. А в нас можна заробляти, ні копієчки податку не платити, вимагати з держави соціальні виплати і якісного лікування - і ще цим всим бути незадоволеним!І при цьому в нас у лікаря спочатку питають що сталось, а далі чи є гроші на лікування! Вибачте щось розійшовся!

Краще б в газеті розяснювали в чому суть цієї реформи, простим людям, і чим вона відрізняється від попередньої медицини, а тоді обговорювали її ефективнісь. Я впевнений що половина людей навіть не чули про неї, а 90% з другої половини не розуміють що це!До речі судячи по статті екс головний сам не до кінця в ній розуміється!!!
Відповісти

+27 # опонент 16.05.2014, 21:25
Не може бути байдужим вже тепер... :lol:
Відповісти

+31 # опонент 16.05.2014, 21:55
А чому екс-керівник ЦРЛ не опублікував такої патріотичної статті в минулому році?
Відповісти

+24 # опонент 16.05.2014, 22:02
Обов"язково б була б почута точка зору заслуженого лікаря України та ще й члена кломісії облради по охороні здоров"я (!!!),депутата обласної ради.
Відповісти

+14 # Гість 16.05.2014, 22:24
еге ж, так хочеться повернутися в минуле (до кормушечки ЦРЛ) і тоді вже "славні діячі та патріоти" - Лебедюк і Бобрик (були УНР, вже немає, то стали "Свобода" - там перед виборами грошики платять) поборють корупцію в медицині і відремонтують усі дороги району
Відповісти

+34 # Надія 17.05.2014, 06:50
Аго-о-о-о-в,кор еспонденти! А можливо хтось з Вас поцікавиться в керівника сімейної медицини (Волочнюка О.В.)що це таке і з чим його їдять?Він розтлумачить ситуацію для простого народу,перспект иви,реалії.А тоді вирішуйте хаяти проект чи підтримувати.А то вся проблема виникла на порозі закриття дільничної лікарні.А безпосередньому керівнику і не дали висловитися про саму суть реформи,про її підводні рифи і висоти.
Відповісти

+19 # Гість 17.05.2014, 09:36
Нехай не ображається журналіст О.Городний за коментар "у балаклавці", але ж мав би знати, що БОГ пишеться з Великої Літери. Бо якось дивно виходить - Майдан у Вас з великої, а Бог з маленької літери.
З повагою, Уважний Читач
Відповісти

+28 # опонент 17.05.2014, 09:52
А й дійсно чому це Лебедюкові наша районна “світлина” відвела таку площу в номері? Чому ми читачі і передплатники маємо через шпальта нашої районки спостерігати за інформаційною атакою невдоволеного екс-керіника ЦРЛ. Так медики мають свою газету — то нехай Лебедюк і чернез неї плюндрує роботу медиків району і разом з цим області. Слабо...
Вже практично переважна більшість зрозуміла, що молоді перспективні люди змогли зробити і вибити для районної медицини більше ніж це вдалося панові Лебедюкові. Не втратила актуальність і в наш з Вами час мудрість:” Молодым везде у нас дорога, а старикам везде у нас почет “.
Шановний, головний редакторе, Ви, нам жителям і безпосереднім пацієнтам висвітліть - що ж на справді вже зроблено (?!) і на що нам чекати в подальшому (не все ж видно неозброєним оком), а із опублікованої статті тхне популізмом. Зрозуміло, що Лебедюка і Городного зобідив один із коментарів користувачі сайту. От вони і “рвуть посторонки” . Задайде запитання по даній темі Караїмчуку і Волочнюку — висвітліть діалог із ними для нас. А то останнім часом висвітлюють проблеми і надбання районної медицини в нашій газеті не ті що нею насправді опікуються!!!
Відповісти

-12 # ааааа 17.05.2014, 14:10
таким керівникам як Лебедюк-ганьба! !я взагалі рахую найбільше в реформуванні медицини району зробила Світлана Сад!!!людина була начальником охорони здоров"я області,і багато коштів саме вона вибивала для району!!саме з її ініціативи на прикладі нашого району почалася впроваджуватися сімейна медицина!!!
Відповісти

+22 # Гість 18.05.2014, 19:17
Добрий день всі читаючим та небайдужим до медицини Володимиреччини , мені здаеться що проблема не у Лебедюках , Караїмчуках, теперішніх чи попередніків, просто так сталося що грандіозне бедівництво ,реконструкція нашої поліклініки у звязку із ситуацією в Україні призупинилося ,але ж хто знав, що так станеться ...
Ось побачите добудуеться поліклініка ,а ми щиро в це віримо, і все буде гаразд. Медицина нашого Володимирецьког о району задасть рівень іншим районам Рівненської обл.
Р.S.
Відповісти

0 # Гість 19.05.2014, 23:39
Зазвичай після пост скриптума має бути підпис Веселий Кіт Вася.....
Відповісти

0 # Гість 20.05.2014, 08:05
Ні,не так.Спочатку - "З повагою до всх,ВЕСЕЛИЙ КІТ ВАСЯ",а вже потім пост скриптум.А що хтось заскучав за ним?Скоро буде,хай тільки утрясеться все.Вчора дзвонив в нього все ОК.
Відповісти

+14 # Гість 20.05.2014, 09:34
Ото вже написали на свою голову статтю! Люди оторвались в всиловлюваннях як могли
Відповісти

+9 # Гість 20.05.2014, 09:42
Да досталось Лебедюку! Напевно багато невдоволених ним є людей. Так що Вам напевно потрібно добре подумати перед тим як рватись знов до влади.
Відповісти

-10 # Гість 20.05.2014, 13:05
"Рватись знов до влади"? А хто і куди рветься? А хто де хоче працювати? Дуже цікаво. Як на мене, усі коментарі тут лише задля того, щоб зберегти за собою владу))) І чим одне відрізняється від іншого?
Відповісти

+7 # опонент 20.05.2014, 20:25
На цьому так званому “форумі” всі одностайні, крім одного — Вас!!! Як би дана дискусія була перенесена із віртуальної реальності в реальність — Вас би “як тузік грелку”...
Відповісти

+12 # Надія 20.05.2014, 10:43
От-от,стаття ця не викладення своєї думки ( як сказав "Гість"),а просто щоб насолити теперішнім керівникам.
Відповісти

-2 # Гість 20.05.2014, 12:31
А чому теперішні керівники бояться критики? Якщо критика логічна і конструктивна - треба нею скористатися і зробити для себе висновки. Якщо ж ні - висловити свою думку. Публічно, через газету. Все дуже просто.
Відповісти

-2 # опонент 20.05.2014, 20:49
Хороший той вчитель, уні якого перевершують його самого. Певне цю істину усвідомив екс-керівник ЦРЛ та й сприйняв болісно – в результаті опублікована стаття.
Відповісти

+11 # Надія 20.05.2014, 15:26
І зовсім це не критика,і зовсім не конструктивна.А керівникам і справді потрібно через газету донести суть реформи.
Відповісти

+12 # Сергій СКІБЧИК 20.05.2014, 16:59
Доносили, і неодноразово. уважні читачі газети і користувачі сайту памятають, що останніми роками найбільша увага влади влади приділялася медицини, на другому місці була освіта. Але це психологія людська така, що всі зміни спочатку сприймають в штики, а потім, можливо, признають, що так стало краще...
Започатковуючи з ініціативи депутата М. Дукача обговорення наслідків реформування медицини, ми зовсім не мали на меті займатися "пошуком відьм" чи "стрілочників" за ті чи інші прорахунки (або вихвалянням чиновників). Мета була одна: проаналізувати хід реформування, почути думку громади для того, щоб зберегти позитивні напрацювання, щоб не було як завжди: те, що робили "папєрєднікі", треба розвалити, бо воно погане. Бо тільки той не помиляється, хто нічого не робить.
І якщо журналісти -- автори попередніх публікацій -- побачили і позитивні зміни в медичній галузі району, то це не значить, що ми зайняли чиюсь сторону (противників чи прихильників реформи). Ми виконуємо своє завдання: допомогти сформувати громадську думку по даному питанню, аби згодом влада прийняла правильне рішення, основане і на побажаннях простих людей в тому числі. А це включає і інтерв'ю з "папєрєднікамі" , і думки та коментарі дописувачів, і позиція лікарів та пацієнтів.
І наостанок додам, що дискусія по медичній реформі в районі закінчиться інтерв'ю з головним лікарем району, який і розкаже про медичні перспективи галузі.
Відповісти

+3 # Законослухняний громадянин 20.05.2014, 16:29
Чому суть деяких статей (зокрема і цієї), як в анекдоті:
Куми сваряться,
перший каже - а я завтра розкажу на все село,що твоя дочка легкої поведінки, другий - то ж у мене тільки один син,
перший - а ти тепер іди і доказуй....
Все починається з провокаційної статі, а потім пішла "заруба". В кожній організації чи установі є позитивні і негативні моменти, а говорити, що все так погано то вже занадто. Не потрібно недоліки окремих фахівців чи структурних підрозділів змішувати(чи звалювати)з реформою. Підтримую, що керівники з лікарями повинні більш масовіше та доступніше доносити суть реформи до населення району і не тільки в газеті, а на прийомах, лекціях, бесідах і тд.тп.
Відповісти

-1 # Надія 20.05.2014, 17:49
А у нас,що є головний лікар району? По-моєму є головний лікар районної лікарні і головний лікар районного центру первинної медико-санітарн ої допомоги.
Відповісти

0 # xosяin 21.05.2014, 08:25
Побачимо, з ким вийде інтервю, той і головний лікар :-)
Відповісти

+8 # Гість 21.05.2014, 08:47
Шановні лікарі і ті, від кого залежить якість медичного обслуговування! Замість того, щоб сидіти і писати коментарі - пройдіться по коридору поліклініки, подивіться скільки людей сидить у Вас під кабінетами. Для хворої людини в медицині основне - вчасно, швидко отримати якісну медичну допомогу, а не годинами сидіти у Вас під кабінетами, щоб попасти на прийом до лікаря або підписати якусь довідку. І мені бійдуже, хто буде це забезпечувати - головний лікар району, головний лікар районної лікарні, головний лікар центру первинної медико-санітарн ої допомоги чи ще хтось. Тобто, суть будь-якої реформи повинна зводитися до спрощення отримання медичної допомоги, а не до збільшення керівників, під кабінетами яких мені треба сидіти і чекати їх підпису.
Відповісти

+4 # Експерт 21.05.2014, 11:31
Шановний гість напевно неуважно читає попередні коментарі. черги під кабінетами не від реформи, а від нестачі лікарських кадрів. Яка б реформа не була, якщо не буде укомплектований лікарський штат і один лікар буде працювати за трьох - черги не зменшаться!
Відповісти

+8 # Гість 21.05.2014, 12:43
То можливо і суть реформування медицини слід зводити до того, аби укомплектувати лікарні лікарськими кадрами. Для цього сили слід спрямувати на підвищення заробітної плати лікарям, забезпечення лікарів житлом, пільги для лікарів сільської місцевості. Або й взагалі відмовитися від безкоштовної медицини. Ви ж усі розумні і краще за мене знаєте, що треба робити. Робіть...
Відповісти

+5 # Гість 21.05.2014, 11:15
Георгію Михайловичу Ви оприділитесь чи Ви пацієнтами займаєтесь чи політикою. А то про Вас чути лише що пишете депеші на Вітю Мороза.
Робіть щось одне і потолку!
Відповісти

+8 # Гість 22.05.2014, 10:52
Дорогі друзі. Тема медичної реформи на даному моменті історії нашої країни є популізмом. Адже реконструкцію поліклініки не можуть завершити, через те що вкрали гроші "папереднікі", дякуємо ПР!!! І дякуємо новій владі за їх закон №2201 "Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров'я". Прочитайте уважно закон і зробіть висновки...

І на останок не лікувати потрібно захворювання, а попереджувати.. .для того створювали сімейного лікаря, і Ви шановний Лебедюк Г.М. маєте це знати, як Заслужений лікар України і сімейний лікар...будуй не будуй лікарні, а якщо з людьми не говорити, нічого не буде...
Н.И.Пирогов: Будущее принадлежит медицине предохранительн ой. Эта наука, идя рука об руку с лечебной, принесёт несомненную пользу человечеству.
Відповісти

+3 # Гість 04.06.2014, 12:53
Оце так обо[ЦЕНЗУРА]и Лебедюка
Відповісти

Додати коментар

Захисний код
Оновити

На даний момент 41 гостей на сайті