Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВідбулася чергова 24 сесія районної ради

Відбулася чергова 24 сесія районної ради

( 1 Vote )

Чергова двадцята сесія районної ради проходила, як на перший погляд, у звичному режимі. Голова райради Василь КОВЕНЬКО зазвичай озвучував винесені на депутатський розгляд питання, а депутати, напередодні обговоривши їх у профільних комісіях, звично голосували на підтримку запропонованих рішень. І все ж, непомітна для стороннього ока річ сталася: на прохання автора цих рядків дати для службового користування пакет сесійних документів райрадівці не зреагували. Розглянуті проекти рішень вдалося одержати лише після сесії. І цьому, як здалося, була причина. Але про все по порядку…

 

Антимонопольний контроль сильнішає

Одним із рішень депутати внесли доповнення до регламенту районної ради шостого скликання, внаслідок чого діяльність ради стала більш підконтрольною Антимонопольному комітетові України. Як наслідок, ціла низка документів (концепцій комплексних, галузевих та регіональних програм, регуляторних актів і т.д.) відтепер в обов’язковому порядку погоджуватиметься з цим відомством.

Реагуючи на прийняті Кабінетом Міністрів України рішення щодо виконання закону «Про регулювання містобудівної діяльності», діючий проект районного планування, розроблений «УкрНДІцивільсільбудом» у 1991 році, райрада визнала придатним для подальшого використання, і він діятиме «до затвердження нової схеми планування території району». Ще одним рішенням депутати внесли зміни у межі села Великі Цепцевичі, а заслухавши коментар начальника фінансового управління О.Є.Шикало, схвалили запропоновані зміни до районного бюджету на 2013 рік. Затверджено також нову редакцію статуту комунального позашкільного навчального закладу, Рафалівського центру дитячої та юнацької творчості, і вирішено, шляхом виділення, на базі відокремленого, діючого при КЗ «Володимирецька ЦРЛ»  підрозділу «Володимирецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» створити належний райраді комунальний заклад «Володимирецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» з правом юридичної особи.

 

Далі стежкою програмування…

Затвердивши районну цільову програму протидії захворюванню на туберкульоз, розроблену на період до 2016 року, депутати, очевидно, прагнули знівелювати втрати від закриття районного протитуберкульозного диспансеру і своїм рішенням зобов’язали Володимирецьку ЦРЛ та райфінуправління забезпечити неухильне виконання програми у місцевих медзакладах і спрямовувати на це відповідне бюджетне фінансування.  Прийнято також програму розвитку культури на період до 2017 року і заслухано питання про виконання районної програми боротьби з онкологічними захворюваннями. На розгляд всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування вирішено подати проект «Розробка інноваційного туристичного продукту «Бурштиновий шлях» шляхом комплексного використання унікальних ресурсів рівненського Полісся», а двома іншими рішеннями внесено доповнення до діючих програм зайнятості населення та розвитку земельних відносин.

Прийнято й окремі програми щодо житлового будівництва і будівництва та реконструкції дошкільних навчальних закладів, забезпечення молоді житлом, розвитку водного господарства району та підтримки КП «Телерадіокомпанія «Бурштиновий шлях».  

На цій же сесії заслухано низку майнових питань, зокрема про передачу майна КЗ «Володимирецька ЦРЛ» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ і міст Рівненської області, про надання згоди на прийняття вартості виконаних робіт завершеного будівництва Будинку культури і пришкільного інтернату в селі Мульчиці й КДК у селі Сопачів та про передачу майна з балансу КП «Редакція газети «Володимирецький вісник» та радіомовлення» на баланс КП «Телерадіокомпанія «Бурштиновий шлях».

 

Мораторій… ні до чого?

Отже, нітрохи не засумнівавшись, частину редакційного приміщення райрада вирішила передати на баланс новостворюваної телерадіокомпанії «Бурштиновий шлях». При цьому цілковито проігноровано редакцію, яка згоджувалася орендувати три кабінети для колег-радіомовців, але просила голову райради Василя Ковенька не вдаватися до передавальницьких маніпуляцій з балансу на баланс. На жаль, цю нашу позицію перед профільними комісіями не озвучено. Як ні словом не згадано і двох чинних законів про непорушність редакційного майна: «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна» (2009 рік) та «Про посилення захисту майна редакцій засобів масової інформації, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження, творчих спілок» (2010 рік).

Працівникам редакції не залишалося нічого іншого, як провести збори трудового колективу. Оскільки з редакцією навіть не погодили проект напрацьованого радіожурналістами і винесеного у сесійну залу рішення, колектив розцінив це як незаконну спробу силоміць відібрати частину приміщення, котре перебуває на балансі комунального підприємства «Редакція газети «Володимирецький вісник» та радіомовлення», і передати його іншому підприємству. І це в рік 70-ліття районної газети!

Вихід із ситуації, що склалася, двоякий: або райрада відміняє поспіхом прийняте рішення і вирішує редакційні майнові питання виключно цивілізованим шляхом, або ж редакція звертається до прокуратури району і районного суду, шукаючи у них правового захисту.

 

Прапор Перемоги – ніщо?..

Ще один знаковий момент стався у «різному», коли депутат райради Віталій Бурма повідомив про акт вандалізму, вчинений невідомими політичними злостивцями. А сталося те, що в райцентрі, біля приміщення агпропромбуду, разом із флагштоком викрадено вивішений там Прапор Перемоги. Можна було сподіватися, що політична сила, яка в цьому відзначилася, візьме відповідальність за свій вчинок. Але чи то винуватців інциденту у сесійній залі не знайшлося, чи то затіяна ними акція глибоко втаємничена, тільки депутатський загал зустрів повідомлення мовчанкою (лише представник об’єднаної з НРУ УНП поспішив із звинуваченнями на адресу комуністів: мовляв, це вони «граються» червоним прапором, і цьому ще треба дати оцінку).

Голова райради не допустив затяжної перепалки. Однак і політичної оцінки викрадачам Прапора Перемоги районні обранці не дали. Але питання, все ж, залишається. Якщо організація, чи підприємство, не має права вивішувати Прапор Перемоги, то чи є ще якийсь прапор, який можна виставити… навіть поруч із державним? Питання зовсім не провокаційне: 5 червня у Здолбунові на сесії міської ради ухвалили рішення щодо місця розташування флагштоку з прапором… Європейського Союзу. Відтепер прапор ЄС майорітиме поряд із державним прапором України на вулиці Шкільній поблизу Будинку побуту.

Словом, Велика Перемога разом із Прапором Перемоги для декого стала справою вчорашнього дня. Разом із ними й термін «Велика Вітчизняна війна» витирається з людської пам’яті. До такої історичної «мудрості» схиляється й частина депутатів нашої районної ради. Тільки куди прийдемо, ідучи дорогою забуття?

 

Олексій ГОРОДНИЙ.

 

Коментарі   

 
+3 # Guest 15.06.2013, 15:26
Вітаю всіх! Бачите О.Городній як Вас шановний зачепило за живе дерибан вашого приміщення, прапора імені Бурми. Де на ньому написано, що це прапор Перемоги (якої перемоги, де кати НКВД винищили при відході і при приході сотні тисяч мирних громадня, не згідних з думкою окупаційного советцького режиму). Бурма, як і Симоненко, буржуй, хай висвітлить в пресі свою декларацію. Капіталіст прикинувся комунякою. Ти Бурма "слуга народу" при Головку давно був в местах типа магадан. Перевертень
Відповісти
 
 
+6 # Guest 16.06.2013, 09:54
Адамич!А ми так тобі вірили йшли за тобою без оглядки! А ти прапора прос.ав!Не спи в такий час бо і штани вкрадуть.Але вихід є.На черговій сесіі районноі Ради гарненько порпроси депутатів ,то може відддадуть,а ні то нехай скинуться на новий,наскільки я знаю Прапор Перемоги в одному екземплрі зберігається в Москві в музеі Великоі Вітчизняноі війни і на сьогоднішній день він тамм,і його ніхто не крав.У вас була копія,а тому так і треба писати що це копія,правда не дуже схожа.Про дерибан приміщення - редакція буде мовчати і сопіти бо швидко відпустять в самостійне плавання з гирею на шиі.З повагою до всіх,Веселий Кіт Вася.P.S.Здаєть ся наша районна газета може стати цікавішою,біда навчить.
Відповісти
 
 
+6 # Guest 16.06.2013, 15:43
Шановний пане Веселий Кіт Вася, ти все більше мені починаєш подабатися (ну в сенсі коментарів), а наша рідна районна газета більше схожа на колишню комуністичну (воно й ясно, хто платить той і танцює в смислі РДА). Почитаєш нашу районку (всьо так класно, ніби настав комунізм). Єдина негативна стаття за останній період про трубу. Ну то киньте пане В. 29млн. на дорогу з Городця до райцентру. Може вас тоді виберуть виборці на другий термін в обласну раду. І автомобілісти їдучи по цій дорозі не будуть вас клясти на чому світ стоїть.
Відповісти
 
 
-2 # Guest 16.06.2013, 18:19
То що, до сих пір висів "прапор перемоги"? Що, збиралися досвяткувати до наступного року? Перемога non stop! Нічого, "антифашистська " адміністрація розбереться і покарає "злочинців"!
Відповісти
 
 
+1 # Guest 17.06.2013, 08:17
Друже, той якому я подобаюся,приду май собі якесь поганяло,щоб я тебе впізнавав, я наприклад,Весел ий Кіт Вася.а ти хто?З повагою до всіх, Веселий Кіт Вася.P.S.А Адаиича таки шкода,він в одній особі в Раді і нічого вирішити сам не може,може хай приєднається до Б.О.О.,все таки веселіше.
Відповісти
 
 
+4 # Guest 19.06.2013, 07:45
Ага, шкода коту сала: спочатку його розтерзав, а потім плаче :cry: Чого ж ви, пане ВКВ, його в раді не підтримали, а виставили на посміховисько? Добре бути деморатом після сесії, еге ж? І дупа не свербить, і сумління депутатське спокійне, він же, типу, в "Різному" виступав, що там обговорювати. А про коаліцію з Б.О.О. -- то чорний гумор: комуністи продаються тільки регіоналам :) ПРАВДОЛБЕЦЬ
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 103 гостей на сайті