Авторизація

HomeНовиниВ РайоніПредставники Володимиреччини відвідали всеукраїнський батьківський форум

Представники Володимиреччини відвідали всеукраїнський батьківський форум

( 0 Votes )

Нещодавно мені в складі обласної делегації довелося побувати в Києві на третьому всеукраїнському батьківському форумі, який відбувся 29-30 березня. Організатор його – всеукраїнська громадська організація «Батьківський комітет України», до якої входять майже 250 громадських організацій. 

 

За два з половиною роки діяльності створено філіали комітету в різних районах України, проводяться форуми і розповсюджуються преса, через яку й відбувається просвітницька діяльність серед педагогічної та батьківської громадськості.

Оргкомітет форуму попередньо провів опитування щодо проблем, які сьогодні хвилюють громадськість. Згідно з результати, це насамперед питання і проблеми виховання і навчання дітей та молоді, ювенальна юстиція, проблеми сучасної сім’ї та взаємодія навчальних закладів з батьківською громадськістю.

У роботі форуму взяли участь спеціалісти Академії педагогічних наук України, Міністерства юстиції, депутати Верховної Ради, педагоги, психологи і представники відділів освіти та батьківської громадськості всіх регіонів України. Наголошувалося, що сьогодні необхідна консолідація батьківської громадськості для спільних дій, спрямованих на подолання духовної кризи у батьківському, молодіжному, дитячому і підлітковому середовищі, затвердження у суспільній свідомості традиційних духовних цінностей нашого народу шляхом організації просвітницької діяльності серед широких верств населення.

   На форумі широко розглядались актуальні питання, пов’язані зі становищем і благополуччям сім’ї в Україні, впливом різних чинників сучасного життя на виховання дітей. Директор Інституту демографічної безпеки, дитячий психолог І.Я. Медведєва наголошувала, що сім’я – основа держави, тому права сім’ї і батьків, моральні цінності мають користуватися особливою поваго у всіх сферах суспільного життя. Необхідний контроль з боку сім’ї за дотримання моральних норм  у діяльності засобів масової інформації і в сфері освіти. Бо кожному з батьків хочеться, щоб його дитина виросла серйозною людиною, здатною відповідати за свої вчинки. Ця відповідальність, зазначалося, закладається в дитячому віці.

Гармонійний, всебічний розвиток можливий тільки там, де школа і сім’я, виховуючи, не тільки взаємодіють і ставлять перед дітьми однакові вимоги, а й самі – однодумці, тобто поділяють одні погляди, завжди виходять з одних і тих самих принципів, не допускаючи при цьому відмінностей у цілях та методах виховання. Сім’я і школа разом повинні розвинути у дитині почуття відповідальності, потребу дотримуватися правил співжиття у суспільстві. Тому в жодному випадку батьки при дітях не повинні обговорювати вчителів. Авторитет учителя повинен бути понад усе.

У виступі С.Ю. Белякова, члена координаційної ради «Батьківський комітет України», піднімались актуальні питання середньої освіти в Україні. Сучасна школа переживає не найлегші часи. Насамперед – це труднощі з повною внутрішньою беззмістовністю, з відсутністю прикладу, на якому виховуватиметься молода людина. І для виконання цього завдання важливо мати саме приклад, бо інакше не може бути ні повноцінного навчання, ні виховання.

26 лютого у Міністерстві освіти і науки, молоді і спорту України проведено круглий стіл щодо програми здорового способу життя. Від батьківського комітету України внесені пропозиції по покращенню програм та підручників «Основи здоров’я». Ставилося питання й про заборону програм, які руйнують духовно-моральні і сімейні цінності та дискредитують вчителів і батьків. Батьківський комітет Луганщини запропонував власну програму з «Основ здоров’я», спрямовану на первинну профілактику ВІЛ-СНІДу і відхилень у поведінці підлітків та на формування особистості, здатної протистояти поганому впливові та будувати життя згідно з високими духовними цінностями.

Кожна програма, зазначалося, повинна спиратися на принципи педагогіки. Українські педагоги, які брали участь у четвертій науково-практичній конференції на базі Пекінського педінституту, з гіркотою визнавали, що в далекому Китаї педагогічні ідеї Василя Сухомлинського популярніші, ніж на його Батьківщині. А тим часом його підходи до навчання та виховання дітей і сучасні, й актуальні, оскільки дозволяють виховувати не тільки всезнайок, але й патріотів.

Усім відомо, що система освіти в Радянському Союзі вважалася однією з кращих у світі. Але радянська епоха минула – і її досягнення в системі освіти Україна не зберегла. У підсумку рівень освіти, як шкільної, так і вищої, знижується швидшими темпами. Розвиток електронної освіти в Україні призводить до того, що діти стають все більше закритими та замкнутими в собі. Їм стало зручніше  спілкуватися короткими фразами, через есемески і в соціальних мережах, ніж готувати доповіді, упевнено відповідати на запитання і при цьому не розгублюватися перед публікою.

Проводячи дозвілля з бездушною машиною-комп’ютером, діти часто стають такими ж, як і вона, безініціативними, байдужими до насильства і чужого горя. Але невже такими ми і хочемо бачити своїх дітей?

 

представниці Володимиреччини, директор Каноницької ЗОШ Наталія САКОВА, голова батьківської громадськості району Ганна МИРОНЧУК та заступник директора з виховної роботи Рафалівської ЗОШ Аліса РОМАНЮК.

 

 

Ганна МИРОНЧУК,

голова батьківської громадськості району.

 


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 114 гостей на сайті