Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЗа що голосували володимирецькі депутати?

За що голосували володимирецькі депутати?

( 3 Votes )

Крім виділення чи невиділення земельних ділянок жителям селища, на порядку денному стояли й інші насущні питання.

Так, першим торкнулися встановлення розміру річної орендної ставки для ТзОВ «Сонячне ремесло» за користування земділянкою на території селради (до речі, саме ця організація – найбільший платник податків за оренду землі до бюджету Володимирецької селради: торік ця сума склала 500 тис. грн, а за період 2018 року компенсація за лісові втрати перевищила 2 млн грн).

З цього приводу була присутня й очільниця товариства Г.Симха. Вона висловила сподівання на плідну і результативну співпрацю з депутатами, жителями селища та безпосередньо з селищною радою Володимирця. У результаті депутати прийняли рішення про трьохвідсоткову орендну ставку, що дало змогу селищному бюджету щомісячно поповнюватися на 260 тис. грн (розробка 60 орендованих гектарів землі здійснюватиметься 10-15 років).

Крім бурштинових та земельних питань, депутати розглянули звернення Красносільської і Хиноцької сільрад щодо добровільного обєднання територіальних громад. Та за проекти рішення знову не проголосували, тому ті автоматично відклалися на вересневу сесію. Не проголосували й за виділення земділянки одному з атовців, котрий попедредньо подав відповідну заяву й отримав місцеву прописку. Він наостанок прокоментував: «Закон «Про статус ветеранів» (ст. 15. п 14) і ст.18 Земельного кодексу України наголошують, що за наявності земельних ділянок першочергово на них мають право пільгові категорії громадян, зокрема учасники АТО». А от виділення земділянки для іншого воїна, який нині перебуває на службі в зоні АТО, депутати підтримали. Затверджено також програму використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва при відведенні земель для потреб, не пов’язаних із сільськогосподарським та лісогосподарським виробництвом, на 2018-2020 роки. Ставлячи на голосування це питання, голова зауважив: «У цьому році ми отримали близько 2 млн 220 тис. грн від таких втрат. Ці гроші лежать на рахунку. Їхнє використання дуже вузькоспеціалізоване, і для їхнього використання має бути прийнята програма».

Мова зайшла й про кіоски з вуличною їжею. Стосовно них селищний голова зазначив: «Відповідно до чинного законодавства, якщо мова йде навіть за сантиметр земельної ділянки, під комерційне використання така ділянка виділяється тільки через аукціон. Нещодавно районна держпродспоживслужба ініціювала перевірку малих архітектурних форм, що торгують вуличною їжею і напоями. Всі ці об’єкти на території Володимирця, на жаль, працюють незаконно: земельна ділянка, на якій вони стоять, не узаконена, режим роботи виконкомом не встановлений, паспортів прив’язки немає. Ми стимулюємо цей процес, бо всі вони мають прийти до нас і узаконити свій бізнес; їхні порушення напряму стосуються нас. Зараз в Україні масово ширяться випадки отруєння вуличною їжею, зокрема шаурмою, тому в наших інтересах вивести у правове поле роботу місцевих МАФів». А юрисконсульт селради Людмила Блищик додала: «Вважаю, що неприпустимо встановлювати такі пересувні кіоски у місцях загального користування, як-от у нас на парковці чи на тротуарах».

Також на сесії внесли зміни до селищного бюджету. Станом на 31 липня 2018 року бюджет перевиконано більш як на 360 тис. грн. Їх важко, але таки поділили: виготовлення проектно-кошторисної документації та виконання робіт по заміні каскаду гідротехнічних споруд (шлюзу)  в районі штучної водойми вул. Сагайдачного - вул. Садова –100000 грн; захист присадибних земельних ділянок від підтоплення 34000грн; поточний ремонт дороги по вул. Лісова Поляна – 100000 грн; субвенція Державному пожежно–рятувальному загону – 10000 грн; придбання лавочок – 27000 грн; заготівля піщано-сольової суміші – 47060 грн; відновлення вуличного освітлення – 42440 грн; зменшення видатків для СТК «Полісся» і спрямування цих коштів на поточний ремонт   роздягалень стадіону «Янтар» – 30000 грн.

На сесію запрошували заступника голови райради В.Савоніка для бесіди й отримання розяснень стосовно його висловлювання на адресу селищних депутатів, кілька тижнів тому озвучене на нараді атовців. Щоправда, пан Володимир на зустріч не прийшов. Депутати обурені різкими заявами заступника голови райради, зокрема прозвучало: «Хай би прийшов і розказав, кому саме він допоміг отримати землю. Він до селради двічі прийшов: вибити землю собі і своєму брату!». Проте було вирішено, що обговорювати слова В.Савоніка за його відсутності не зовсім коректно.

 

P.S. Нам не потрібні гроші?

Депутат селради Я.Мілоста під час розгляду питання про встановлення розміру річної орендної ставки для «Сонячного ремесла» висловив пропозицію збільшити відсоткову ставку у дозволених законом межах 3-12%, проте депутати його не підтримали. По завершенню сесії пан Ярослав свою позицію пояснив так: «Розмір орендної плати встановлюється відповідною комісію ОДА на основі рішення аналогічної комісії РДА. Орендна ставка може бути від 3 до 12%. Середня рекомендована ставка – 6-8% (у разі зменшення чи збільшення необхідне обґрунтування). У випадку із «Сонячним ремеслом» 1% – це більше мільйона гривень у рік. Це товариство, крім оренди, в місцеві бюджети більше нічого не платить. За 2017 рік до районного бюджету надійшло 301,7 тис. грн ПДФО, що відповідає приблизно 10-15 працівникам, а за 2018 рік і того менше – 138,6, це 5-7 найманих працівників залежно від розміру зарплати. Прибутку «Сонячне ремесло» не показує, вірніше – мінімізує його. Для прикладу, у 2017 році сплачували по 125 грн за квартал, а в 2018 році –нуль, ПДВ – нуль у 2017 році та 1400 грн щомісяця у 2018-му. Щодо орендної плати за надра, яка надходить до держбюджету (сплачується 25% від вартості товарної продукції), то підприємство показує видобутку рівно стільки, щоб мати невеликий прибуток, тобто ті ж 125 грн у квартал. Зважаючи на мінімізацію податків та неможливість контролю за якістю видобутого бурштину, від якої теж залежить сума сплати, я рекомендував встановити ставку орендної плати на рівні середньообласної – 6-8%. Щодо неповного використання 60 гектарів землі, то підприємство отримало повну земділянку, близько 100 гектарів, а сплачувало лише за меншу частину до 10 років поспіль. Тому, якби вони одразу взяли в оренду 100 гектарів, то ми б встановили 3%, але сума коштів вже надходила б у селищний бюджет. Тобто ми не доотримали значні кошти, і це теж спосіб мінімізації податків. Знаю, що інші кар’єри по видобутку каміння мають набагато вищий відсоток при значно менших площах земельних ділянок. Цікаво, що Держслужба України з питань геодезії, картографії та кадастру з метою раціонального використання ділянок сільгосппризначення розмір орендної ставки рекомендує встановлювати на рівні не менше 8% від нормативної грошової оцінки. До того ж, земельна комісія, що передувала сесії, розглядала саме 5% ставки для «Сонячного ремесла», тим не менш, розпорядженням селищного голови апарат селради підготував проект рішення чомусь на 3%. Для мене це незрозуміло. Так само, як і те, що депутати мовчки проголосували за ті 3%, хоча обговорювалось на комісіях саме 5%. Невже нашій громаді не потрібні гроші і депутати ставлять мінімальну ставку? При розгляді змін до селищного бюджету 360 тис. грн заледве поділили, бо їх мало і вони кругом треба. При таких розкладах не можу зрозуміти таку політику».

На прохання «ВВ» ситуацію прокоментував селищний голова О.Осмолович: «Заключення договору оренди на земельну ділянку за межами населеного пункту – це компетенція ОДА. Вони самі вирішують, на який відсоток заключити договір, і звернулись в РДА до В.Хоружого щодо рекомендацій відсотку орендної ставки. Той у свою чергу звернувся у селраду з офіційним листом з проханням надати пропозиції щодо заключення договору оренди на 3%. Ми підготували проект рішення і розглянули його на сесії. Тоді ж Я.Мілоста висловив пропозицію підняти ставку до 5%, але депутати її не підтримали.

Наше рішення носить чисто рекомендаційний характер. Чи буде хтось його брати до уваги, не можу сказати. Якщо говорити про обмеження по прописці отримати земділянку на території селради, то таке рішення відправили на область, але ніхто його до уваги, чесно кажучи, не бере. На території Володимирецької селради отримують земельні ділянки жителі й Жовкинь, й Телкович, й Рівного, й Києва».

 

 

Олена СТЕЛЬМАЩУК.

Фото автора.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 111 гостей на сайті