Авторизація

HomeНовиниВ РайоніУ Володимирці заліснили пустир (+фото, відео)

У Володимирці заліснили пустир (+фото, відео)

( 2 Votes )

У рамках другої екологічної експедиції на Володимиреччину 17 квітня  ТОВ «Центр «Сонячне ремесло», заступник голови Володимирецької районної ради, працівники Володимирецького лісництва, учні Володимирецького ВПУ-29, журналісти нашої газети «Володимирецький вісник» та члени ГО «Бурштиновий шлях», висадили близько сотні саджанців чорної італійської сосни та берези звичайної

Утім, найчисельнішими учасниками експедиції стали юні лідери з ГО «Українська академія лідерства». Зокрема, 30 студентів із різних областей України на чолі зі своїм керівником з ентузіазмом долучилися до посадки дерев на місці вчорашнього сміттєзвалища у Володимирці поблизу кринички. Хтось уже раніше виконував подібну місію, а для декого садження дерев було цілим відкриттям.

Емоції у всіх зашкалювали, молоді хлопці та дівчата із сміхом і жартами копали лунки (дехто вголос сподівався викопати шматочок бурштину) під деревця, носили відрами воду, сипали добриво, та вперше в житті працювали мечами Колесова при посадці маленьких берізок. До речі, сосна хоч і має екзотичну назву, та насправді є звичайнісінькою сестрою наших колючих дерев; лише має чудову адаптивну здатність приживатися в умовах гір і мінімумі вологи, так що красти її точно не вартує.

– Сьогодні нами висаджено близько сотні дерев сосни. Це насправді дуже надихає, адже ми прикладаємо зусилля, аби підтримувати нашу планету екологічно чистою. Усіх запрошуємо до такої діяльності, щоб зрозуміти радість від цієї справи. Ви маєте її відчути на собі, а отже спробувати. Зміни починаються із себе, – зазначив керівник регіонального центру «Українська академія лідерства» Дмитро Олійник.

Про важливість проведення подібних заходів наголошували і самі ж студенти.

– Хочеться, аби усі навчальні заклади проводили таке висаджування дерев. Саме саджання дерев, а не толоку. Я пригадую свою толоку, до неї більшість моїх однолітків ставилися несерйозно. Сьогодні усі учасники академії були активними, кожен із нас мав величезне бажання підтримати довкілля, заліснюючи цей пустир, що став людям смітником. Це чудово! Ця праця і згуртованість дає можливість вкотре зрозуміти, що своїми руками, згуртовано ми можемо багато чого зробити корисного, – ділиться враженнями учасниця експедиції, 17-річна Віра.

– Ми вперше у своєму житті садимо дерева. Насправді багато емоцій, переповнює відчуття доброти. Ми щасливі від того, що з користю витратили час, зробили хорошу справу. Хочеться через кілька років приїхати на це місце, і знайти своє деревце. Ми навіть дали своїй сосні ім'я. Тож можете познайомитися: це – Митрофан, – розповідають і інші учасники експедиції.

 

На ділянці робота кипіла у прямому сенсі цього слова. Кожен мав своє завдання. Хлопці копали ями під деревця, носили воду, а дівчата садили, підживлювали та поливали. Поміж роботою чи не в кожного виникало бажання приїхати через кілька років, і поглянути, яким виросло їхнє деревце. А ще юні лідери з інтересом розпитували про рекреаційні зони і озера, про історію тих чи інших назв і топонімів, про історичне минуле нашого краю.

Відчувалося, що це справді золота молодь нашого часу, але не в «мажорному», а в хорошому значенні. Це – майбутня еліта нашої нації, і дуже приємно, що у своїх спогадах вони повезуть часточку й нашої Володимиреччини. Можливо, завтра-позавтра ці молоді люди вирішуватимуть глобальні і стратегічні завдання уже на рівні держави, але  приємно, що саме на прикладі нашого краю вони починають розуміти важливість належного ставлення до екології, бережного й відновного користування ресурсами – як це показує «Центр «Сонячне ремесло» на рекультивованих площах свого родовища. Тут, на колишньому смітнику під Володимирцем вони своєю працею навчалися не лише любити свою землю, а й докладати власних рук до покращення екології.

До речі, це вже другий візит юних лідерів на Володимиреччину: вони вже побували тут наприкінці минулого року в рамках проекту «Дивотворці». Після поїздки місцевою вузькоколійкою «кукушкою», з вікон якої спостерігали гнітючі «розриті могили» «клондайків», в юних лідерів і виник задум хоч на крапельку допомогти оздоровити понівечену природу.

– Центр «Сонячне ремесло» є по суті єдиною приватною компанією в Україні, яка займається легальним видобутком бурштину. В минулому році ми висадили близько 10 тисяч саджанців на площі  (1 гектар). У цьому році ми вирішили підключити до цієї справи й Українську академію лідерства. Студенти сьогодні показали вкотре свою старанність, бажання допомогти. Вони активно висаджували дерева, за лопату бралися як хлопці, так і дівчата. Дякуємо їм за активність. Окрему подяку хочеться висловити ліснику Володимирецького лісництва Івану Швириду за те, що допоміг нам із саджанцями берези та водою для поливу, – зазначив заступник директора  ТзОВ «Центр «Сонячне ремесло» Андрій Пєтухов.

Своєю працею учасники експедиції намагалися донести до людей необхідність оздоровлення лісів і лісонасаджень, боліт, річок та водойм, сприяння збереженню ландшафтного та агробіологічного різноманіття Володимиреччини і Полісся в цілому.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Ольга ПЕШКО

Фото та відео автора

 

Коментарі   

 
+12 # Гість 18.04.2018, 08:55
Похвально!!!! Праця із наснагою неодмінно принесе хороший результат. На що, впевнена, сподівається кожен, хто долучився до цієї гарної акції :-)
Відповісти
 
 
+6 # Гість 18.04.2018, 16:03
коли вже в цій державі закінчиться безглузда показуха? Те, що показано на фото важко назвати залісненням, оскільки третина тих дерев всохне, а ті, що залишаться, формуватимуться деревами-чагарн иками, бо не дотримана відстань між деревами, яка сприятиме зростанню стовбура, притаманному лісовому насадженню. Та земля заліснилася б і так на попередньо підготовленому оранкою грунті. Було б дешевше.
Відповісти
 
 
0 # Siegfried 19.04.2018, 06:25
Напевно Ви праві. Майже щодня, їдучи маршрутом Володимирець-Ва раш, споглядаю на те, як заліснилися поля березами і соснами.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 19.04.2018, 22:55
З однієї сторони - молодці, зробили добру справу.
А з другої - акція із залученням десятків людей для висадки 100 саджанців і широким її висвітленням у пресі дуже змахує на чийсь ПІАР і чиїсь ПОНТИ, оскільки ККД(коефіцієнт корисної дії) від такого заходу мізерний.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 164 гостей на сайті