Авторизація

HomeНовиниВ РайоніУ Володимирці – нові комунальники! (+ фото)

У Володимирці – нові комунальники! (+ фото)

( 2 Votes )

«Лёд тронулся, господа присяжные заседатели! Лёд тронулся!..»

З 1 квітня – велике три рази ура! – у Володимирці з’явився виконавець послуг по роздільному збиранню, вивезенню та захороненню твердих побутових відходів.

З настанням тепла підприємець Анатолій Трохимчук активно доводить, що Володимирець долучається до цивілізованого підходу до роздільного збору і вивезення сміття. 

Останніми днями на вулицях селища працюють нові прибиральники і їм допомагає доволі потужна техніка: трактори, бобкат, ЗІЛ. Заступник селищного голови Василь Лосінець зазначає:

– Не дивлячись на те, що у березні на сесії селради депутати не проголосували за виділення коштів з бюджету на придбання сортувальних контейнерів для сміття і встановлення під них спеціальних майданчиків на вулицях, на наступній сесії, у травні, це питання знову підніматиметься, і хочемо довести його до переможного кінця. У планах селради і виконавця таких комунальних послуг – протягом року встановити майданчики для сортувальних контейнерів, придбати контейнери і провести роз’яснювальну роботу з населенням. Поки що тарифи для населення будуть ті самі, але згодом підвищаться, адже послуги надаватимуться, і щоб робилося це якісно, звісно, потрібні кошти. До кінця року їх оплачуватиме селрада, а що потім – вирішувати депутатам.

 


З початку року у селишній раді введено нову посаду – спеціаліста з питань благоустрою. Посідає її Володимир Артюшик:

- Я ходжу від хати до хати, прошу і пояснюю: не смітіть, приберіть дорогу біля себе! Люди різні: хтось із розумінням ставиться до зауважень, а хтось свариться, мовляв, це справа комунальників. А я кажу: готовий тицьнути і носом, і пальцем у статтю закону «Про благоустрій населених пунктів», де вказується, що прилеглу до будинку територію кожен господар прибирає сам! Селрада розраховується з надавачем комунальних послуг, а люди, не платячи за вивіз сміття, і не прибирають. Напевно, хочуть, щоб за них і це робили? Зараз вирішується питання про ремонт комунікацій за принципом «50 на 50». Тобто, щось сплачує селрада, а щось – власники будинків. Але це ж треба ще з людьми вирішувати, а деякі і слухати не хочуть.

Цікавлюся, чи передбачені штрафи за порушення порядку благоустрою.

– Звичайно, – відповідає В.Артюшик, – 360 гривень і вище. Поки що попереджаю, по-людськи прошу. Навіть перед Великоднем подекуди на вулиці купи гною лежать. Ну куди це годиться? Попередив: не приберете – після свята будемо розбиратися по-іншому. Поки що прикрили те добро шифером і плівкою. Але хіба це вирішення проблеми? Це – сморід, бруд і відсутність здорового глузду. І такі люди, обурюючись, що немає порядку, самі цей безпорядок чинять…

А тим часом у селищі вже який день підряд щосили прибирається вуличний змет – пил, що випав обабіч дороги після осені і зими, залишки сміття та суміші для посипання доріг під час снігопадів. Хлопці, найняті новим виконавцем послуг по роздільному збиранню, вивезенню та захороненню твердих побутових відходів, працюють старанно і швидко. І слава Богу!

– Плануємо встановити прес для пресування відходів і вже наводимо порядок на самому сміттєзвалищі, – каже виконавець вказаних послуг Анатолій Трохимчук. – Нині напрацьовую контакти з питань забору посортованого сміття. Заводи по його переробці в області вже є. У себе ж на сміттєзвалищі маємо людину, відповідальну за сортування відходів.

 


Початок, як бачимо, є. Та поки все як слід налагодиться, і від місцевої влади, і від надавача послуг одним-єдине прохання до людей: дотримуймося, будь ласка, правил благоустрою! Не викидаймо сміття будь-де! Адже є графік його вивезення, і він не змінився. Ознайомитися з ним можна на селрадівському сайті і в приміщенні самої селради!

Зрозуміймо нарешті, що це потрібно не комусь, а кожному з нас! Бо і нам, і нашим дітям тут жити. І кожному хочеться не відчувати сорому, коли приїжджають гості, а, навпаки, чути від них: «Як гарно, привітно і чисто у вашому містечку!»

Оскільки вже запроваджується система сортування і роздільного збирання сміття, давайте дружно це підтримаємо. Бо з’явилася нарешті в селищі людина, яка взялася за роботу, хоча труд цей спочатку буде виключно збитковим, через що ніхто й не хотів ним займатись. Ми довго цього моменту чекали. Тож зі стартом нас! І нехай все у нас вийде!

Олена СТЕЛЬМАЩУК.

Фото автора.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 66 гостей на сайті