Авторизація

HomeНовиниВ РайоніБізнес на азарті по-володимирецьки

Бізнес на азарті по-володимирецьки

( 4 Votes )

У 2009 році Верховна рада поставила гральний бізнес поза законом. З'явилася надія – тисячі українців, які стали жертвою азартної пристрасті, перестануть відносити останні гривні одноруким бандитам.

Проте сталося не так, як гадалося. Салони з ігровими автоматами просто змінили вивіски, змінили формат ігор, заручилися платною підтримкою поліції та продовжили обдирати громадян.

Кожен 10-тий українець є завсідником залу гральних автоматів. Їх в Україні більше, ніж аптек. Та що говорити про Україну в цілому, якщо у Володимирці їх більше 5? Гральні зали відвідують як люди середнього віку, так і молодь, в основному чоловіки. За яскравими вивісками спорт-лото стоять далеко не виграшні білетики. Ігрові автомати заманюють слабких до азарту людей. Від цього у багатьох руйнуються сім'ї, а з дому виносяться останні гроші. Добре, якщо сила волі дасть зупинитися. А якщо ні?

Можливо, тема, яка є досить гострою і болючою для багатьох володимирчан, й надалі лишалася б не зрушеною з місця, якби про наболіле не почали говорити самі ж мешканці селища. Так, зокрема, у соцмережі «Facebook» у спільноті «Володимирець online» з'явився анонімний допис: «Куди звертатись, щоб реально зайнялись закриттям ігрових автоматів в Володимирці? Син усі гроші спускає на них, заліз в борги. День і ніч просиджує на автоматах. Не пишіть, будь ласка, про поліцію. Вона ними не буде займатись. В них під боком 3 ігрових приміщення це тільки, що я знаю, а скільки їх ще по Володимирцю. Може, в когось така біда була, що ви робили? Як їх позакривати?»

Після опублікованої на сайті polissya.net інформації щодо ігрових автоматів з'явилися коментарі в сторону влади: «А селищна рада на що дивиться?! А прокуратура, поліція?! Ці ж автомати за 50-70 м від них... Таке відчуття що вони просто не дивляться в ту сторону... Може, мають відсоток з того?...»

Шокований автор іншого допису розповідає про приміщення з гральними автоматами не просто в центрі селища, а й на виході зі школи: «На тему автоматів писали раніше. Ніколи не помічав, а сьогодні в центрі був шокований… Автомати прямо за 10 метрів від школи… Прямо на виході з дверей школи… Це просто аут…», – зізнається один із користувачів соцмереж.

Ми спробували звернутися до органів фіскальної служби і з'ясувати наявність реєстрації та чи діють вони на території селища у правовому полі.

Про те, чи діють заклади спорт-лото і нацлотереї законно, у податковій інспекції нічого не змогли сказати.

– Ви знаєте, у нас нема даних по цих лотерейних закладах. Є 2 чи 3 юридичні особи на Україну, які мають ліцензії. Вони під тими ліцензіями самі собі працюють. Функцій перевірок у нас немає, тому я не можу вам сказати, легально вони працюють і чи сплачують усі податки. Про це, швидше за все, вам можуть розповісти правоохоронні органи, – відповіла заступник начальника – начальник Володимирецького відділення Сарненської ОДПІ ГУ ДФС у Рівненській області Наталія Десятник.

А ось як коментує цю ситуацію поліція:

– Так, усі заклади зареєстровані. Після публікації на сайті відповідні матеріали учора направлені на перевірку на управління захисту економіки, тому що ігровий бізнес у їх компетенції, – повідомив заступник начальника Володимирецького відділення поліції ГУ НП в Рівненській області Віктор Степанюк.

У законодавстві не вказані умови, де і як повинні розміщуватися заклади лотереї. Однак є сайти, де можна переглянути усі зареєстровані заклади лотереї по Україні. Згідно  офіційної інформації сайту lottery.com.ua та msl.ua, у Володимирці зареєстровано лише два заклади лотереї за адресою: вул. Поштова, 19 та вул. Соборна, 37-б. Виходить, що усі інші не зареєстровані і працюють незаконно?..

 

Олексій (ім'я змінено) грає на автоматах вже не один рік: «Був такий момент, що на автоматах я програвав доволі пристойні суми. І мова йде про чималу цифру не у гривнях, а у валюті. Часом гроші лишалися лише на прожиття. Зараз намагаюся кинути, але дуже складно… Це як наркотики… Від автоматів теж може бути ломка. Хоч-не-хоч, а рука сама тягнеться зробити ставку, автомат так світиться, блимає... У цей момент готовий викласти усе, що в тебе є. А не виклавши, десь на підсвідомості картаєшся, що цей раз міг бути фартовим».

Залежність від гри лікарі називають лудоманією. Вона в одному ряді з алкоголізмом і наркоманією. Якщо вірити рекламі – у гральних автоматах запросто виграєш квартиру. За кілька років Олексію так і не вдалося її виграти. А от програних грошей – точно вистачило б на власну оселю.

Щороку в Україні піднімають цю тему, проведено чимало розслідувань. Однак жодного результату. Якщо вірити громадським активістам в Україні нині більше 5 тисяч гральних закладів. У Києві вони приносять 25-30 млн дол. на місяць, а по всій Україні – близько 100 млн. дол. А скільки ще отримують ті, хто покриває гральний бізнес у нашій країні?..

Вікторія  ІВАНОВА

Ілюстрація з мережі Internet

 

Коментарі   

 
+8 # Siegfried 15.03.2018, 13:23
Точно. Олега Ляшка сюди! )))))))))
Відповісти
 
 
-16 # Гість 15.03.2018, 18:52
Зайшов 200 грн спустив і все. Виграв чи програв, яка різниця, весело провів час, як скажімо у боулінг пограв. А якщо не вмієш контролювати себе, то не лізь. Знайшли проблему. Хай працюють люди, заробляють у розважальному секторі. А хворі і в триньку прогарють у валюті, вони знайдкть де гроші спустити
Відповісти
 
 
+35 # Гість 16.03.2018, 01:09
У Володимирці немає поліції. Це імпотенти, які абсолютно нічого не хочуть робити. Єдине що вони вміють це брати хабарі, "рєшати вопроси" в своїх інтересах, "нагнути" дядька на дорозі за якусь дрібничку. Гральні автомати працюють з благословіння поліції, "апарати" также миють під чуйними наглядом. І більшість володимирчан цілком влаштовує такий хід подій, а інші потерплять. Такий в нас народ. Це Україна, дєтка
Відповісти
 
 
+11 # Гість 16.03.2018, 14:32
Поліція і кримінал співпрацюють.
Відповісти
 
 
+39 # Name 16.03.2018, 08:14
Податкова служба,яка немає права на перевірки,поліц ія,яка немає права на встановлення правопорядку, влада,яка немає права керувати. Ще жодна революція для народу нічого доброго не принесла. Революція-це тільки розруха і хаос. Революція-це коли до влади приходять неуки і змітають все на своєму шляху, це псевдореформато ри. Народ, Ви хоч в якійсь галузі, відчули реформи? Реформи,які б принесли Вам добробут і краще життя? Однозначно,ні. Про реформи кричать тільки для того щоб побільше набратися кредитів від МВФ і розкрасти їх.А простому народу кидають видовища(пограй теся хоч на автоматах) і час від часу гучні кримінальні справи(жодна не беде доведена да кінця),аби тільки відволікти від смути.
Відповісти
 
 
+15 # user 19.03.2018, 09:51
А чому б журналістам не зайти до селищного голови нашого і не порозпитувати в нього його думки щодо цієї ситуації?! Хай зайде Олександр Григорович до одного з цих закладів разом з журналістами, і особисто ознайомиться чи продають там лотерейні білети, чи присутні там незаконні гральні автомати. В разі порушення, нехай напише звернення до поліції. Поліція нічого не робить в цьому напрямку, то можливо це стане іскрою, щоб ситуація якось хоч почала змінюватись. Селищного голову для розвитку селища і вибирали, а не для того щоб сидів і бездіяв...
Відповісти
 
 
-2 # Siegfried 19.03.2018, 11:23
Підтримую. Уявляю картину. Сидить в чорному кріслі чоловік і дзвонить:"Ало? Це Вас турбує селищний голова (такий то...). Коли Ви будете на місці? Ми хочемо прийти до Вас, побачити як ви там організовуєте дозвілля... Що? Післязавтра? Ні, давайте завтра."
Відповісти
 
 
0 # user 19.03.2018, 15:47
:lol: :-? :o
Відповісти
 
 
-6 # Гість 20.03.2018, 08:58
Хто хоче грає, хто не хоче не грає. Когось туди силою завели і гроші відібрали???Чом у ніхто не скаржиться на табачні ларьки і магазини "наливайки"? З них також добра не має. Чому не скаржаться на букмекрські контори - це ж ті самі азартні автомати???
Чому такий "шу[ЦЕНЗУРА]" навколо цих автоматів? Не хочете - не йдіть туди, та й все.
А кому зовсім не подобається що вони є, кому не подобається що ніхто нічого не робить, той нехай сідає в крісло селищного, голови РДА, йде працювати в поліцію чи податкову та й зробить хоть щось, легко тільки коментувати, а робити не дуже.
А кому уже вкрай - тоді шукайте Володимирецьког о палія, який не так давно наводив с[ЦЕНЗУРА]у на "шанхаї", та й спаліть їх до бісу, бо Вашими плаксивими коментарями нічого не зміниш.
Особисто моя думка, не направлена на спонукання до вчинення будь-яких протизаконних дій.
Відповісти
 
 
+2 # Flover 20.03.2018, 11:09
Таке враження, що Ви з тими гральноавтоматн иками :lol: в долі. То я жартую, а вцілому, підтримую. Про наливайки і цигаркопродавай ки - це Ви правильно підмітили.
Відповісти
 
 
-3 # Гість 20.03.2018, 12:11
В долі? То було б добре, хто ж не хоче долі на шару?
А якщо голови на плечах своєї немає, і ідеш програвати останні гроші (як алкаші пропивають), то проблеми твої особисто. Якщо у когось дитина іде туди грати - то проблеми батьків - чому з дитинства не виховали правильно? Якщо у когось грають рідні/друзі це також їх проблема - зверніться до психолога, може це хвороба просто?
І проблему тут піднімають не ті хто грає в автоматах (бо їм це в кайф), а ті, хто хочуть когось обіс...ти, мовляв ніхто нічого не робить. А що зробили Ви?????
Відповісти
 
 
+1 # Гість 30.03.2018, 17:38
Гарно прокоментував "той", кому точно з них щось "капає".
Відповісти
 
 
+8 # user 20.03.2018, 12:14
Ну то ці наливайки і цигаркопродавай ки платять і в державу щось, і акциз і податки, а не тільки "данину" за кришування в окремі руки, на відміну від незаконних гральних автоматів...
Відповісти
 
 
+1 # Гість 20.03.2018, 12:43
Ага платять, особливо з тої горілки що із-під прилавку достають :)))
А Ви не уточнювали питання про плату в державу із цих автоматів? Можливо тут журналісти нашої газети розберуться платять чи ні? Є тема для журналістського розслідування.
Відповісти