Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВ Озері вже зі світлом (+фото)

В Озері вже зі світлом (+фото)

( 0 Votes )

У жовтні минулого року ми писали про неабияке обурення жителів Довговолі та Озера з приводу того, що процес електрифікації нових вулиць стоїть на місці. Людям настільки впеклося безрезультатне очікування та ходіння від порогу до порогу, що вони відверто заявляли про готовність до радикальних дій аж до перекриття «варшавки».

Поспішаємо повідомити, що з того часу процес завдяки спільним зусиллям зрушився з мертвої точки. І ось в Озері жителі нової вулиці вже зустріли 2018 рік зі світлом у домівках, тішачись таким, здавалося б, звичайним благам цивілізації.

– Так, завдяки спільним зусиллям влади та громади, а також вирішальної ролі «Рівнеобленерго» нам все ж вдалося електрифікувати нашу нову вулицю, – розповідає сільський голова с. Озеро Віктор Семчук. – Тоді ми громадою з Озера та Довговолі разом із заступником голови райдержадміністрації Анатолієм Рижим їздили усі разом на зустріч до Сергія Невмержицького в «Рівнеобленерго». Розповіли все, як є. Електрифікація вулиці під новий рік для нас стала радше несподіванкою, адже жителі зібрали лише половину від необхідної суми – близько 500000 грн, коли за розрахунками будівництво мало обійтися в 1 мільйон гривень. Я достеменно не знаю, що і як відбулося, бо всі інші витрати взяло на себе «Рівнеобленерго». Але бачу результат – нову лінію, на якій є нові лічильники, підстанція, розводка. Робота виконана, люди задоволені, а це – головне. Та й новий рік зі світлом було стрічати жителям вдвічі приємніше!

Не стоять на місці справи з електрифікацією і в Довговолі. Тут розпочали роботу вже у нинішньому році на минулому тижні.

Розповідає Довговільський сільський голова Анатолій Федорчук:

– Бригада приїхала до нас в середу, вже поставили електроопори з однієї сторони вулиці, підставні – з іншої. Сьогодні 46 жителів вже заплатили необхідні кошти. Ремонтники обіцяють завершити усі необхідні роботи до лютого, сподіваємось, що так і буде. Звісно, роботи ще багато, бо тож і підстанції встановити, й інші супутні роботи виконати. Але люди чекають, надіються. Хлопці з РЕМу теж толерантно до усіх жителів ставляться, необхідне обладнання за можливістю встановлюють на межі, аби ніхто не ображався. Бо ж, може, хто що планує собі будувати, то щоб те устаткування не заважало. Принаймні, поки на їх роботу ніхто з жителів не скаржився. Що тут сказати – працюють хлопці, сподіваємося, скоро та вулиця вже нарешті буде зі світлом. 

фото зі сторінки Обленерго у мережі Фейсбук

На сторінці "Рівнеобленерго" у мережі Фейсбук повідомили, що у 2017-му році Володимирецький район став лідером за кількістю реконструйованих і новозбудованих об’єктів, серед яких: реконструкція у с. Любахи, на хуторі Вільхів Озерецької сільської ради, будівництво повітряних ліній у с. Озеро тощо.

Але є ще чимало невирішених проблем з електропостачанням у селах. Ми запитали про стан справ з електрикою у населених пунктах в деяких сільських голів Володимиреччини. Ось яку думку вони мають.

Микола Петрук, голова Антонівської сільської ради:

– Електрифікація – то поки наша проблема №1, бо ж маємо цілий масив, який треба електрифікувати. Десь 23 будинки добудовуються, звісно, що потрібна електрика. Був у районі з цим питанням, пообіцяли почати відповідні роботи з понеділка…

Єлизавета Басиста, голова Жовкинівської сільської ради:

– У нас дуже часто пропадає світло, на короткий період – до 3 хвилин, але таке може відбуватися до 5 разів на день. Це не дуже приємно, як ви розумієте, та й електроприлади з ладу виходять. Зверталася кілька разів з цим питанням у РЕМ, проте мені повідомили, що про відключення до 3 хвилин вони не зобов’язані повідомляти населення.  

Вадим Давидюк, голова Балаховицької сільської ради:

– В Острові й Балаховичах ще у 2012 році відбулася реконструкція електросистем, тож маємо нові опори, нема на що скаржитись. А от по Маюничах є проблеми: опори старі, дерев’яні, страшно навіть лампу вуличного освітлення замінити. Стоять вони на "варшавці".

Маюничі – своєрідні ворота в Рівненську область з Волині. Позаминулого літа вітром одну звалило, то фури стояли від Сарн до Маневич, поки наші РЕМівці приїхали. Не можемо лампочку замінити, бо вони зовсім трухлі. Рік побудови лінії –1966 (я голові РДА казав, що опори – мої ровесники, я посивів, а вони струхли). Василь Стовба обіцяв ще минулого літа замінити. Я вже і руки опустив. Це несерйозні хлопці. Нема про що з ними говорити. Сьогодні знову був в Маюничах. Соромно, коли їдуть машини справді з Європи і на таке страховище дивляться. 

Опори в Маюничах фото Вадима Давидюка.

Леонід Хомич, голова Воронківської сільської ради:

– Та в нас ситуація, певно, як і всюди. В основному напруга низька. Особливо у ранковий та вечірній час. Буває, світло вибиває, бо у центрі стара підстанція. На нових вулицях робота потихеньку ведеться: стовпи поставили, але ліній ще нема.

Віта Ясинська, голова Берестівської сільської ради:

– У нас мала напруга. Та й люди будуються, є вже вулиця, але не можуть підключитися, бо нема лінії. Ще у нас на балансі сільради старий трансформатор, тому РЕМівці його й не хочуть ремонтувати, бо не їхній. Треба поподзвонити, щоб приїхали. А тут свята, в кожного опалення, то й вибиває. Нам би новий трансформатор, але він коштує великих грошей.  

Олена Коханець, голова Великожолудської сільської ради:

– У нас напруга теж мала, люди жаліються, бо інколи не можуть 2 чайника увімкнути разом. Один трансформатор постійно вибиває, його б замінити. Щодо електрифікації нових вулиць, то поки робимо документи, тож претензій не маємо.

Віталій Репетуха, голова Великотелковицької сільської ради:

– Якихось гострих проблемних питань з електрикою у нас немає. Ще раніше, кілька років тому у нас робили реконструкцію, то опори маємо цементовані. А коли й обірветься який провід де, то РЕМівці реагують: вранці подзвонили – перед обідом вже хлопці зробили. У нас хороша співпраця.

Сергій Сівта, голова Великоцепцевицької сільської ради:

– У нас одна вулиця електрифікована, 1 – у планах. Зі сторони РЕМу до нас прислухаються, радять, що і як. Маємо вулицю, де ситуація двояка, бо є близько 30% бажаючих підключитися, а треба 50%. Але думаю, все буде добре. Маємо питання по перенесенню частини повітряної лінії електропередач, бо лінія серед вулиці, посеред проїжджої частини. Поки відповіді, як це зробити, не маємо. А так ситуація нормальна, РЕМ на виклики реагує.

Ірина Басик, голова Городецької сільської ради:

– Маємо тимчасове підключення на новозабудованих масивах – з цим питанням їздили до Невмержицького в «Обленерго», бо 2 вулиці забудувалися і ще на 1 вулиці 7 будинків, а світло ж треба. А так напруга у нас на деяких вулицях мала, бо навантаження на трансформатор, певно, велике: велика кількість будинків підключена до 1 трансформатора, у Велихові люди почали збирати підписи щодо цього питання. А так… Опори потихеньку міняють. Може, не так швидко, як того хотілося б, але все ж якась робота ведеться.  

На сторінці «Рівнеобленерго» також повідомляють, що наприкінці 2017 року працівники завершили реконструкцію електромереж у селі Залядино Більськовільської сільської ради. Вартість робіт перевищила 1,5 мільйона гривень. 

Вікторія ЧЕРПАК.

 

Коментарі   

 
+5 # Гість 17.01.2018, 08:34
Поки ці москалі будуть керувати електропостачан ня, толку не буде. Вони не реагують на цивілізовані звернення. Добитись щось у них можна тільки радикальним способом. Як вже це все набридло
Відповісти
 
 
+9 # Гість 17.01.2018, 10:29
І це 30-ти кілометрова зона, район який межує з атомною. А в кожному населеному пункті проблеми з електропостачан ням.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 96 гостей на сайті