Авторизація

HomeНовиниВ РайоніДо першого снігу на дорогах готові

До першого снігу на дорогах готові

( 2 Votes )

Температура на стовпчику термометра поволі тягнеться вниз, а зранку то там, то тут вже притрушує легенько снігом. З побоюваннями виїздять на дороги автомобілісти – а раптом перша ранкова ожеледиця?

Вже на цьому тижні якогось ранку діти раділи тонкому білосніжному покривалу на ще зеленій траві. А що, коли і справді зима впаде снігами раніше календарної?

Ще на початку жовтня на сайті РДА повідомили, що власники  снігоочисних та дорожніх машин працюють над забезпеченням їх технічної справності, створюють запас паливо-мастильних та протиожеледних матеріалів. Виконкоми ж сільських та селищних рад працюють, в свою чергу, над договорами щодо залучення такої техніки для проведення робіт із снігорозчищення. Справа в тому, що очищення доріг у межах населених пунктів – відповідальність місцевих рад. Тому якщо раптом ваше авто не виїде із села чи селища через кучугури чи льодяну кірку – сміливо йдіть з питаннями до очільника населеного пункту. За дороги ж районного, обласного та державного значення відповідає Служба автомобільних доріг області.

Як розповіли в РДА, на початок листопада вже підписано 35 договорів між сільськими радами та приватними фірмами і фізичними особами, які виконуватимуть роботи по очищенню та посипці доріг у межах населених пунктів. Платитимуть за це місцеві ради зі своїх бюджетів.    

У Володимирці боротиметься зі слизотою на дорогах КП «Аква». За словами селищного голови Олександра Осмоловича, питання готовності до зими постійно розглядається на виконкомах. Тож уже закуплена сіль, завезений пісок, 5 одиниць техніки хоч завтра готові виїжджати і працювати. Нагадує лише очільник Володимирця, що відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» тротуари мають розчищати самі жителі селища зранку, аби усім було зручно ходити.

У Рафалівці вже кілька років працюють з філією Володимирецького райавтодору та місцевим ТзОВ «Вілія» – саме ці структури займатимуться очисткою вулиць селища від снігу та посипатимуть дороги, аби не було слизько.

А от Великоцепцевицький сільський голова Сергій Сівта розповів, що укладатимуть договір про очистку вулиць із місцевим жителем, що має відповідну техніку. Додатково хочуть ще й залучити до такої роботи райавтодор – теж підпишуть відповідні документи.  

За очистку доріг поза населеними пунктами від Служби автомобільних доріг відповідає Володимирецький райавтодор. Як повідомив нам його очільник Микола Жмурика, який нині разом з бригадою працює над ремонтом дороги у напрямку Красносілля, загалом підприємство обслуговує районні дороги загальною протяжністю 356,7 кілометри. Проте це – їх зона відповідальності лише до січня.

 З нового року місцеві дороги ми передаємо на утримання в район та в область, розповідає керівник райавтодору. – У нас залишиться 157 кілометрів державного значення. Загалом понад 3000 кілометрів по області таким чином буде передано на місцеву владу. В ОДА створюють спеціальний відділ, який займатиметься цим питанням. Тоді  з нами будуть укладати договір. Як наймуть, так і буде. Бо фірм зараз багато, які готові взятися за цей підряд.

Микола Жмурика каже, що до очистки доріг вони готові. До райавтодору приїздили рівненські МНСники, оглядали техніку; була й спеціальна нарада в РДА.

Ми показали техніку. Висновки пор готовності до зими для нас зробили позитивні. Очисну техніку маємо: це МТЗ, автогрейдер, ЮМЗ, МАЗ і Т-150 – всього 5 одиниць, які чистять дороги. Є один піскорозкидач – розкидач універсальний механічний, на МАЗи ставиться, а також один посипаючий механізм. Готуємо машини і вже готові посипати. А якщо раптом є випадки, коли наша техніка надто завантажена, то наймаємо додаткову. І людей так само додатково наймаємо. У мене 10 дорожніх робітників, а на зиму центр зайнятості дає працівника по кожному селі, то я щеі їх приймаю тимчасово на зиму.

Також дорожник розповів, що на зимові потреби в розчистці саме облавтодор закуповує паливо – солярку та бензин. За заявками від районних автодорів це паливо розподіляється на наявну техніку. Така заявка подається на певні об’єми орієнтовно на місяць, а потім – знову за цією ж схемою.

Ми теж укладаємо договори з деякими фірмами при потребі, –продовжує керівник райавтодору.  Так само сільські та селищні ради наймають нас на обслуговування доріг, і ми туди посилаємо техніку. Так працювали вже в Каноничах,  Дубівці, і на Застир’ї теж. Техніки вистачає, людських ресурсів – також. Чергування ще поки немає, бо нема відповідного розпорядження. А загалом з початком ожеледі та снігопадів ми цілодобово чергуємо, майстер і дорожні робітники, механізатори – усі, хто потрібні. Тоді кожен день о 5-6 ранку зідзвонюємось з областю, повідомляємо, яка погода, що треба першочергово зробити, щоб шляхи були проїздними, яка ситуація на дорогах. Якщо раптом перемітає, то найперше розчищаються державні дороги: Зарічне-Борова-Стара Рафалівка-Полиці, Переброди-Дубровиця-Володимирець-Суховоля, Бережниця-Степань-Клевань. Працюємо із сумішшю піщано-соляною, і ще трохи привозимо відсіву, бо ним ожеледицю посипати краще. Така суміш вже є, стоїть у вагонах в Сарнах, лишилось відвантажити і привезти. Загалом заготовимо 70 тонн однієї лише солі.

Хочеться сподіватися, що зимові підмерзання на дорогах все ж не стануть несподіванкою для відповідних служб, і дороги будуть очищені та посипані, а водії та пасажири почуватимуться безпечно.

Вікторія Черпак.

ілюстраця з мережі Internet

 

Коментарі   

 
0 # Гість 18.11.2017, 19:21
Не сипте солі ,навіжені...дер ева гинуть,машини гниють!!!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 132 гостей на сайті