Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНаписати без помилок? Запросто!

Написати без помилок? Запросто!

( 2 Votes )

17 років тому свою історію розпочав загальнонаціональний диктант. Він прозвучав в ефірі «Українського радіо» до Дня перепоховання Тараса Шевченка у травні.

Відтоді щороку слухачі можуть взяти участь у його написанні та з’ясувати, наскільки добре знають мову.

У 2000 році в редакцію УР надійшла тисяча робіт. А вже минулого року 22 022 роботи надійшли на «Українське радіо», з них 18 500 прислані у конверті, 3 522 – на електронну пошту. Фахівці надіслані диктанти перевірили і визначили переможців – загалом 60 осіб різного віку з усіх без винятку областей України.

Однією з переможниць стала й наша землячка, жителька села Мульчиці Ніна Базан. Пані Ніна працює вчителем української мови та літератури у місцевій школі. Хоч вже й брала участь у диктанті кілька разів, проте досі жодного разу не відсилала. А минулого року наважилася вже ж вислати свій диктант на перевірку до Києва, бо була певна у хорошому результаті.

Уже не перший раз беру участь у такій акції «Українського радіо». Та й моя мама, якій вже за 60, теж пише цей диктант, от лише соромиться відсилати – ділиться пані Ніна. – А відіслала я, певно, аби, в першу чергу, собі довести, що щось можу. А ще – бути прикладом для дітей, які зараз в школі чомусь до мови ставляться недбало, мовляв, ми говоримо, як говоримо. Дуже хочеться, аби й діти загорілися бажанням взяти участь у диктанті та отримати хороший результат.

Звісно, було дуже приємно побачити себе у списку переможців. З Рівненщини переможців було лише четверо – думаю, через малу кількість надісланих робіт. Бо ж дехто, як і я раніше, просто пише диктант, не надсилаючи нікуди. А багато хто просто ігнорує таку акцію. Бо ж яка у нас країна велика, а надісланих робіт лише понад 22 тисячі! А такий диктант об’єднує нас, як націю, то чому б не взяти участь?

Дуже хочеться, аби моя перемога надихнула до участі багатьох, щоби кожному захотілось долучитись до загальнонаціонального диктанту. І справа не в перемозі. Не важливо, чи ти станеш переможцем, чи ні. Більш важливо те, що ти будеш серед тих 22 тисяч, які виділили час для загальнонаціонального єднання!

Пані Ніна отримала в подарунок за диктант без помилок купу книг сучасних українських авторів з автографами. Тішилася вчителька, як дитина, бо дуже любить книги. Каже, що їх вже немає, де ставити. Але такий стимул від «Українського радіо» Ніні Базан дуже сподобався. Каже, що й цьогоріч обов’язково писатиме диктант та підштовхує до цього й інших.

Девіз цьогорічного радіодиктанту, який читатимуть на Першому каналі Українського радіо та в прямому ефірі каналу «UA: Культура» о 12.00 год., – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Щоб написати радіодиктант, потрібно мати приймач чи доступ до інтернету, де можна слухати онлайн «Українське радіо», а також аркуш паперу та ручку.

Диктант, написаний від руки, потрібно надіслати 9 або 10 листопада на адресу: Київ-1, Хрещатик, 26. Індекс – 01001. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Також можна  диктант відсканувати і надіслати упродовж 24 годин із початку акції до 10 листопада 12:00 в електронному вигляді на e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .uа.

Уже 11 листопада об 11:11 на сайті «Українського радіо» буде опубліковано текст радіодиктанту і кожен зможе себе перевірити.

Співробітники «Українського радіо», які входять у ревізійну комісію, читатимуть упродовж місяця надіслані радіодиктанти. Вони шукатимуть не помилки у диктанті, а диктанти без помилок. У грудні, до святого Миколая, в ефірі «Українського радіо» оголосять переможців та надішлють їм посилками символічні призи.

 

Ми запитали у жителів району,  чи варто брати участь у вже традиційному Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності та про що свідчить участь у такому марафоні. Ось які думки ми зібрали.

Валерій Гарбар. Думаю, це чудовий варіант перевірити рівень своїх знань рідної мови та грамотності.

Людмила Босик. Брала участь у такому. Для мене це перевірка вищої освіти, моєї шкільної і вузівської п’ятірки.

Ірина Ковальчук. А я б спробувала! Думаю, що не забула вивчене, адже постійно в роботі користуюся. Цікаво перевірити себе

Наталія, 41 рік. Вважаю, що все, що робиться заради національної єдності, не може лишити когось байдужим... Хотілося би практичних кроків побільше... Ми, українці, хороша нація, заслуговуємо на позитивні перспективи розвитку. Сама участі не брала, проте що робиться заради національної єдності, вважаю правильним та підтримую. Незалежно від форми та методів даного напрямку

Михайло, 59 років. Не потрібно брати участь. Це ще раз покаже нашу безграмотність. Навіть міністр освіти робить помилки при написанні диктанту. Я вже не кажу, які помилки роблять журналісти, і не тільки граматичні.

Олександр Чугай. Думаю, що так. Брати участь потрібно, проте не робити це "грою на публіку". Просто для себе особисто перевірити свої знання. Ні, сам участі не брав ні разу, якось не виходило.  Участь у такому заході і його результати повинні бути чисто особистою справою кожного свідомого громадянина України, без популізму та політики, як часто це робиться у нашій країні.

Вікторія Черпак.

Фото ілюстративне. 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 96 гостей на сайті