Авторизація

HomeНовиниВ РайоніКвітковий рай Ковлевих (+фото)

Квітковий рай Ковлевих (+фото)

( 3 Votes )

 

Майже щодня у центрі Володимирця біля ринку можна зустріти бабусю Соню – так її називають знайомі.

Поруч з тими, хто продає молочні продукти та овочі, вона торгує хризантемовим міні-садом.

Різнобарв'я квітів впадає в око ще здалеку. Підійшовши ближче, зачаровано милуєшся кожним кущем хризантем, і ловиш себе на думці, який кращий: той жовтенький, чи той бордовий, а може ті біленькі, червоні, ніжно рожеві?..

– Подобаються? – усміхнено питає продавчиня.

– Така краса просто не може не подобатися. Це ви власноруч вирощуєте квіти? – цікавлюся я.

– Ні, я лише продаю… Вирощує моя невістка. В неї їх стільки!..

Віра Ковлева, родом із села Довговолі, почала вирощувати квіти з початком сімейного життя. Вийшовши заміж у Володимирець, щоразу на базарі вона купувала якусь квітку і потай від свекрухи висаджувала її на городі. З часом квіток ставало все більше й більше, і не помітити їх було дуже складно. 48-річна жінка пригадує, як одного дня сусідка зауважила, мовляв, маєш стільки квіток, то можеш сміливо їх продавати.

 

 

 

А 7 років тому, коли їх донька вступила у столичний Національний авіаційний університет на архітектора (на державну форму навчання), сім'я Ковлевих вперше почала продавати квіти на ринку. Щоправда, сама ж Віра не наважилась торгувати – не вистачало здоров'я, часу, та й ніяково спочатку було. Тому продавцем згодилася бути її свекруха – Софія Ковлева.

Нині у їх квітковому саду одних лише хризантем близько 20 сортів. А скільки ще інших не менш цікавих квітів – гіацинтів, тюльпанів, троянд, крокусів! А в будинку чимало вазонів, хоча більше жінка все ж надає перевагу квітам на клумбі.

Вирощує квіти і продає 8 місяців у рік – від весни до морозів. 5 днів торгує свекруха, а на 6 день чоловік везе її продавати квіти у Вараш.

Сім'я Ковлевих – це родина завзятих господарів. Поруч із квітами вони щосезону продають вазони, полуницю, смородину, малину, чорницю. Господарка зізнається, що найкраще квіти продаються весною, коли людям набридла гола, чорна земля. До Великодня кожен поспішає зробити свою клумбу приємнішою.

Найвигіднішими для продажу є хризантеми. Їх господиня продає і саджанцями – по 10 гривень за один. А ось що не вигідно продавати, то це троянди. За словами Віри Василівни, – це складний і тривалий процес вирощування, а 25-35 гривень заробітку зовсім не варті клопіткої праці. Складно доглядати і за сортовими хризантемами, адже щороку їх треба розсаджувати, рятувати і захищати від шкідників.

 


 


 


 


 


 


 

Замовляє насіння квітів жінка найчастіше з каталогу «Сільського вісника». Жаліється на останнє замовлення гіацинтів, каже, усі цибулини виявилися цвілими. Сама ж підозрює, що насіння, яке ніби то продають як голландське, насправді, може бути зовсім не голландського виробництва.

Говорячи про продаж квітів пані Віра підтвердила, що жити за рахунок продажу пахучої краси нині можна, однак для цього варто добряче потрудитися. Не менш важливо – любити цю справу усім серцем.

На моє запитання про плани на майбутнє господиня розповіла, що й надалі вирощуватиме квіти. Адже вважає, що любов до квітки – це Божий дар, і ним не варто нехтувати.

Ольга ПЕШКО.

Фото автора.

 

Коментарі   

 
+2 # Гість 07.11.2017, 11:55
Працелюбні та ініціативні люди в будь-яких умовах дають собі раду, можуть знайти джерело малого чи великого прибутку. Таких людей, правда, пасивна частина громадян не любить, можливо, через заздрість та власну неспроможність. Але тільки такі люди можуть зробити поступ в розвитку суспільства. І їх треба підтримувати всіма засобами, в т.ч. через ЗМІ, поширювати їхній досвід та практику.
Інша частина громадян, не прикладаючи рук, чекає манни небесної з криками "Геть Хоружого!", "Геть Порошенка!", "Геть Гройсмана!" і т.п., сидить в бідності і захланності. Це шлях у безвихідь.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 52 гостей на сайті