Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЧому дорогу на Зелене досі не ремонтують? (ОНОВЛЕНО)

Чому дорогу на Зелене досі не ремонтують? (ОНОВЛЕНО)

( 0 Votes )
«Коли буде дорога на Степангород?» – з таким питанням прийшли на робочу зустріч між представниками РДА, райради та підрядником в особі Петра Сиротюка жителі Степангорода. А все тому, що через вкрай поганий стан дорожнього покриття у селі Зеленому, через яке пролягає шлях на Степангород, інші підрядники не хочуть довозити будматеріали для будівництва школи у Степангороді. Ланцюгова реакція: нема одного – не буде іншого.

Обурені жителі погодились на зустріч у такому форматі для вияснення ситуації, що склалася, аби не довелося вживати крайніх, уже практикованих ними методів – перекриття дороги.

До Петра Сиротюка, який виграв тендер на поточний середній ремонт автомобільної дороги Володимирець - Красносілля - Малі Телковичі на ділянці км 9+000 - км 13+000 (деталі – за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-05-05-002202-b), чомусь ставили багато питань по ремонту дороги саме на Степангород, хоча в зоні його відповідальності лише невелика ділянка роботи по селу Зелене протяжністю 4 км.

Власне, основне з питань: чому не розпочаті роботи з ремонту дороги? На що у підрядника була одна відповідь: немає грошей, тож немає за що проводити такі роботи. За словами пана Сиротюка, йдеться про кошти у понад 8 мільйонів, таких оборотних коштів, звісно, підприємство нині не має, аби виконувати роботи за власний кошт. Тож – не знає, за що на нього напалися та у чому його вина. Каже, що спілкувався із представниками служби доріг в області, де йому сказали, що грошей нема і невідомо, чи будуть. А якби виділили хоча б 30%, можна було б запускати основний процес. Нині ж виконаний лише підготовчий етап.

 

Обурені жителі запитували, чому ж підприємство бралося за участь у тендері, якщо знало, що не матиме відповідних коштів для початку виконання робіт?

 

Ввійти у ситуацію ПП «Володимирець-Агрошляхбуд» просив схвильовану громаду заступник голови райради Володимир Савонік. Жителі ж вимагали при неспроможності почати ремонт розірвати договір та попереджали, що вдадуться до крайніх мір, тож краще вирішити напружену ситуацію зараз.

 

Апелював до іншого позитивного прикладу і Хиноцький сільський голова Микола Шеліган. Каже, фірма «Фіалка» проводить роботи у напрямку Рудки, хоч механізм фінансування там подібний. Натомість Петро Сиротюк говорив про аванс у межах 30%, прописаний у договорі (п. 4.2), тож чекає його, аби врешті почати ремонт.

Тут позиції підрядника розійшлися в думках із позицією Володимира Хоружого, сільських голів та жителів, які читають цей договір інакше та вважають, що в ньому не гарантована виплата авансу, а прописана лише можливість фінансування. Певно, за наявності коштів.

 

Справді, читаємо у договорі: «Попередня оплата може здійснюватись у межах 30% від вартості річного обсягу робіт відповідно до Постанови КМУ від 23.04.2014 року №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» терміном не більше одного календарного місяця відповідно до належним чином оформленого рішення Укравтодору та лише щодо послуг, виконання і надання яких здійснюється протягом поточного бюджетного періоду».

Таку ж позицію зайняв і Микола Кругліцький, коментуючи ситуацію із договором, який юридично є цивільно-правовим, тож оплата здійснюється за актом виконаних робіт.

 

Ще раз пробував пояснити сторону Петра Сиротюка і Володимир Савонік.


 

До емоційної дискусії долучився депутат райради, представник нардепа Василя Яніцького Юрій Антонюк, закликавши Петра Сиротюка не робити людей заручниками, бо ж про авансові гарантії не йдеться, а лише про можливість його отримання. Підтримав його і Хиноцький сільський голова Микола Шеліган, зачепивши за те, що болить усім:

– Скільки до вас їде швидка? До мене півтори години! Це добре, як встигнуть.

           А пожежна? Доки приїдуть – згарище! – це вже знову жителі Степангорода. – Наші люди сказали, що ви (до Петра Сиротюка – авт.) поїдете з нами на «варшавку», будете пояснювати фурам, що нема коштів на дорогу.

           Зрозумійте, що ми можемо втратити ці кошти, - пробує втихомирити учасників наради Володимир Хоружий. – Хто з сусідніх районів має кошти на ремонт? Тож якщо ми не використаємо їх, то наступного разу нам їх просто не виділять.

           Ви знаєте, без дозволу служби автомобільних доріг я й лопати асфальту не можу кинути! – відповідає Петро Сиротюк.

Вирішили у присутності усіх зателефонувати в область і дізнатися, що з коштами. Розмовляли з Миколою Яворським зі служби автомобільних доріг. Той зазначив, що всі повноваження передані підприємству-підряднику.

 

 

Дзвонив до області і Петро Сиротюк. За його словами, сказали, що грошей нема.

 

Про результативність такої зустрічі ми вирішили розпитати організатора наради та підрядника-виконавця робіт.

 

Коментує Володимир Хоружий:

Результат не завжди видно відразу. Але, на моє переконання, таки мають розпочатися ремонтні роботи. Договір підписано, про умови договору ми й говорили на нараді. І кошти поступлять лише тоді, коли буде надано акт виконаних, підкреслюю – саме виконаних, а не запланованихробіт. Про це написано у п. 1 договору: «Виконавець зобов’язується у порядку та на умовах, визначених цим Договором, своїми силами і засобами на власний ризик надати послуги…». Свідченням є й план-графік виконання робіт (на фото). Тому просто необхідно, аби підрядник якомога швидше приступив до виконання робіт.

Вважаю, що Петро Сиротюк навмисне не розпочинає ремонт дороги, знаючи, що жителі Степангорода планують перекрити трасу, аби цим самим створити мені проблеми, щоб депутати знову мали змогу висловити мені недовіру.

 

Коментує Петро Сиротюк:

На мою думку, результат цієї наради мінусовий. Не потрібно було організовувати таку зустріч, а працювати в певному напрямку щодо цієї ситуації якраз голові РДА. Там була одна мета – знайти хлопчика для побиття (тобто винного). Бо ж грошей все одно нема.

Так, на тижні я був у Рівному, написав повторно лист до Служби автомобільних доріг щодо виділення авансу. Хотів залишити заяву ще й на розірвання договору, якщо коштів не буде виділено, проте мені сказали, що то неможливо, бо в такому випадку дорога не робитиметься взагалі.

Сьогодні, у вівторок, виїжджаємо з куратором у Зелене, але то точно не заслуга голови РДА. Бо треба допомагати керівникам районних підприємств, а не тиснути на них.

А перед такими нарадами треба, очевидно, попередньо сісти, переговорити, вислухати один одного і тримати зв’язки. В іншому випадку нічого з того пресингу не вийде. Хіба що знов спровокують жителів Степангорода іти перекривати дороги. Скидається, що комусь треба просто використати нас як заручників ситуації (йдеться про активність громадян і неможливість для підрядника почати роботи, передбачені умовами тендеру, ред.) у своїх цілях…

Думаю, що однією з причин такої активної уваги до ремонту доріг є те, що три сесії підряд я голосую проти виділення коштів на потреби РДА.

До речі, відома рівненська фірма виграла тендер на ремонт дороги Степангород-Хиночі, однак теж не приступила до роботи. Проте на нараду чомусь цей підрядник запрошений не був, і їх не заслухано по тому ж питанню. Цікаво, чому? Чи та аварійна ділянка дороги менше болить громаді і владі?

Я ж постійно тримаю зв'язок зі Службою автомобільних доріг. Питаю: «Що мені робити?», Вони кажуть: «Нічого не виконувати», бо грошей поки ж нема. Якби це була сума у 100-150 тисяч гривень, то я взяв би кредит, але ж тут 8 мільйонів!

Сьогодні по Зеленому зроблені майданчики на зупинках і кишенькові заїзди для пасажирського транспорту, за населеним пунктом відсипана обочина. Веду перемовини щодо погодження виконання робіт зі службою автомобільних доріг області для подальшого завезення обочини і влаштування вирівнюючого шару щебеневої основи на проїжджій частині.

Сподіваюсь, що гроші надійдуть. Надійдуть гроші – буде виконана робота. Не провокувати, а гасити акції соціальної непокори, умовляти громадян не перекривати трасу і вирішувати такі конфлікти мирно – оце має бути робота влади.

 

Питання про початок ремонту згаданої дороги ми поставили і начальнику Служби автомобільних доріг у Рівненській області Петру Удовиченку. Ось якою була його відповідь.

-        У мене був підрядник, здавав форми по цій дорозі на фінансування, яке на сьогоднішній день є – це 150 тисяч. Сьогодні-завтра він їх отримає і буде підвозити матеріал, розпочинати роботи за власний кошт, а там надіємось, що до числа 20-23 будемо вже мати результати по скоригованому плану фінансування. Надіємося, що буде додаткове фінансування на цей об’єкт. Поки ж є лише 150 тисяч, які ми заплатимо підряднику за зданими формами. Підрядник вже подав акти виконаних робіт, вони зареєстровані в казначействі, платіжні документи зроблені, гроші замовлені. 150 тисяч він отримає. Маємо надію, що за 3-4 дні ситуація поміняється і буде повне фінансування на цей об’єкт. І тоді у нас буде можливість надати йому аванс. Поки немає асигнувань, це не наша забаганка. На сьогодні було виділено лише 150 тисяч. Інші ж підрядники значить багатші, мають оборотні кошти. 

 

 

Вікторія Черпак.

 

 

Коментарі   

 
+24 # Гіcть 16.08.2017, 12:41
де попередні коменти?
Відповісти
 
 
-24 # Administrator 16.08.2017, 13:51
Стався технічний збій, текст та медіакомпоненти публікації були втрачені. Стаття перезалита наново, проте можливості підтягнути коментарі немає.
Перепрошуємо за незручності.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 18.08.2017, 09:27
А підшаманити ID в базы слабо? Не все одною джумлою робиться.
Відповісти
 
 
+30 # Гість 16.08.2017, 21:44
Люди ви пишете де коментарі,ви забули це газета ленінська зоря,тут цензура. сиротюк 20 років кришував автодор,а став щей депутатом знав ским ділитись доріг не має 20 років,а сиротюк в ажурі.
Відповісти
 
 
+1 # Сергій СКІБЧИК 18.08.2017, 10:10
А ви досі живете в Радянському Союзі? Бо строчите коментарі анонімно, без підпису і навіть не розбираєтеся, чи газету читаєте, чи на сайті дивитесь відео з наради і самі робите висновки (їх тут ніхто не нав'язує: слухайте всіх, аналізуйте документи і визначайте, хто правий, а хто винуватий). Чи ви маєте сміливість звинуватити журналістів, що вони беруть хабарі від Сиротюка? Тоді давайте докази, факти. Інакше нема чого наклепи зводити
Відповісти
 
 
+1 # Гість 18.08.2017, 08:03
Дана писанина і видивина є яскравий приклад володимирецькоі бюрократії в поєднанні з обласною. На ділі проглядається тотальна недовіра до фінансової системи державної в поєднанні з політичними загугулинами. Однако ви бачили збій в фінансуванні бурштину? Тож кошти декларантів і не декларантів зацікавлених в дорозі - беріть і працюйте, а далі повертайте- а то цирк закрутили.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 18.08.2017, 09:22
Ну що? Яка нині ситуація?
Відповісти
 
 
+6 # Сергій СКІБЧИК 18.08.2017, 10:37
Сиплють щебінь. Аванс начебто підписали в області, тож роботи почато. Детальніше можна буде розказати наступного тижня.
Відповісти
 
 
+8 # Гiсть 18.08.2017, 13:35
То таки "результат наради плюсовий" товарищ Сиротюк!
Відповісти
 
 
+9 # Гість 18.08.2017, 22:15
Таварищ Сиротюк завжди в плюсі (у власний карман, а не тих трудяг, що на нього працюють і вночі, і в неділю), а ще (видалено модератором) які "більше мільйона платежів до бюджету" ви мали на увазі? може щось переплутали з власним карманом?
Відповісти
 
 
-16 # Свій 18.08.2017, 23:29
Товариство, в неділю о 17.00 в Сарнах зустрічаймо Олега Тягнибока - нашого майбутнього Президента!!!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 69 гостей на сайті