Авторизація

HomeНовиниВ РайоніВолодимирецьке КП "Аква" - серед гірших водопроводів області

Володимирецьке КП "Аква" - серед гірших водопроводів області

( 0 Votes )

В області склали рейтинг водопроводів Володимирецьке КП «Аква» – друге з кінця

Щоб скласти згаданий рейтинг, фахівці обласного лабораторного центру, що знаходиться у підпорядкуванні Міністерства охорони здоров’я, підсумували якість водопровідної води за останні чотири роки. До уваги бралися вміст заліза і фтору, враховувалися мікробіологічні та інші показники, а одержані результати підсумовувались у балах. Таким чином і виявилося, що найгірша водопровідна вода у селі Оженин Острозького району, а найкраща – у Рівному.

Як пояснила на сайті «РадіоТрек» завідуюча відділом обласного лабораторного центру  Марта Гоч, підприємство «Вега-плюс» у селі Оженин отримало найнижчий результат у зв’язку з тим, що було допущено спалах гострої кишкової інфекції, і його пов’язують з якістю водопровідної води. Цей прикрий випадок стався у січні 2015 року. Тоді захворіло чотирнадцять людей. 

А от найкраща вода, як зазначається, подається «Рівнеоблводоканалом». І це не дивно. В обласному центрі найкраща система водо підготовки і надійні дві станції – знезалізнення і знезараження води. Завдяки цьому на поданій сайтом рейтинговій діаграмі «Рівнеоблводоканал» позначено «благодатним» синім кольором. Зразу за ним – водопровідники міста Вараш і КП «Дубноводоканал», яким дісталися голубий і блакитний кольори.

13 служб у рейтингу комунальних водопроводів Рівненщини позначені «благополучним» зеленим кольором, ще дві – «попереджувальним» жовтим (КП «Корецьжитловодоканал» і «Клеванькомунсервіс»), одну – наше КП «Аква» – «застережним» оранжевим, а вже згадане оженинське КП «Вега-плюс» – «загрозливим» червоним. 

Утім, незважаючи на кольори в діаграмі, та ж представниця  лабораторного центру  Марта Гоч запевняє, що вода у всіх водопроводах області придатна для вживання і не зашкодить споживачам. Правда, вона відрізняється за лабораторними показниками, але не настільки, щоб становити загрозу чиємусь здоров’ю. Усі показники, за якими формувався рейтинг, коливаються у межах санітарної норми, тож воду можна споживати без кип’ятіння.   

За її ж висновком, мешканцям області неабияк пощастило. Вода, що подається у їхні домівки по трубах, артезіанська, тому має кращу якість, ніж та, що подається з інших джерел.

Володимир ПОЛІЩУК.
 

Коментарі   

 
+1 # Гість 25.07.2017, 13:24
А Марта Гоч поставить свій підпис під тим,що вода у Володимирці придатна для споживання сирою?Володимир ецька вода не придатна для споживання як не кип'ячена так як і та що прокипіла.Кип'я тіння не впливає на зменшення вмісту заліза у воді.
Відповісти
 
 
-1 # Гість 18.09.2017, 13:26
залізо не є токсичним елементом
Відповісти
 
 
0 # Гість 19.09.2017, 21:25
Але і користі від наявних його сполук нема.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 52 гостей на сайті