Авторизація

HomeНовиниВ РайоніПрезидія райради: з нульовим результатом (+аудіо)

Президія райради: з нульовим результатом (+аудіо)

( 3 Votes )

У понеділок о 12 годині відбулося засідання президії Володимирецької районної ради.

На порядку денному стояло всього три питання (цитую дослівно): про розгляд листа Старорафалівської сільської ради щодо питання розширення рекреаційної зони біля природної водойми, що знаходиться за межами села, з метою проведення активного відпочинку та щорічного змагання зі спортивної рибалки; про питання доцільності фінансування програм щодо компенсаційних виплат на пільговий проїзд автомобільним транспортом окремим категоріям громадян (311 211,50 грн.) та залізничним транспортом (45 000,00 грн.); різне.

Аудіозапис

Увага! Якщо аудіозапис не відтворюється, перевірте чи оновлені у вас та увімкнені необхідні медіа плагіни та спробуйте ще раз.

Якщо ж проблему вирішити не вдалося спробуйте скористатися іншим браузером (Explorer, Opera, Google Chrome, тощо), або ж скачайте аудіозапис собі на комп’ютер (правою клавішою миші натисніть на посилання Download, "зберегти об’єкт як"і завантажте mp3 файл.

Згодом начальник відділу культури і туризму Людмила Босик донесла ще клопотання про надання дозволу на проведення ремонтних робіт у ЦРБ під приміщення музею бурштину без проведення закупівель робіт через електронні торги системи «Прозорро» на суму 72 тисячі гривень. Причина – украй стислі терміни до фестивалю Бурштиновий шлях, одним з елементів якого має стати якраз музей бурштину. Погодження на це дали практично всі члени президії, обговорення тривало не більше 5 хвилин.

Здавалося, 15-20 хвилин – і всі відповідні рішення будуть прийняті. Але звичайне обговорення (бо ж президія – лише дорадчий орган) переросло в бурхливі суперечки і ледь не закінчилося скандалом.

Депутати, які, схоже, стали для когось причиною невиконання ремонтних робіт на відрізку дороги до Білого озера через свою незгоду надати співфінансування на ці роботи, одразу взяли надміру емоційний тон при обговоренні питань порядку денного.

Спочатку прозвучали звинувачення в бік апарату районної ради, яка повідомила членів президії про початок засідання всього за годину до того. Відтак розгляд листа із Старої Рафалівки переадресували на вивчення відповідною профільною комісією, бо ж ніхто не знайомий з його змістом.

А потім почалися дебати по доцільності фінансування програми за пільговий проїзд на пасажирському та залізничному транспорті. Зрозуміти суть справи було досить важко навіть членам президії, не те що необізнаній людині, яка не була на попередній сесії райради.

Поки тривали палкі суперечки і взаємні звинувачення, суть яких один з депутатів охарактеризував висловом «Чого зібралися?», все ж трохи вдалося зрозуміти, про що мова (якщо десь наплутав, нехай шановні користувачі сайту, більш обізнані із ситуацією, мене поправлять).

Отже, у 2015 році перевізникам, які здійснюють автомобільні перевезення на території Володимирецького району, заборгували за 5 місяців з державного бюджету трохи більш як 311 тисяч гривень за перевезення пільгових категорій населення, але так їх і не відшкодували. У 2016 році взагалі прийняли постанову, яка зобов’язує за перевезення пільговиків району платити перевізникам з районного бюджету, а не з державного. Тож депутати приймають відповідну компенсаційну програму на 2016-18 роки, передбачаючи на це кошти в районній казні.

Оскільки гроші перевізникам (мова лише про автобусні перевезення, борг перед залізницею – це компенсація за поточний рік!) так ніхто і не повернув, ще у квітні 2017 року голова РДА подав пропозиції по внесенню змін до бюджету. У проекті рішення було передбачено кошти на виконання районної комплексної цільової програми надання пільг окремим категоріям населення району на 2016-18 роки в сумі 418,7 тисяч гривень (а борг в сумі 311 тисяч 211 гривень деталізовано в додатку № 6)  і запропоновано спрямувати їх на оплату боргу за перевезення пільговиків (програмою це передбачено). Кошти було виділено на минулій сесії.

Але коли рішення було підписано і кошти мали піти на казначейство, депутати спохопилися, що не зобов’язані оплачувати борги державної казни минулих років, оскільки своїх дір вистачає. І саме на сьогоднішній президії спробували переконати розпорядників (фінуправління райдержадміністрації) не фінансувати ці видатки до з’ясування доцільності таких трат та для більш детального вивчення ситуації з перевезеннями пільгових категорій пасажирів у районі.

Депутати визнали свою помилку у недогляді цільового призначення саме цієї суми в прийнятих змінах до бюджету на минулій сесії, рекомендували раді звернутися до прокуратури щодо перевірки нарахувань перевізників за пільгові перевезення, і наводили масу аргументів щодо недоцільності таких трат саме зараз з райбюджету.

Голова Володимирецької РДА наводив свої аргументи, керівники структурних підрозділів адміністрації – свої, мовляв, завтра перевізники взагалі не захочуть працювати на маршрутах району, але кожен з опонентів залишився на своїх позиціях. До того ж виявилося, що станом на понеділок кошти вже на казначейських рахунках і фактично зараховані надавачам послуг з пасажирського перевезення на автомобільному транспорті.

Чесно кажучи, я так і не зрозумів, яке ж рішення, з огляду, на ситуацію, що склалася, мали прийняти. Найпевніше, позачергову сесію по цьому скандальному питанню ніхто збирати не буде, усе закінчилося обговоренням.

Скласти свою думку про обговорення на президії ви можете самі, прослухавши аудіо запис. Тим паче, що в тому числі обговорювали й скандальну проблему співфінасування ремонту доріг на Біле Озеро та Красносілля – Малі Телковичі. Але то вже до теми президії менше стосувалося, оскільки скидалося на намагання оправдати свої недопрацювання причетних до організації тендеру на ремонти доріг.

За інформацією голови райради Василя Ковенька, мер Вараша Сергій Анощенко готовий до співфінансування (мова велася про 1 мільйон гривень) і винесення цього питання на розгляд сесії міськради, але до нього ніхто не звертався з відповідними клопотаннями. Так само як ніхто не звертався до РАЕС, яка має на озері свою базу відпочинку, де відпочивають теж здебільшого працівники станції і варашани.

До слова, журналісти нікого не звинувачують і нікому не підігрують у даній ситуації: ми за здоровий глузд і компромісну співпрацю, а не за системні суперечки обох гілок влади, які давно вже стали ознакою двовладдя (чи безвладдя) в районі. Чому так різняться позиції депутатської більшості і позиції чиновників, які мають виконувати прийняті депутатами рішення – вирішувати вам. Послухайте аудіозапис з президії самі – і зробіть свої висновки…


Сергій СКІБЧИК.

 

Коментарі   

 
+21 # Гіcть 20.06.2017, 00:06
Нульові депутати з нульовим результатом. Сиротюк радий, що собі любімому вибив бабла,на все інше - нас рать.
Відповісти
 
 
+18 # Гість 20.06.2017, 14:40
Наші районні депутати допустили безліч помилок при ухваленні рішень і складається таке враження що вони сами велика помилка.Мабуть у нихи не все в порядку з ГОЛОВОЮ.
Відповісти
 
 
-6 # Гість 20.06.2017, 09:51
Надіюсь пан Хоружий прочитав передостанній абзац і уже підписав лист Варашу...
Відповісти
 
 
+19 # Гість 20.06.2017, 10:43
то (ВИДАЛЕНО МОДЕРАТОРОМ) бабло відмиває, це вже давно відомо. Кому ще з голосу 150 тис. дають, коли зп в людей неплачена? готуються до виборів, то бабло збирають...
Відповісти
 
 
+16 # Гість 20.06.2017, 13:21
цікаво, модератор видалив назву партії... це з яких пір "українська родіна" стала нецензурщиною?? ?
Відповісти
 
 
+12 # Гість 20.06.2017, 13:24
Дивно, у Гугль Хромі аудіозапис йде, а в Мозиллі глючить і не відтворюється.
Адмін, зробіть щось!
Відповісти
 
 
+8 # Гіcть 20.06.2017, 18:42
Просто скачай собі http://ru.savefrom.net/12-how-to-download-soundcloud-audio.html
Відповісти
 
 
+5 # Гість 20.06.2017, 20:39
А що ще якийсь перевізник безкоштовно когось возить? Прошу озвучити список, щоб країна знала передовиків. Бо складається враження, що дехто через перевізників гріє руки, і то добряче гріє.
Відповісти
 
 
+6 # Свій 20.06.2017, 21:12
Бездарних депутатів у відставку! Справжніх патріотів до влади! Це не депутати а рішали. Навчилися за Яника-бандита розкрадати бюджет. Буде вам всім по заслузі!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 40 гостей на сайті