Авторизація

HomeНовиниВ Районі(Не)об’єднані громади: мільйони втрачених коштів (+фото)

(Не)об’єднані громади: мільйони втрачених коштів (+фото)

( 3 Votes )

21 квітня до райдержадміністрації завітали представники Офісу реформ Асоціації міст України.

Неблизький шлях з обласного центру вони подолали, аби зустрітися із представниками сільських та селищних рад Володимиреччини та поспілкуватися про покрокову реалізацію процесу об’єднання громад.

Обговорювали перспективне планування створення громад, поділ територій, повноваження та – що найбільше хвилює усіх – фінансування. Власне, гості ще раз нагадали присутнім  про загальні речі у процесі формування територіальних громад вже було чимало сказано на попередньо організованих зустрічах, тож питання спроможності, територіальних центрів, функціонування соціальних об’єктів та ремонту доріг вже не викликали неприхованого інтересу. Представники Офісу реформ наголосили на пріоритеті добровільності – коли кожен населений пункт може об’єднуватися в тих межах, на які згодилася громада, та, отримавши фінансову підтримку від держави (доки її ще можна отримати), розвивати території. Врешті ж, бажають того громади чи ні, а території будуть об’єднані, коли не добровільно (як нині), то примусово (з часом). Тож поки на Володимиреччині сільські та селищні голови разом із депутатами не можуть дійти згоди у питанні формату об’єднання, новостворені ОТГ в інших районах, хоч і стикаються з різноманітними проблемами, проте вже освоюють кошти – ремонтують об’єкти соцсфери, переоснащують приміщення, роблять все для того, аби модернізувати свої населені пункти та зробити життя комфортнішим.

Дискутували про питання відповідальності за донесення інформації про важливість децентралізаційних процесів до громади та важливість прийняття добровільних управлінських рішень, доки їх ще можна прийняти. Власне, питання створення ОТГ нині лежить на плечах сільських, селищних голів та депутатів, а значить – і перспектива в отримані чи неотримані коштів на створення громади.

Цікавою була думка представників Офісу реформ щодо перегляду функціонування райдержадміністрацій та районів загалом, адже створиться рівень об’єднаних громад, а населені пункти вже нині мають право об’єднуватись, не зважаючи на районування.

За словами гостей, бажання об’єднатися – перше, що зрушить процес із місця. Все починається з ініціативи. І Володимиреччина хоч вже і не перша, але може стати не останньою у процесі об’єднання територіальних громад та все ще отримати переваги тих, хто «вскочив у перший вагон». Як говорили представники Офісу реформ, на нинішньому етапі ніхто нікого ні до чого не змушуватиме, проте адмінреформу вже  не зупинити, у будь-якому разі вона відбудеться. Хтось об’єднається вже зараз, а хтось йтиме тим же шляхом згодом, проте на яких умовах – невідомо. А поки – слово за громадами.

Довідково. За прогнозними розрахунками фінансового управління РДА, Володимирецька ОТГ, яка об’єднає 17 сільських рад із селищною радою, за 2017 рік  може отримати 20,4 млн. грн. (сумарний обсяг доходів сільських рад при податковій базі поточного року). В разі об’єднання власні доходи громади  збільшились би на 9,1 млн. грн.  З державного бюджету передбачаються кошти в сумі 158,1 млн. грн., з яких: 20,6 млн. грн. базової дотації, 21,6 млн. грн. додаткової дотації, 106,4 млн. грн. освітньої та 9,5 млн. грн. медичної субвенції, що забезпечує в повній мірі утримання бюджетних установ. Також видатки об’єднаної громади могли б поповнитись за рахунок розподілу залишків освітньої субвенції минулих років в сумі 2,5 млн. грн., коштів зони спостереження (орієнтовно 3,0 млн. грн.).

Рафалівська ОТГ, до складу якої увійде 5 сільських рад та  селищна рада, за 2017 рік  розрахунково може отримати 9,2 млн. грн. (сумарний обсяг доходів сільських рад при податковій базі поточного року). В разі об’єднання власні доходи громади зросли б на 2,3 млн. грн.  З державного бюджету передбачаються кошти в сумі 58,9 млн. грн., з яких: 9,3 млн. грн. базової дотації, 7,7 млн. грн. додаткової дотації, 38,1 млн. грн. освітньої та 3,8 млн. грн. медичної субвенції на утримання бюджетних установ. Внаслідок розподілу залишків освітньої субвенції минулих років громада отримала б 0,7 млн. грн., кошти зони спостереження  (орієнтовно 1,0 млн. грн.).

В разі об’єднання  цих громад  додатковим ресурсом стали б  також субвенція на розвиток інфраструктури об’єднаної громади, субвенція на соціально-економічний розвиток, кошти державного фонду регіонального розвитку, різного роду гранти, фонди для реалізації проектів розвитку громад.

Загалом обсяг додаткових джерел надходжень доходів Володимирецької  ОТГ  зріс  би  орієнтовно на 10,0 млн. грн., Рафалівської ОТГ – на 4,0 млн. грн.  А це – утримання і ремонт шкіл, дитячих садочків, ФАПів та закладів культури, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт доріг, закупівля транспортних засобів для підвезення дітей до навчальних закладів, транспортних засобів спеціального призначення для комунальних підприємств, пожежної і спеціальної рятувальної техніки та пожежно-рятувального оснащення, будівництво водогонів, систем водовідведення, нових полігонів твердих побутових відходів та рекультивацію територій сміттєзвалищ, будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт інших об’єктів, які є важливими для посилення спроможності та забезпечення належного рівня безпеки та цивільного захисту громади.

Відділ організаційної та інформаційної роботи РДА 

 

Коментарі   

 
+3 # Гість 26.04.2017, 11:33
а де всі голови? чи процес обєднання лиш для окремих? вибірковість?!
Відповісти
 
 
+11 # Свій 26.04.2017, 12:11
Я чув що по Володимирцю і Рафалівці всі слухання пройшли, обговорерня відбулося залишилось селищним радам прийняти єдине рішення про вибори і вже до кінця літа - дві громади будуть. От питання : чи приймуть таке рішення?
Відповісти
 
 
+3 # Lavr 26.04.2017, 18:22
Якщо в початковий період не можна було зібрати всіх голів сільських рад, то організація ОТГ ще знаходиться на рівні плінтуса. Очевидно, що люди в цю новацію не вірять ні селяни, ні владці з РДА. Переконати селян в перевагах ОТГ можуть тільки місцеві керівники, якщо самі в це вникнуть та повірять на 150%. Ніякі гості з Офісу реформ цього й близько не зроблять. Схоже, проблема в районі тільки вивчається. Реалізація буде нескоро.
На мій погляд основна проблема формування ОТГ ховається в наявності кадрів. Мудрі селяни знають, що готових керівників громад та сільських общин зараз немає і невідомо звідки вони візьмуться. Треба ще й врахувати вічну українську проблему "трьох гетьманів". Вести господарську та особливо фінансову діяльність на місцях не всякий зможе.
Якщо за запропонованою схемою Володимирецька ОТГ буде охоплювати села колишнього району, то вона зможе сяк-так функціонувати в теперішньому режимі з тими самими керівниками. А решта сіл будуть битися як рибонька об лід.
Тому треба цими питаннями займатися посилено щоб не запізнитись.
Відповісти
 
 
+14 # Свій 26.04.2017, 19:30
Вже ті голови сіл рад задовбались їздити і слухати про те обєднання. Їм трошки ще поцарювати хочеться, а ви їм зла бажаєте. Не буде ніякого об'єднання, бо ті хто приймає рішення цього не хоче. Кадри будуть, якщо будуть фінанси. А фінанси мають бути по ходу але з проблемами укупі. А воно їм треба?
Відповісти
 
 
+4 # Свій 26.04.2017, 19:48
«У нас немає часу на агітацію тих, хто не захотів йти з нами однією дорогою», - голова об’єднаної громади Володимир Плетюк

«Люди завжди хотіли обирати голову району напряму, а не у сесійній залі через посередництво депутатів, – сказав він. – Це і сталося при створенні громад, і я вважаю це одним з найбільш позитивних моментів нинішньої реформи. Тепер громада принципово відрізняється від району тим, що голову громади обирають напряму, і згодом він несе особисту відповідальніст ь перед своїми виборцями».

http://decentralization.gov.ua/news/item/id/5359
Відповісти
 
 
+2 # Гість 26.04.2017, 21:01
Видно фінансове управління погано рахує доходи, і не в курсі, що підакцизні збори (цигарки, пальне, алкоголь) позабирали з місцевих доходів. За рахунок чого ж буде наповнюватись бюджет ОТГ? Одні лише субвенції, напевно ні. Дороги в районі поремонтувати не можуть, мовчу вже про Володимирець. "Срач" зробили зі звалища побутових відходів; біля самого відділку поліції туї покрали, п'яні гасають по райцентру і не тільки, проблем доволі багато, а голову РДА турбує тільки об'єднання. Ну і так для загальної інформації - по сільрадах залишиться лише староста, відповідальний за військовий облік і прибиральниця. Чомусь складається враження, що "кінь не тягне воза, а пхає його поперед себе"!!!
І ще, 5% збір вводився на підакцизні товари для наповнення місцевих бюджетів. Якщо його забрали, то чому громадяни повинні платити більше?
Відповісти
 
 
+2 # Гіcть 27.04.2017, 21:18
Читай уважно: "Акциз на паливо повертається в місцеві бюджети" http://bessarabiainform.com/2017/02/aktsiz-na-toplivo-vozvrashhaetsya-v-mestnye-byudzhety/
Відповісти
 
 
+10 # Гість 27.04.2017, 11:40
Та для чого сільким головам те ОТГ. Вони савєцької закалки і принцип: чим більше заробляє громада(а для того тра добряче вкалувати)тим краще вона живе і відповідно голова тої громади в маслі - їм не знайомий, а ще більше не потрібний. А сьогодні хтось відсидить день і якась зарплата капне, а хтось десь трохи зажене, що не так лежить, а хтось в району грошей попросить(бо заборгованості допускати не можна)... та й якось воно буде... головне працювати не потрібно і грошики каплють
Відповісти
 
 
+3 # Гість 30.04.2017, 07:57
Схоже знову агітують всім стрибати у вагон на ходу. Але не відомо чи в той бік рухається поїзд.(і можна потрапити під колеса) Рехворма склякне після виборів 2019 року бо вона - мертвонаро-джен е дитя Кучми- Безсмертного.
Відповісти
 
 
+17 # Гість 30.04.2017, 11:47
Дивно все це виглядає. Країна по факту в злиднях, все тріщить по швах, а виявляється як тільки села пообєднуються відразу розбагатіємо, то звідки ж фінанси? Мабуть не звідки, ніщо із нічого не появляється. Разом із обєднанням до громад переходять і нові функції-повнова ження, таким чином держава(пардон центральні органи держави) позбувається частини своїх проблем повісивши на плечі громад. Звичайно буде економія за рахунок рад, але появляться витрати на набуті функції–повнова ження. Чи готові села взамін на примарну вигоду позбутись рад–велике питання. А взагалі от планують наприклад громаду із 17 сільських рад з центром у Володимирці, ці архітектори реформ мають конкретне бачення що зміниться в розрізі по селах через рік, два, десять? Стане краще чи гірше, скільки буде нових шкіл, лікарень, скільки закриється, куди йти з своїми проблемами, йти, бо їхати немає доріг? Якщо така викладка в цифрах є, то з неї треба розпочинати мову, якщо ні то все це рух наугад, що може пронесе, а як ні?
Відповісти
 
 
-8 # Свій 01.05.2017, 08:03
Давня мудрість говорить: хто хоче, шукає спосіб, а хто ні - причину. Хтось в коментах шукає причину. Може якийсь голова ради? От питання якої???
Відповісти
 
 
-6 # Гіcть 01.05.2017, 19:04
Ставить "мінуси" - значить не вгадав. Тоді залишається заступник...
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 112 гостей на сайті