Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНа Володимиреччині пропонують створити три ОТГ замість шести (+ графіка)

На Володимиреччині пропонують створити три ОТГ замість шести (+ графіка)

( 1 Vote )

11 квітня у приміщенні РДА за участю голови райдержадміністрації Володимира Хоружого відбулася зустріч робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Володимирецького району із сільськими та селищними головами.

Обговорювали  питання внесення змін до перспективного плану об’єднання територіальних громад на Володимиреччині у попередньо запропонованому плані поділу територій з 6 центрами та альтернативні варіанти.

Як зазначив голова райдержадміністрації Володимир Хоружий, зустріч не покликана перетягувати плюси та мінуси процесу децентралізації, а лише сформувати план, за яким у разі відсутності процесу добровільного об’єднання громади будуть об’єднані централізовано.

За словами присутніх, загалом люди розуміють потребу в об’єднанні, але й особливого ентузіазму в новому процесі не проявляють. Як зазначає селищний голова Володимирця Олександр Осмолович, однозначної думки у депутатів немає, а тому ситуація патова. Хай там як, а Володимирець нині самодостатній, при об’єднанні ж ситуація для селища повернеться у гіршу сторону. Рафалівський селищний голова ж говорить про думку громади: якщо люди захочуть – об’єднаємося. Свою думку висловив і очільник Вараша Сергій Анощенко, апелюючи до автора реформи та до не до кінця продуманих кроків, як зробити процес об’єднання практичним. Він ставив присутнім риторичні питання про спроможність громад будувати дороги, фінансувати пільгові перевезення тощо. За його словами, об’єднуватись потрібно, проте треба думати, як саме. Думку про позитив від об’єднання у територіальну громаду підтримав і депутат обласної ради Іван Караїмчук. Він зазначив, що поділ на 6 ОТГ, як у попередньо сформованому плані, - це надто багато, та й якихось ініціатив нині немає. Після обговорення у форматі дискусії відбулося голосування. До голосування були залучені 14 членів робочої групи та голови сільських та селищних рад Володимиреччини. Загалом було підтримано рішення про зміни до перспективного плану об’єднання громад із центрами у Вараші, Володимирці та Рафалівці – 26 голосів «за» та жодного «проти». Утримались у голосуванні очільники Вараша, Заболоття, Старої Рафалівки, Володимирця, Жолудська, Городця та Полиць, певно, маючи іншу позицію у перспективному плануванні. Як відбуватиметься процес об’єднання на практиці - побачимо згодом, нині ж за колективним рішенням поправки до перспективного плану формування громад будуть направлені до обласного центру.

 

Нагадаємо, що перспективний план об’єднання територіальних громад – це поки умовний поділ, бо ж за законом громади можуть бути утворені за умовами об’єднання 2 і більше населених пунктів зі спільною межею та спроможностями до утримання, тож навіть межі районів – не перешкода для утворення нових громад. Головне – хороша ініціативна команда.

Відділ організаційної та інформаційної роботи РДА

 

Коментарі   

 
+12 # Гість 15.04.2017, 22:55
Три жебрака поділити на три дорівнює жебрак.Доки не буде відновлено малий і середній бізнес і справедливі податки у електронному вигляді і 50% їх залишиться у сільській раді,доти немає чого об'єднувати. Бо багатий йде до багатого. На яких рівних фінансових,соці альних правах може говорити ВАРАШ (Кузнєцовськ) із Сопачовим? Ь
Відповісти
 
 
+11 # Гість 16.04.2017, 12:04
Так, в нинішньому вигляді більшість громад не може з власних доходів утримувати пожежну охорону, заклади освіти, культури, охорони здоров"я, будувати і ремонту-вати дороги. Але до цього стану їх довели штучно- поправками до податкового кодексу відібрали доходи і тепер манять пряником у вигляді "прекрасного майбутнього" до об"єднання. Але ми 50 років будували соціалізм і ходили в кирзових чоботах. Всі працювали, а товарів не було-мільярди рублів клали на ощадкнижки. Нинішній голова РДА готує ще один прожект об"єднання громад. У випадку його прийняття і реалізації:1. Скільки робочих місць буде скорочено? А скільки створено нових? 2.Чи забезпечить Вараш пожежну охорону Мульчиць, Озерців, а Володимирець-Ст епангорода, Телкович, Хиноч? За який час при наших дорогах підрозділ доїде у вказані пункти? тож прийдеться називати "пожежна похоронна команда"3. Яка спільна межа Мульчиць і Вараша, Рафалівки і Ромейок, Берестівки і Володимирця
Відповісти
 
 
+6 # Siegfried 17.04.2017, 07:38
Це як в байці Крилова про квартет:"А вы друзья как ни садитесь, все ж...." Нові печатки і назви, а суть не міняється.
Відповісти
 
 
+1 # Гість 17.04.2017, 11:02
Так не зрозум!ло як! функц!! будуть выконувати ц! громади???С!льс ьк! ради будуть функц!онувати ,чи н!???Чи прийдеться !здити за любими дов!дками ! т.д до центр!в громад, мабуть створення громад сильно ускладнить життя для простих селян.Хтось вт!люэ сво! амб!ц!! ! хоче мати доступ до б!льшого грошового потоку...! ск!льки буде коштувати ця реконструкц!я для бюджету? для нас -платник!в податк!в???....
Відповісти
 
 
+2 # Гість 17.04.2017, 20:26
"Заворушилася пустиня..."
Відповісти
 
 
+5 # Свій 17.04.2017, 21:04
Так, багато чого не зрозуміло що то таке. Але точно зрозуміло що у нинішньому форматі сільських рад разом з адміністрацією майбутнього НЕМАЄ. Поки в одних бюджети зводять кінці з кінцями, а інші мають мільйони на рахунках, парки будують і сільраду щороку ремонтують... А чим інші гірші???
Відповісти
 
 
+16 # Гість 19.04.2017, 00:05
Дивлячись на всі ці викрутаси з об’єднанням плакати хочеться. От посиділи собі дядьки, які вирішили, що мають повне право мислити і діяти за громаду, порадились самі із собою, олівець в руки і давай малювати, що в голову збреде. Шість багато, добре буде три, а може два? А взагалі пояснити-обґрун тувати все це хтось може із цифрами в руках, щоб мені темному дядьку в усі ці казки про прийдешнє благополуччя можна було б повірити? От взяв би один із тих 26 що за і жодного проти і пояснив, через скільки поколінь (навряд чи потрібно рахувати в роках) після об’єднання буде в районні хоча б одна дорога, а не напрямок, розказав що після зникнення сільських рад відразу захочеться знищить малокомплектні школи, маленькі фапи, хоча навіщо так песимістично, їх ніхто нищить не буде, вони самі заваляться через відсутність фінансування і т.д Питань сотні-відповіді зрозумілої жодної.
Відповісти
 
 
+17 # Гість 19.04.2017, 00:06
І на головне питання немає відповіді, для чого ж нам треба об’єднатись, невже знов будувати світле майбутнє, тільки тепер в окремо взятій територіальній громаді? А взагалі, коли глянув на карту в матеріалі, вона мені нагадала карти ще 19-початку 20 століть а можливо й раніше друковані, так от враження що не тільки карта того часу й думки тих хто її розмальовував загубились десь в тих часах. Потрібно не лінії водити (ну дуже вже багато Наполеонів) а займатись економікою, менше красти, більше працювати, бездарів гнати в шию. А так в коментарі вище правильно підмічено – жебрак*жебрак буде жебрак. Тут без варіантів.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 26.04.2017, 08:12
Найперше, що я з коментарів зрозумів: ніхто нікому нічого до толку не роз'яснив... а от Хоружий хвалиться і каже, що то люди у нас якісь не правильні, бо ж він бачите район зколесив уздовж і впоперек, практично з кожним жителем особисто поговорив, а ОТГ все жодної не створюється... щось не клеїться правда?
Відповісти
 
 
+3 # Свій 26.04.2017, 11:14
Правда. Ото візьмемо Дубровицький район. Там а районі порішали взагалі створити одну громада на район. А люди сказали що так не буде і вже створили 2 громади. Нехер тих чиновників слухати треба самим створювати для людей.
Відповісти
 
 
+6 # Lavr 26.04.2017, 18:36
Те, що в Дубровицькому районі зробили одну громаду на весь район, говорить, що районні керівники там ще гірше цим займались. Гріш ціна тим керівникам, які вирішили не ламати існуючу схему управління селами, а керувати в звичному стилі, хіба що перейменувавши район на ОТГ. Але ініціатива внизу щодо ОТГ є. І це похвально.
Відповісти