Авторизація

HomeНовиниВ РайоніСезон видобутку бурштину розпочали із посадки дерев (+фото)

Сезон видобутку бурштину розпочали із посадки дерев (+фото)

( 3 Votes )

ТзОВ «Центр «Сонячне ремесло» проводить рекультивацію родовища бурштину «Володимирець Східний»  з відновленням лісових насаджень.

Нещодавно на території, орендованій ТЗоВ «Центр «Сонячне ремесло» для видобутку бурштину, висаджували саджанці молодого лісу. На площі в 1 гектар,  на якій попередньо було відновлено природній порядок шарів ґрунту, висаджено не мало, не багато – 10 тисяч лісових саджанців, 8 тисяч з яких – саджанці сосни звичайної та 2 тисячі – берізок.

За словами засновниці підприємства Галини Симхи, яка теж брала безпосередню участь у процесі висаджування, це лише перший етап біологічної рекультивації з відновленням лісових насаджень відпрацьованої території родовища бурштину.

«Для нас принциповим моментом було те, щоб у цьому році ми почали виробничий сезон із висадки молодих дерев, віддаючи шану Матінці-природі за її щедрі дари. Таким прикладом ми хочемо показати, що можна працювати інакше, не знищуючи  довкілля, а зберігаючи та відновлюючи унікальність рідного Полісся», – зазначила пані Галина.

За умовами оренди, підприємство має передати орендовані землі після видобутку у відновленому стані з лісовими насадженнями. Тож для цього ТзОВ «Центр «Сонячне ремесло» у березні уклало договір із ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп», в якому передбачена закупівля саджанців, проведення робіт з посадки та догляду за молодими деревами протягом 2017 року.

«Звісно, добре, коли кожен робить фахово свою справу. Тож залучення до роботи з відновлення лісу спеціалізованого підприємства та наших спеціалістів вважаю мудрим рішенням», – коментує директор ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп» Петро Мочаєв, який теж долучився до засадження.

Власне, у наступному році такі насадження планують здійснити вже на території 17-ти гектарів родовища. Все залежатиме від того, як відбуватиметься процес приймання та росту саджанців лісу на зазначеній ділянці в 1 гектар. За цим процесом ретельно стежитимуть працівники ДП СЛАП «Володимирецький держспецлісгосп».

Весна вже почала свою справу, тож перші 50 рядків сосен та берізок на території ТзОВ «Центр «Сонячне ремесло» вже тягнуться до сонця.

 
 

 

Вікторія Черпак.

 

Коментарі   

 
+9 # Гість 11.04.2017, 19:20
Ну, слава Богу, проблема рекультивації земель зрушилась з місця! Треба ще примусово залучати до цього тих, хто через бурштин довів землi до руїни.
Відповісти
 
 
+2 # Гість 12.04.2017, 09:08
пятеро людей засадять все л!сом ))! ж!нка з "мечем Колесова".Цей меч важить б!ля 5 кг. НА 1 ГА л!су потр!бно посадити приблизно 4000 сажанц!в-4000 раз!в п!дняти цей меч-тяжка ! кропотлива робота не для ж!ночих рук-а тут одн!эю рукою т!тка працюэ.Я в юност! ходив на посадку л!су-дн!в зо три -п!сля нед!лю не м!г рухатись -бол!ли вс! мязи.В район! знищено сотн! гектар!в л!су -щоб не було эколог!чно! катастрофи потр!бно п!дн!мати масово людей на посадку-тод! щось можна зробити.
Відповісти
 
 
+9 # гість 12.04.2017, 13:33
Здається,що й травиночка там не росте?Невже ліс буде рости?Чи посадка для окозамилювання? Де поверхневий,род ючий грунт,який був до Вас горе-діячів?Так у пустелю залишите своїм і моїм дітям також!
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 88 гостей на сайті