Авторизація

HomeНовиниВ РайоніУ президії райради: у чомусь – "за", у чомусь – "утрималися"

У президії райради: у чомусь – "за", у чомусь – "утрималися"

( 1 Vote )

24 лютого відбулося засідання президії районної ради. Зазвичай цей захід відбувається незадовго до чергової сесії, тож і цього разу під номером «1» стояло погодження порядку денного одинадцятої сесії райради.

У заготовленому переліку значилося вісімнадцять, крім «різного», питань, більшість із яких на момент засідання ще не відбули строку оприлюднення на офіційному райрадівському сайті.

Кожне питання по-своєму важливе, проте серед найбільш примітних – прийняття районної програми транскордонного співробітництва і програми економічного та соціального розвитку району на нинішній рік; затвердження статуту КЗ «Володимирецька ЦРЛ» та передавального акта, згідно з яким майно з балансу нинішнього КП «Редакція газети «Володимирецький вісник» перейде на баланс новоствореного внаслідок роздержавлення преси підприємства; про ліквідацію Володимирецького міжшкільного навчально-виробничого комбінату; про план роботи районної ради на 2017 рік; звіт про бюджет-2016 та внесення змін до бюджету-2017.

Мабуть, для багатьох несподіваним було питання про порушення одного з пунктів контракту головним лікарем КЗ «Володимирецька ЦРЛ» Іваном Караїмчуком. І несподіванка не в тому, що головлікар допустився порушення, а в тому, що кожну поїздку за межі району він мусить погоджувати з районним керівництвом. Втім, «іскра» як спалахнула, так швидко і згасла: все обійшлося офіційним зауваженням.

Кілька питань стосувалися відкриття у школах паралельно з діючими їдальнями шкільних буфетів. Для декого це обернулося подивом. Але якщо шкільні торгточки творяться в інтересах дітей, а не людей від бізнесу, – хто заперечуватиме? З уст Олександра Бобрика, втім, прозвучало й куди серйозніше: надіслати у владні «верхи» звернення і вдарити на сполох з приводу систематичного порушення учнівських прав на узаконені державою шкільні обіди. В одній «зв’язці» з цим погоджено й питання об’єднання двох рафалівських шкіл – ІІ-ІІІ ступенів та НВК.

Члени президії розглянули лист заступника голови ВРУ Оксани Сироїд стосовно розпорядження КМУ про концепцію Державної цільової програми відновлення та розбудови миру у східних регіонах України та розпорядження КМУ про План заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, в яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Ніхто не заперечував проти рішення Здолбунівської райради до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо «створення сприятливих умов для розвитку малого бізнесу та покращення підприємницького середовища». З обережністю сприйнято питання підписання договору між КП «Редакція газети «Володимирецький вісник» та районною радою про висвітлення цьогорічної діяльності райради у газеті та на діючому при ній сайті (окремі моменти можливої співпраці уточнюватимуться). А от з продовженням контракту з директором КП «Телерадіокомпанія «Бурштиновий шлях» Дмитром Андрєєвим ситуація туманна: однозначної думки дійти не вдалося.

Не задоволеними лишилися члени президії реакцією обласного керівництва на пропозицію розробити обласну програму відзначення «пам’ятних, патріотичних дат боротьби українців за відновлення Української держави», а також запропонованим райраді проектом договору про компенсацію Рівненській дирекції залізничних перевезень «за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом у 2017 році» і відповіддю Державної служби геології та надр на запит депутата Юрія Кравчука стосовно несанкціонованого видобутку бурштину на території Білоозерського лісництва.

На думку частини членів президії, у районі надто повільно автономізуються загальноосвітні навчальні заклади. При цьому, як здалося, автономізація тлумачиться звужено – як децентралізація освітянської бухгалтерської служби. Очевидно, це гарна тема для окремої розмови. А тим часом, розглянувши кілька майнових питань, учасники засідання зацікавилися наявністю в КЗ «Володимирецький РЦ ПМСД» ліцензії на діяльність, пов’язану з оборотом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів. Питання виявилося неоднозначним, отож залишаємо його темою окремої розмови.

Олексій ГОРОДНИЙ.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 150 гостей на сайті