Авторизація

HomeНовиниВ РайоніНа чому найбільше економлять жителі району?

На чому найбільше економлять жителі району?

( 1 Vote )

Зростаючі тарифи і галопуюча інфляція, за якою не встигають куці надбавки до зарплат і пенсій, багатьох українців сьогодні залишили за межею бідності. В умовах економічної кризи, нестабільного курсу  валюти та різкого підняття цін на тарифи багато ще вчора заможних людей бідкаються, мовляв, як жити далі, коли витрати перевищують усі доходи. Єдиний вихід, який дозволяє протягнути від зарплати і до зарплати (або ж від пенсії до пенсії) – економити.

Напередодні Міжнародного дня економії, який відзначають 31 жовтня, ми вирішили поцікавитися у пересічних жителів району: як і на чому вони найбільше економлять? Наболілим люди охоче ділилися, та дехто не наважився вказувати своє прізвище.  Публікуємо найвідвертіші відповіді.

Валентина Горецька, 65 років: «Зараз такий час, що на всьому доводиться економити. В магазині на що не подивися – все дорого. Стараюся купувати тільки найнеобхідніше, і в невеликій кількості. В нас ціни ростуть, а пенсія та сама».

Віталій Ковальчук, 24 роки: «Раніше дозволяв собі більше подорожувати. Могли з друзями поїхати у Луцьк, щоб сходити в кіно. Зараз таке рідко буває. Обмежувати в їжі себе не хочеться, бо це святе. Намагаюся все робити для того, аби витрати не перевищували доходи».

Євгенія Сиротюк, 58 років: «Раніше купувала хліб, а тепер печу. Я собі в усьому відмовляю. Добре, що в селі живу, то овочі з городу. А так на все тих грошей не вистачить. Зараз космічні ціни на тарифи, то жити дуже важко. Я пропрацювала 38 років в Ощадбанку, а що маю – 1400 гривень пенсії? За таку суму жити з такими цінами з однієї сторони смішно, а з іншої – страшно»…

Олександр Пешко, 30 років: «На собі не можна економити. Та я й раніше не дозволяв собі щось аж таке, щоб зараз доводилося економити».

Леся, 37 років: «Усі наші фінанси йдуть на продукти. Ціни захмарні. Ми економимо на одязі. Собі рідко щось купуємо з одягу, все в основному дітям».

Андрій, 28 років: «Я не економлю. Що треба, купую. Та всі «янтарщики» так живуть. Поки є робота, можна нормально жити».

Євгенія Безушко, 67 років: «На всьому економлю. Хочу підзаробити, а не виходить. Їжджу з Дубівки у Володимирець велосипедом, щоб молоко продати. А його зараз продати не можна, бо всі кажуть «дорого». Кожен хоче купити дешевше, тож мушу поступатися, щоб продати. Тримаю вдома 8 свиней. Двох кабанів закололи, коли озерчани чумою злякали, інші ж тримаю. У магазин рідко ходжу. Так і економлю».

Марина, 20 років: «Я не дуже економлю, але треба починати. Бо живу на стипендію, а коли не вистачає, то гроші дають батьки. На одяг, інші необхідні речі гроші теж дають батьки».

Ніна Павлюк, 50 років: «На собі економлю, адже на дітях не зекономиш. Добре, що зараз діти подорослішали, мають можливість самі на себе підзаробити, то трішки легше. Раніше більше себе обмежували, бо все заощаджували на потреби дітей».

Сергій Ковальчук, 22 роки: «Економлю на поїздках, бо відкладаю гроші на будівництво. Якщо чесно, то зараз важко економити, і не всюди й зекономиш. Ціни на одяг високі, а хочеться гарно виглядати. За день напрацюєшся – хочеться смачно поїсти. Ми, українці, й так живемо небагато, але кому ми потрібні. Державі на нас байдуже…».

Спілкувалася Ольга ПЕШКО.

ілюстрація з мережі Internet

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 139 гостей на сайті