Авторизація

HomeНовиниВ РайоніДиректор по контракту

Директор по контракту

( 3 Votes )

Чому варто призначати керівників комунальних закладів на конкурсній основі?

Кадрові ротації – це тенденція, яка супроводжує будь-яке нове призначення керівника різних рівнів в нашій країні. Галузь комунальних підприємств, установ і закладів теж не є виключенням.

Але негативне забарвлення цей процес має через те, що вони не завжди пов’язані з виявленням непрофесіоналізму чи появою месії. Часто це наслідок зведення рахунків, відновлення суб’єктивної справедливості чи задоволення персональних амбіцій.

 Тому серед директорів комунальних закладів є люди різні: і кон’юктурники, і фахівці високого рівня, що пройшли шлях від зберігача, і антикризові менеджери, які за рік показують вражаючі результати, ну і, звичайно, випадкові люди, які через пісок в рукавах працюють не на результат, а «від зарплати до зарплати».

Отже, настала пора змінювати цю неповоротку і неефективну систему управління спільним майном громад району. Хто ж має право це робити? Трудовий колектив? Громада того населеного пункту, де розміщений комунальний заклад? Галузевий керівник? Один чиновник у районі? Чи все-таки представники територіальних громад сіл і селищ району, яким жителі делегували повноваження працювати в радах – органах місцевого самоврядування.

Мабуть, все-таки депутати, правда ж? Тим паче, що такі їх права закріплені в пункті 20 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування», де прописані повноваження районних і обласних рад у питанні призначення і звільнення керівників об’єктів спільної власності територіальних громад, причому без жодних застережень чи винятків, зокрема по освіті.

Відтак на сайті Володимирецької районної ради розміщено проект рішення «Про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району», який планується розглянути на найближчій сесії.

До слова, в цьому рішенні не йдеться про звільнення нині працюючих керівників, а лише про призначення на наявні вакантні посади нових керівників. Тобто нинішнім директорам панікувати не варто.

Метою даного проекту є забезпечення ефективного управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району; забезпечення прозорої кадрової політики при підборі керівника комунального підприємства, установи, закладу та організації, що є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецького району; встановлення прозорої конкурсної процедури призначення керівників комунальних підприємств і установ, визначення чітких характеристик професійних і особистих якостей особи для зайняття цієї посади.

Запропонована колегіальність у прийнятті рішення про призначення сприятиме зростанню професіоналізму керівників комунальних підприємств і  установ, їх авторитету, престижу займаної посади, особистої мотивації у вдосконаленні професійних якостей, а також забезпечить ротацію кадрів і рівні можливості для всіх кандидатів, – ось мотиви, якими керувалися автори даного проекту рішення. Передбачається, що керівники комунальних закладів призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту терміном на кілька років за результатами проведення конкурсної процедури, де визначаються обов'язкові чіткі вимоги до керівника.

У проекті визначається також порядок формування конкурсної комісії, її склад та повноваження, а також механізм відбору кандидатів на посаду керівника комунального закладу

В ідеалі, за умови дотримання чіткої прозорої процедури відбору кандидатур, це єдино-правильний шлях, щоб позбутися інсинуацій, зловживань та безпідставних закидів.

Озлобленість, зростаюча недовіра до чиновників сучасної влади відображає настрої в суспільстві і сигналізує в першу чергу про відсутність довіри до влади і керівних органів як таких, які скомпрометували себе кулуарними призначеннями за всі 25 років української держави. Той, хто пройшов через конкурс, – не бачить причин не пробувати себе в ньому знову. Той, хто не впевнений – виступає категорично проти. Під час проведення конкурсу також буде врахована і думка трудового колективу, що дозволить консолідувати трудовий колектив навколо керівника і працювати єдиною командою.

При дотриманні умов (а вони не є такі складні) конкурсу, який ставить усіх в рівні умови, є шанс дійсно провести вкрай необхідні у країні реформи. А призначення за результатами конкурсу є оцінкою і кредитом довіри професійної відповідальності, тож зобов’язує висипати пісок з рукавів та більш відповідально братися до праці.

Олександр Першута,

голова постійної комісії з питань гуманітарної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури Володимирецької районної ради.

 

Коментарі   

 
+33 # Гість 13.09.2016, 15:23
А хто з ваших депутатів представляє Степангородську територіальну громаду?
Відповісти
 
 
+6 # Гість 13.09.2016, 15:46
Назвіть наявні вакантні посади для директорів?
Відповісти
 
 
+36 # Гiсть 13.09.2016, 21:51
Одне діло писати, те що Голова сказав, а інше читати п.5 вищезгаданого положення:

"В міжсесійний період голова районної ради шляхом видання відповідного розпорядження:
– на період не більше трьох місяців призначає керівника комунального підприємства, установи, закладу або покладає виконання обов’язків керівника на відповідну особу згідно з чинним законодавством;
звільняє керівників комунальних підприємств, установ, закладів в поряду, встановленому чинним законодавством;
– вирішує інші питання управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ Володимирецьког о району, що не передбачені цим Положенням."

1. По ходу стаття на брехні побудована. Чотири дні на рік сесія а все решта "міжсесійний період" ?
2. "звільняє керівників" УВАГА не "розриває контракт" а ЗВІЛЬНЯЄ, в т.ч. діючого!
3. Шановний депутат Першута по ходу Вас хтось хоче підставити, бо п.4 Статті 20 ЗУ "Про освіту" чітко пише:
"Керівники навчальних закладів, що є комунальною власністю, призначаються органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим у сфері освіти, відповідними обласними, міськими, районними органами управління освітою за попереднім погодженням з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. " чи для депутата виконання Законів України не обов'язкове?
Відповісти
 
 
+36 # Гiсть 13.09.2016, 22:12
ТИПОВИЙ КОНТРАКТ

"20.Керівник може бути звільнений з посади, а цей Контракт розірваний з ініціативи Володимирецької районної ради до закінчення терміну його дії:
....
- з інших підстав."
Тобто з будь-яких підстав! Чула що після директорів будуть заключати контракт з вчителями (вони теж працівники комунальних установ), це теж для "ефективного управління", ручного як я розумію. Будь-ласка захистіть нас!
Відповісти
 
 
+2 # Гість 16.09.2016, 15:42
Ніхто нас не захистить, якщо самі не будемо себе захищати. Хто захистив директора із Половель??????? Профспілка захищає лише тих, хто ближче до тіла
Відповісти
 
 
+13 # Гість 16.09.2016, 13:08
від обурення тупістю наших парламентарів відібрало мову. скажу лише,що з історії висновків не робимо,на чужих помилках не вчимося,світле майбутнє нам не треба.......... . :cry: :-*
лише вдумайтеся в терміни: "про управління ОБЄКТАМИ..."
А ВИРІШУЮТЬ ДОЛЮ СУБЄКТІВ.тобто керівників.кадр ові питання.предста вники ради не зобовязані мати вищу освіту.а керівники-зобов язані. і оці перші будуть звілняти других....... А Б З А Ц....... :cry:
Відповісти
 
 
+9 # Гiсть 16.09.2016, 18:13
:-* :-* :-* самі вибирали :oops: :oops: :oops:
Відповісти
 
 
+7 # Гiсть 16.09.2016, 18:28
Парламентарі тут не причому. Голова сказав - депутати зробили. І нього ж ВИИЩА юридична освіта, закінчив ВИЩУ школу права! :-? http://dovidka.com.ua/user/?code=464663
Відповісти
 
 
+11 # Гість 16.09.2016, 15:31
Протистояння між двома гілками влади - законодавчою та виконавчою (а точніше між Хоружим і Ковеньком, Савоніком) набирає нових обертів. Раніше місцева влада будувала для педагогів квартири. А ці думають як потоптати та принизити. Уже були контракти...... .. :P :P :P .Не боїтеся, панове, наступати на ті ж граблі? Вони можуть вдарити по вашиз лобах....
Відповісти
 
 
+4 # Гість 26.09.2016, 14:34
Шановний(а)стос овно законодавчої влади, то у нас така тільки у Києві, ВРУ називається, а в районі просто місцеве самоврядування. Тут вже згадували про Половлі, а ще є Каноничі, Сопачів..., а і школу №1 у смт.Володимирец ь не забудьте. То все приклади де якраз нагинання від Хор.&Сак. і одноосібне панування натворили справ.
А чи чули ви коли депутат райради чи Ков.&Сав. когось з директорів ставили в незручні пози? Компютери комусь впихали? А тепер не прокатить, бо розтрату бюджетних грошей з радою треба погодити, а тут усіх не підкупиш і не нагнеш.
Тому це хтось наших директорів залякав, здогадуєтесь хто втрачає контроль...?
Відповісти
 
 
-8 # Гiсть 26.09.2016, 20:49
Щодо Сопачева то ще Рижий призначив в.о. так і по цей день, при чому тут Сакова. По Половлях ВСЕ село просило, і голова сільради теж, щоб призначили нового директора (який так не подобається Ков@Сав, які вперлись і не призначили, тобто поставили в "незручну позу"!)

А по №1 директору, то подивіться на подвіря Колегіуму і школи №1 і все стане ясно. Біля блоку початкових класів школи №1 (в центрі) сміття більше, як в усьому Володимирці! Срам і ганьба такому "директору"!
Відповісти