Авторизація

HomeНовиниВ РайоніЗвіт Олександра Осмоловича: Здобутків багато, проблем – ще більше

Звіт Олександра Осмоловича: Здобутків багато, проблем – ще більше

( 0 Votes )

Нотатки зі звіту селищного голови Олександра ОСМОЛОВИЧА перед територіальною громадою селища Володимирець за роботу у 2015 році

Я хотів би, зазначив селищний голова Олександр Осмолович на початку свого виступу, щоб ця зустріч пройшла у простій невимушеній атмосфері, щоб, поділившись думками про сьогодення і перспективи, ми висловили ті ідеї і настанови, які можна буде використати надалі.

Мотив для цього – спільна мета присутніх у залі людей: бажання жити краще, мати стабільний заробіток, бачити селище чистим і впорядкованим, їздити по рівних дорогах і безпечно ходити у будь-який час доби. В повному обсязі цього ще немає, тож відзначалося, що 2015 рік у соціально-політичному й економічному плані був складним.

  Внаслідок минулих виборів виконком і депутатський корпус селради змінилися на 65 відсотків. Того ж року прийнято закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», тож до Володимирецької селради мають приєднадися 10 сільрад. І відрадно, що в цих складних умовах селище уникло соціально-економічних і політичних збурень та потрясінь. Усі селрадівські структури трудилися над програмами соціально-економічного розвитку Володимирця. Й основні обєкти уваги – поліпшення благоустрою, підвищення якості послуг, розвиток бізнесу і підприємництва, наповнення селищного бюджету й інші питання, пов’язані з соціально-економічним розвитком селища та соціальним захистом володимирчан.

Торік до селвиконкому надійшло 1268 письмових звернень, з яки лише на 143 виконком зреагував відмовою. Найбільше (993 звернення) людей хвилюють земельні питання. А відтак – будівництво і підприємництво (304), комунальное господарство (124) і соціальний захист (117). Питання про роботу зі зверненнями щоквартально розглядалися селвиконкомом. Тож і завдяки цьому впродовж року видано 117 розпоряджень селищного голови, зареєстровано і виконано 1138 документів вхідної кореспонденції, 1458 листів відправлено адресатам.

За звітний період проведено 8 сесій селищної ради і прийнято 328 рішень. При виконкомі діяла адміністративна комісія, а самим виконкомом проведено 13 засідань і прийнято 170 рішень з різних питань (надання матеріальної допомоги, благоустрій об’єктів комунальної власності, організація роботи КП «Аква», встановлення режиму роботи торгових і торгово-розважальних закладів, дотримання правопорядку та посилення безпеки руху). Надавалася консультативна допомога громадянам, а за зверненнями працівників Володимирецького відділення поліції видавалися характеристики на жителів, які притягалися до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Торік затверджено 20 цільових програм з питань місцевого самоврядування і прийнято 15 рішень стосовно селищного комунального майна. Направлено 3 звернення до Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та профільних міністерств і відомств, зокрема по відновленню спеціального аукціону по скрапленому газу; щодо якісного і безперебійного забезпечення населення електричною енергією та щодо приєднання електроустановок замовників до електричних мереж комунальної власності. Затверджено кілька положень: про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, про транспортний податок та про встановлення ставок земельного податку. Виділено 73 земельних ділянки (майже всі – в урочищі Бурки) для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд та 2 ділянки для будівництва індивідуальних гаражів.

Селрадою передано у власність громадянам земельні ділянки загальною площею 26 га: для будівництва й обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд – 22,8 га, для будівництва індивідуальних гаражів – 0,0024 га та для ведення особистого селянського господарства – 3,27 га. Ще дві ділянки (0,9486 га) передано у власність ОСББ «Володимирецький хуторок» і «Будівельник-63» для обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

На кінець 2015 року в селраді нараховувалося 76 договорів оренди земельних ділянок, внесених до бази єдиного Державного земельного кадастру. 31 договір оренди земельних ділянок укладено з громадянами, фізичними особами-підприємцями, підприємствами, установами та організаціями за різним цільовим використанням. Укладено також 9 договорів купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення. На аукціон було виставлено 28 земельних ділянок. І завдяки цій непомітній клопіткій праці ситуація в селищі трималася під контролем.

Недивлячись на економічні складнощі, дохідну частину бюджету торік ми виконали на 133% і при плані у 5434809 грн. отримали 7230438 грн. – на 1795670 грн. більше, ніж планувалося. По спецфонду бюджет виконано на 120% (перевиконання – 234650 грн.). А в цілому перевиконання бюджету склало 2030360 грн. – для селищного бюджету досить суттєво. Завдяки цьому капітально відремонтували селищні дороги майже на 1 млн грн. (вулиці Соборна і Котляревського, тротуари по вулицях Поштовій, Соборній і Чорновола). Виконано також поточний ямковий ремонт доріг з асфальтним покриттям по вулицях Повстанців, 1 Травня, Чорновола, П.Орлика, Вишневій, Сагайдачного, Горького, Соборній, К.Чарторийських, Шкільній, Комарова та по провулку Б.Хмельницького (841582 грн.). Крім цього, влаштовано нове та відремонтовано вже існуюче щебеневе покриття на вулицях Стрілецькій, К.Чарторийських, Липневій, О.Довбуша, Небесної сотні, Ринковій, Г.Куца, Сосновий Бір, Д.Галицького, Освітянській, Шкільній, Вербовій, Західній, Мазепи, К.Острозького, Польовій, Лесі Українки, Меліоративній, Поліській, Б.Хмельницького, Дубова, Пушкіна, Кобилянської, Шитова, К.Володимира, Колгоспній, Зеленій, Кармелюка, Тополевій, Молодіжній та у провулку Підлісному (1116074 грн.). Проведено поточний  ремонт тротуара по вулиці Будівельників. На ремонт доріг загалом потрачено 2925000 грн. – рекордна для останніх років сума.

Серед інших робіт – збудовано лінії електропередач ПЛ 0,38 кВ на вулицях Липневій, О.Довбуша, Небесної сотні, К.Чарторийських та Ринковій, відремонтовано комунальні трансформаторні підстанції по вулицях Володимирській, Тополевій, Перемоги, Молодіжній та К.Ольги і лінію електропередач по вулиці Богуна. Проводилися також роботи по обслуговуванню та реконструкції вуличного освітлення на вулицях Мазепи і Яблуневій (утримання вуличного освітлення обійшлося селищу у 127 тис. грн.).

Охороняючи землі житлової та громадської забудови від підтоплення, по вулиці Сагайдачного облаштовано водовідвідний колектор і тротуар. Облаштовано огорожу по вулицях Шкільній і Чорновола (колишній шкільний сад) і виконувалися роботи по реконструкції частини селищного парку (тепер його треба оберігати від вандалів і крадіїв!). А ще завершено каналізаційний колектор по вулицях Головка і Повстанців та виготовлено проектно-кошторисну документацію на такий же колектор по провулку Б.Хмельницького і вулиці Грушевського.

  Зроблено впродовж року, як бачимо, чимало, однак невирішених проблем ще більше. Тобто, і селищному голові, і селищній раді, і її виконавчим органам – усім є над чим працювати. Необхідно посилювати соціально-економічний розвиток селища, збільшувати надходження до селищного бюджету і приділяти увагу охороні природного середовища. Є серйозні проблеми з дорогами, з забезпеченням населення якісною питною водою, з подальшим каналізуванням селища і з утриманням житлового фонду. Останній має перейти під опіку жильців-власників, насправді ж питань тут більше, ніж відповідей. Нам потрібне нове сміттєзвалище. Треба узаконити кар’єри піску і глини, внормувати роботу торговельно-розважальних закладів, врегулювати рух транспортних засобів по дорогах і площах та легалізувати видобуток бурштину. Але найбільшою і головною проблемою селищний голова вважає відсутність у селищі робочих місць: надто багато працездатних людей – безробітні.

  «Нам з вами є над чим працювати, – відмітив на завершення Олександр Осмолович, – і ми працюємо, щоб жителям Володимирця жилося ліпше».            

Записав Олексій ГОРОДНИЙ.
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 60 гостей на сайті